Sari la conținut

de unde luam jiglere.


Postări Recomandate

Ca un sfat: sa cumperi jiclere doar Oem, cele aftermarket sunt niste gunoaie!

Ce-a zis el :agree:

 

 

Cauta "keihin jets" pe ebay si ia ce-ti trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit mukte pareri despre JD jetting,pareri bune. O sa iau ce gasesc mai ok la pret,deoarece nu stiu ce configuratie imi e mai buna. O sa iau o data ceea ce cred ca merge mai bn pt zona,altitudinea si temperatura unde ma dau. Daca vad inbunatatiri o sau OEM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi in manualul mobrei, gasesti acolo toate configuratile de jiglere si cuie, nu se schimba doar jiglerele ci trebuie pus cu totul :

jiglere

Cui

Reglaj carburator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,in manual da info cam vag dar am intrat mult pe forumul gasgasier.com si am aflat mai exact ce si cum ar trebuii sa reglez si ce jiglere sa pun in carb. Ideea e ca mobra mea merge ok numai ca e cam bogat amestecul pana 1.4 din acceleratie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PWK 36 SI PWK 38 au aceasi constructie si jiglerele sunt asemenatoare...diametrul lor difera.la carbu de 38 ai jiglere mai mari.orice reprezentanta moto mai de doamne ajuta iti aduce ce iti trebuie.in manualul tau de utilizare ai un tabel ptr carburatorul tau(daca nu uita-te la un ktm 2003-2006,e acelasi lucru) cu altitudine si temperatura,si te ghidezi de acolo .daca ai nelamuriri,da-mi un PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ce am constatat la mine: micsorarea jiglorului principal fata de standard a dus la scaderea drastica a puterii la turatii mari dar si la reducerea cosumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am constatat la mine: micsorarea jiglorului principal fata de standard a dus la scaderea drastica a puterii la turatii mari dar si la reducerea cosumului.

si in final o sa duca la topirea pistonului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si in final o sa duca la topirea pistonului :)

DA!!!! Am facut o urcare foarte lunga dar fara sa patinez ambreiajul sau sa rup aderenta f tare iar cand am ajuns sus imi fierbea apa,temp exterioara cam 9 grade. La jiglerul principal m.am gandit prima data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti fierbe,esti sarac undeva..sau pe main sau pe pilot..in cazul tau banuiesc ca pe main jet(ca ai spus ca ti s-a incins pe o urcare).dar pot fi multe altele..pe main jet poti pune si 180..ca nu stai tu cu gazul deschis maxim decat f rar(ca sa simti o crestere de consum)..mai bine sa fi mai mare decat sa topesti segmentii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Care stie prin Bucuresti pe stoc(in scurt timp) jiglere? Imi trebuie M6 x 0.75 #30. As avea nevoie maine. In Ro nu am gasit nimic online pe dimensiunea asta. O sa ma apuc sa dau telefoane, dar unde e mai mare probabilitatea sa gasesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai mi-am luat de la Baia Mare, pt ca in Buc nu erau pe stoc. Trebuia sa astept 10 zile cel putin. Asa, in 2 zile au venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exact de unde de la Baia Mare? Te referi la piesektm.ro ? As lua varianta OEM, dar caut o alternativa. Pana la urma un Dellorto e maxiiiiim 20 roni. La KTM, 60 roni jiglerul in cauza. Nu merita pretul, daca nu gasesc--->o sa apelez trist la OEM, astfel as apela sigur la un aftermarket de calitate( Dellorto, Keihin, Mikuni....). Tot ei le produc, nu se apuca KTM sa fabrice jiglere.

 

Oricum, eu cred ca au facut o marlanie astia de la KTM ca sa cumperi tot la ei. Au pus M6 si "gaura"(#30), ce e standard la M5.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...