Sari la conținut

Plimbare Constanta Brasov


givemefive
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

@l.u.v. O intrebare la care tu nu poti sa dai un raspuns la subiect se pare. Faptul ca inca intrebi "ce am intrebat", denota faptul ca ori nu sti,ori nu ai inteles intrebarea

Pina la urma tu ai inteles ca eu nu am inteles ce ai inteles tu din niste cuvinte incrucisate?

 

oare in mai o fi buna apa din thassos de baie???

Io stiu? :scratch: ..creca trebuie deschis un topic sa ne lamurim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci repet intrebarea.

 

Teoretic vorbind, o plecare in perioada lunii Aprilie pe un traseu mai lung, gen CTA - Brasov, este un lucru inteligent? Tinand seama de factorii unei vremi nu tocmai calde in aceea perioada a anului. Si sa punctez mai bine ce ma interesa... din experiante celor care au fost plecati anii trecuti prin aceea zona este ok de mers cu motorul pe acest drum? De traseu sunt lamurit. Doar vremea mai ramane o variabila. Stiu ca vremea este capricioasa, si ca daca anul trecut au fost +100 de grade anul asta pot fi -100 in aceea perioada, pt ca este un anotimp schimbator. Dar intreb la general. Intreb aa sa`mi fac un plan din timp. Sau macar o idee la ce ma asteapta.Nu am venit aici sa intreb sperand ca va raspunde Victor Slav sau Mama Omida si pe langa temperatura exacta la fiecare km de traseu o sa primesc si numerele castigatoare la loto sau pretul kg de carne tocata de 1 mai de la macelaria musulmana de la coltul strazii.

 

Daca nici acuma nu ai inteles, poti sa nu mai raspunzi la topic, sa treci mai departe si sa`ti vezi de alte lucruri pe care le intelegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

O plecare in luna aprilie este o chestiune extrem de inteligenta, cand spun extrem ii am in minte pe majoritatea celor care s-au incumetat la un asa drum in asa luna si care au avut exact atata inteligenta incat au razbatut fara griji in viata, chiar stiu niste exemple de unii care au intrat (pe portile) marilor universitati ale lumii fara examene!

In locul tau as fi mai ingrijorat de vremuri, las-o drak de vreme, vremurile ne omoara cu zile! Tu nu vezi ca maine/poimaine vine rusu peste noi, ce te faci atunci? Va trebui sa dai la schimb unui colhoznic frumusetze de 600rr sau rrrr sau rrrrr sau ce panarama plina de plastice strangi tu sub buci pentru o raie de Minsk, ha? Ia sa vedem daca-ti convine!! Asa incat vremurile sa te ingrijoreze pe matale ficior, nu vremea!

Ponimaesh?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O plecare in luna aprilie este o chestiune extrem de inteligenta, cand spun extrem ii am in minte pe majoritatea celor care s-au incumetat la un asa drum in asa luna si care au avut exact atata inteligenta incat au razbatut fara griji in viata, chiar stiu niste exemple de unii care au intrat (pe portile) marilor universitati ale lumii fara examene!

In locul tau as fi mai ingrijorat de vremuri, las-o drak de vreme, vremurile ne omoara cu zile! Tu nu vezi ca maine/poimaine vine rusu peste noi, ce te faci atunci? Va trebui sa dai la schimb unui colhoznic frumusetze de 600rr sau rrrr sau rrrrr sau ce panarama plina de plastice strangi tu sub buci pentru o raie de Minsk, ha? Ia sa vedem daca-ti convine!! Asa incat vremurile sa te ingrijoreze pe matale ficior, nu vremea!

Ponimaesh?

WTF, ce treaba rusul cu o plimbare cu motorul :eek: Nu stiu ce ai baut, mancat, fumat dar nu ma asteptam la asemnea raspuns. Hai ca esi tare. :10: O sa tin minte sfatul si o sa urmaresc si schimbarile politice ale lunii Aprilie, in caz ca Putin vrea sa vina cu armata rusa Brasov :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci repet intrebarea.

 

Teoretic vorbind, o plecare in perioada lunii Aprilie pe un traseu mai lung, gen CTA - Brasov, este un lucru inteligent? Tinand seama de factorii unei vremi nu tocmai calde in aceea perioada a anului. Si sa punctez mai bine ce ma interesa... din experiante celor care au fost plecati anii trecuti prin aceea zona este ok de mers cu motorul pe acest drum? De traseu sunt lamurit. Doar vremea mai ramane o variabila. Stiu ca vremea este capricioasa, si ca daca anul trecut au fost +100 de grade anul asta pot fi -100 in aceea perioada, pt ca este un anotimp schimbator. Dar intreb la general. Intreb aa sa`mi fac un plan din timp. Sau macar o idee la ce ma asteapta.Nu am venit aici sa intreb sperand ca va raspunde Victor Slav sau Mama Omida si pe langa temperatura exacta la fiecare km de traseu o sa primesc si numerele castigatoare la loto sau pretul kg de carne tocata de 1 mai de la macelaria musulmana de la coltul strazii.

 

Daca nici acuma nu ai inteles, poti sa nu mai raspunzi la topic, sa treci mai departe si sa`ti vezi de alte lucruri pe care le intelegi.

cand a fost intrebata ce previziuni are legate de cursul euro,Omida a raspuns:"in zilele urmatoare,acesta poate sa creasca sau sa scada"

nefiind Omida voi incerca un raspuns obiectiv

daca temperatura va fi scazuta ,va ploua,ninge,lapovita,nisip ramas in curbe de la deszapeziri intrevad 2 posibilitati:

1a-va fi o plecare inteligenta daca iti plac conditiile de mai sus

2a-va fi o plecare inteligenta daca iti place BDSM

3a-va fi o plecare inteligenta pt ca oricum nu ne vei asculta

daca va fi soare,cald si frumos:

1b-idem pc 1a

2b-nu se aplica 2a

3b-idem 3a cu precizarea ca te vei felicita inca o data ca nu ai ascultat de "fraerii" de pe motociclism

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frigul pe motor tine de calitatea echipamentului. Iti mai trebuie anvelope ok si echipament de ploaie.

 

 

 

Se poate merge in perioada 10 Aprilie dinspre Constanta spre zona Brasov. Este ok drumul? Sau ma risc inutil si sa mai astept pana cand se face mai cald ?

 

 

 

 

Nu cred ca am intrebat cum va fi vremea pe 10 aprilie 2015, ora X. Am intrebat pe cei experimentati in genul asta de drumuri daca vremea in Aprilie este permisibila. Un om cu ceva experienta in acest sport si cu ceva calatorii la activ poate sti daca in anii precedenti vremea a permis acest lucru. Am intrebat pt ca sa stiu daca iau in calcul drumul cu mobra. Daca se poate bine. Daca nu la fel de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...