Sari la conținut

Intrebare anvelope


Postări Recomandate

Dupa cum spune si titlul,am si eu o mare nelamurire. Imi poate explica si mie cineva care e treaba cu cauciucurile de pista? Cand se pune hard,medium sau soft si de ce? De ce diferit fata-spate? Daca stie cineva va rog sa ma lamuroti si pe mine. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spune si titlul,am si eu o mare nelamurire. Imi poate explica si mie cineva care e treaba cu cauciucurile de pista? Cand se pune hard,medium sau soft si de ce? De ce diferit fata-spate? Daca stie cineva va rog sa ma lamuroti si pe mine. Multumesc.

 

Ce producator anvelope intentionezi sa folosesti si ce tip - slick (race) sau anvelope DOT? Exista si anvelope omologate de strada (DOT) care pentru acelasi model au mai multe compozitii.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai simplu si ramai cu ceva informatie poti sa rasfoiesti site`urile producatorilor dar asta necesita timp,o bataie de cap in plus,trebuie sa gandesti bla bla bla ,o sa gasesti raspunsul mult dorit pt fiecare producator,nu este o regula de baza pe care producatorii sa o mentina pentru cauciucurile dot race sau dot omologate si pt strada

mult succes

spune pe ce vrei sa mergi si cu siguranta ti se va spune ce comp sa folosesti in functie de temp de afara


» Post actualizat in 10 Mar 2015 08:17


http://www.motoforum.net/topic/84968-dunlop-compound-info/

postul #9 pt dunlop

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...