Sari la conținut

Ce sigurante sa pun?


Postări Recomandate

Am cumparat acum o saptamana un aprilia rs 125 din 2006 , dar proprietarul mia spus ca nu merge kilometrajul de la un senzor ca la soalat cu jet , dar nici indicatorul de benzina nu merge , lam desfacut si sub rezervor unde are sigurantele am observat ca o siguranta lipsescte mam gandit ca poate sa fie asta cauza , am pus pe un prieten sa faca poza la sigurantele lui si am observat ca sunt diferite si sunt din acelasi an . As avea rugaminte la cei care au motor va si mine daca ma pot ajuta cu o poza sa vad ce siguranta sa pun . Multumedc !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

1.Invatati sa dati titluri sugestive topicurilor, nu ambiguitati de genul am o problema, ce sa fac, ce sa dreg, etc!!!!!

2.Cititi forumul INAINTE DE A DESCHIDE TOPICURI si amplasati-le acolo unde le este locul, nu unde va vine voua!!!!

Am redenumit si mutat topicul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Fac exceptie de la gramatica...sa-ti verifici textele inainte de postare!!

 

1.In attach ai schema cu dispunerea sigurantelor fuzibile, valorile si circuitele de protectie.

-20A( de la acumulator-comutator -RRT(releul regulator de tensiune)-ceas bord;

-15 A( de la comutator- circuite de iluminare si claxon- bobina/ RAVE -Rotax Adjustable Valve Exhaust;

-7,5A(comutator -starter).....si este un loc pentru siguranta de rezerva !

2. Daca totul este in regula, verifica daca indicatorul de benzina si speed senzor(attach). Verificarea conexiunilor, daca sunt in regula, si daca valorile sunt conform manualului. O sa ai nevoie de un multimetru pentru a verifica/masura. De asemenea, verifica daca intrarile la bordul motocicletei de la cei doi senzori sunt in regula( instrument panel)_circuit + si cel de minus, ti-am descarcat diagrama circuitelor de bord si ai de lucru....

Bafta,

post-74268-0-79410200-1429342705_thumb.png

post-74268-0-74245300-1429342716_thumb.png

post-74268-0-76470700-1429342728_thumb.png

post-74268-0-34383300-1429342770_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa inteleaga nimic, sunt sigur!

Nu-l descuraja..este la inceput de drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...