Sari la conținut

Reparatii MZ RT 125


razvan05
 Share

Postări Recomandate

Salut. Am un MZ RT 125 din 2004 in 4 timpi. Si am niste problemute la ea . As avea nevoie de cineva priceput care sa stie bine totutl , sa imi lase un nr de telefon sau sa imi scrie aici si sa lamuresc niste probleme. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu si de acel loc numit service prietene , dar nu vreau sa ma duc ca sa ma stoarca de bani avand in vedere ca este doar o motocicleta de 125 , care are doar niste reglaje de facut , si nu is obligatorii de facut in service daca te pricepi. Asa ca nu am nevoie de un service , ca nu am cine stie ce banuti , ci de cineva priceput.Mersi oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi la carpaci, normal ca-ti ia o gramada de bani. Du-te la un service autorizat. Mai degraba te stoarce un "mester" de bani decat cineva care e instruit pentru asa ceva.

Daca e "doar" o motocicleta de 125, inseamna ca-i scutita automat de revizie generala?

Editat de alecscosmi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu si de acel loc numit service prietene , dar nu vreau sa ma duc ca sa ma stoarca de bani avand in vedere ca este doar o motocicleta de 125 , care are doar niste reglaje de facut , si nu is obligatorii de facut in service daca te pricepi. Asa ca nu am nevoie de un service , ca nu am cine stie ce banuti , ci de cineva priceput.Mersi oricum.

Pai daca ai gandirea asta ...de ce ti ai mai cumparat moto....ia o bicicleta e mai ieftina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum trebuie doar sa mai reglez la carburator ceva ca sa stea la relanti pe 2 mii de turatii si in rest ii ok.

2000 de ture? enorm! producatorul recomanda 1400 in manual, mie mi-a reglat-o mecanicul chiar mai jos, pe la 1200.

Daca nu sta la ralenti sub 2000, chiar ai o problema. Asa cum ai gasit acest forum sa pui o intrebare, o simpla cautare pe net iti intoarce si manualul de utilizare si manualul de service la motocicleta ta. Parerea mea e totusi sa o duci sa ti-o regleze cineva care stie ce face, o data pe an nu e mare lucru; tu poti sa o faci sa meraga "bine" umblind pe la reglaje, dar e posibil ca unele din reglajele facute de tine sa fie extreme si sa strice ceva in alta parte. In rest, e o caprita minunata si daca nu a fost foarte neglijata de fostii proprietari o sa poti merge mult si bine cu ea, o sa-ti aduca multe satisfactii. Banii sint o mare problema la virsta pe care banuiesc ca o ai, dar e posibil ca o "economie" facuta azi sa insemne "dauna totala" ceva mai incolo si ce-ai facut? gindeste-te!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu poti sa o faci sa meraga "bine" umblind pe la reglaje, dar e posibil ca unele din reglajele facute de tine sa fie extreme si sa strice ceva in alta parte.

Ce poti strica in alta parte daca umbli la 2 suruburi, verifici cursa libera a cablului de acceleratie, starea socului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amestec prea bogat sau prea sarac de exemplu, cu consecintele de rigoare. Ma stiu pe mine, am reusit sa fac sa mearga tot felul de rable cu niste "reglaje" de s-au luat mecanicii de cap cind au vazut, cauzele fiind prin interior, unde nu ma pricep.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un amestec sarac se simte imediat, la fel si cel bogat, nu inseamna ca merge bine

Nu, dar merge, scop atins! restul Dumnezeu cu mila!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...