Sari la conținut

Eroare FI Honda CBR F4i Sport 2001


Postări Recomandate

Daca cu adevarat asta este codul corect, nr 9.asa cum am mentionat,nu are treaba cu cricul.

Nr9 este cod de IAT si acest senzor este pe capacul filtrului de aer. Verifica daca este conectat,nu are fire rupte,nu face scurt,si daca tot nu se rezolva,du-te la un mecanic. In instalatia ta electrica este o bulibaseala....

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru indrumare.

Am identificat eroarea este vorba despre eroarea nr 9.

Precizez ca merge foarte bine nu se observa nici o problema la starea de functionare a motorului, trage in toate mintile. Motocicleta am achizitionato de 2 zile si nu stiu multe despre ia. Sper sa nu fie ceva grav. Mersi inca o data pentru raspunsuri.

 

 

9 Blinks • Engine operates normally (ECM controls using preset value; intake air temperature: 28° C/82° F)

• Loose or poorly connected IAT sensor connector

• Open or short circuit in TP sensor wire: • Faulty IAT sensor

 

Poate fii problema de la senzorul IAT din spatele filtrului de aer?

» Post actualizat in 01 Apr 2017 10:31

Daca cu adevarat asta este codul corect, nr 9.asa cum am mentionat,nu are treaba cu cricul.

Nr9 este cod de IAT si acest senzor este pe capacul filtrului de aer. Verifica daca este conectat,nu are fire rupte,nu face scurt,si daca tot nu se rezolva,du-te la un mecanic. In instalatia ta electrica este o bulibaseala....

Da asa cred si eu. Este foarte interesant. Ridic cricul dispare eroarea, o las jos apare iar. Am sa Verific senzorul si va anunt.

» Post actualizat in 02 Apr 2017 18:46

Daca cu adevarat asta este codul corect, nr 9.asa cum am mentionat,nu are treaba cu cricul.

Nr9 este cod de IAT si acest senzor este pe capacul filtrului de aer. Verifica daca este conectat,nu are fire rupte,nu face scurt,si daca tot nu se rezolva,du-te la un mecanic. In instalatia ta electrica este o bulibaseala....

Am verificat senzorul si se pare că asta e buba, îmi dă valoare Ω zero. Firele din vârf trebuie să fie lipite una de alta sau separate? Pentru că îmi dă tot zero chiar dacă le unesc. Dacă știți vreun site unde se poate comanda senzorul v-aș fii recunoscător.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...