Sari la conținut

reconstatare accident moto


theogs
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor.

am o intrebare referitoarea la existenta vreunei taxe pentru reconstatarea efectuata in service agreat de allianz tiririac. Adica mi se recomanda du-te la x service pentru reconstatare. Sun sivintreb de programare ,apoi ma maninca in dos si intreb daca se percepe vre-o taxa. Raspunsul vine sec 10 ron de reper! WTF

alt service ,cam aceeasi suma /reper dar nu mai mult 200 ron. Ambele service-uri sunt in bucuresti. Accidentul a fost cu prezenta politiei cu smurd apoi operatii si moto nedeplasabila.

intrebarea este daca este normala aceasta taxare si daca se poate recupera ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este normal...dar se practica

mai ales pt intocmirea unui deviz estimativ...

poti face putin scandal la asigurare dar degeaba...trebuie sa faci in asa fel incat la final sa-ti acoperi si aceste costuri - cere factura !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact cum zice nirvana...oamenii care îți fac (re)constatarea trebuiesc plătiți, deci îi plăteşti, iar pe urmă incluzi în deviz şi cheltuiala asta.

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se face asa pentru ca foarte multi isi duc mobrele la service autorizat, de marca pentru constatare...sa isi ia bani cat mai multi, dar isi repara in regie proprie sau la service de colt de strada. evident ca oamenii aia din reprezentanta raman cu jumate de zi de munca neplatita daca o fac pe moca.

la masini in general, te duci si lasi si masina acolo si de aia nu prea se practica. dar cred ca si acolo daca te duci DOAR pentr constatare platesti. mecanicul/mecanicii aia nu lucreaza pe lumina solara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cobra cred ca ai dreptate . Nu m-am gandit la acest aspect deloc .

Sa muncesti de pomana nu este placut .Si intradevar cam toate babele se repara in regie proprie.

 

Multumesc mult .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...