Sari la conținut

Aprilia Fan Club


ady_alba
 Share

Postări Recomandate

Da-l ba naibii de F R A I E R nu vezi ca are 1000 si ceva de posturi si vine sa se dea mare ca ii user vechi, mai bine TACI sa nu iti aduc un user cu peste 3000 de posturi asa ca tine-ti gura. I-auzi comentezi profilu meu "as vrea sa am un...", ba idiot ce esti vezi-ti de drumu tau, nu te apuca acuma sa intelegi profilu meu coclitule! Prea multi sobolani de calculator m-am saturat hai PA disperatuleee !!! :wink:

pac pac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 825
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu ma cobor la mintea unor sclavi. Unu e prea tigan, se crede la el in ghetto, "imi aduce un user cu 3000 de posturi". Asta e ca aia, dau un telefon, 5 masini trec pe strada prin fata ta in urmatoarele minute :wink: Apucaturi prea de cocalar...

 

Eu atat va zic: sunteti niste parliti, unul nu are motor, doar o gulereaza noaptea gandindu-se la un gsxr si celalalt zice ca are ce vrea dar nu i-a luat tasu mai mult ca nu a avut bani. Ia-ti ma Y2K(daca sti ce-i aia) daca esti asa adevarat.

 

Hai gea, am pierdut prea mult timp cu voi.

 

Cine-i mai destept cedeaza primu :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"prietene" te asigur ca loco nu este cocalar. De unde sti ca suntem parliti? De unde stim noi ca tu nu esti? De unde sti cati bani are tatal meu? Esti un fel de detectiv sau spion si nu a aflat forumul ? :wink: scuterul acesta l-am cumparat deoarece mi-a placut. L-am cumparat din propriul salar, din bani care i-am muncit trezindu-ma dimineata si lucrand pana seara, asa cum fac in fiecare zi...spre deosebire de "altii".

Si ca sa fiu si eu in ton cu zeii...Hai gea`

 

ON topic: scuterul lui korectu s-a dat :wink: Multi km noului proprietar si drum bun!

Editat de Zurby2fast
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sanse sa aiba cineva de aici un electromotor si cablu de kilometraj pentru un Aprilia Classic 50 din 1995? (daca nu de marca, macar ceva compatibil)

Sper ca n-am postat unde n-ar trebui. "Sa nu aruncati acum cu pietre in mine" :wink:

cineva? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man...gasesti pe www.easyparts.nl. Vrei sa spui aprilia Classico, cea gen chopper nu?

 

P.S: Fagot, in limba romana inseamna instrument muzical de suflat. Cum pe forum se vorbeste limba romana si nu limba "furculicion", deduc ca ai minte cat sa compari un om cu un instrument muzical...ma rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o mare problema ...am montat pe o aprilia rs 50 kit de 80 si nici de a draq nu fuge mai tare decat inainte....cu cel de 49 imi lua 100 acum tot atat imi ia ....ce ii mai fac?are cineva vre`o idee?+plus evacuare schimbata plus ambielaj nou ..Daca stie cineva ce sa`i mai fac sa fuga mai tare sa imi zica si mie ca am vazut aprilia care sa fuga cu 120 cu set de 80 dar a mea nu vrea nici de a draq sa treaba pragul de 100....:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o mare problema ...am montat pe o aprilia rs 50 kit de 80 si nici de a draq nu fuge mai tare decat inainte....cu cel de 49 imi lua 100 acum tot atat imi ia ....ce ii mai fac?are cineva vre`o idee?+plus evacuare schimbata plus ambielaj nou ..Daca stie cineva ce sa`i mai fac sa fuga mai tare sa imi zica si mie ca am vazut aprilia care sa fuga cu 120 cu set de 80 dar a mea nu vrea nici de a draq sa treaba pragul de 100....:wink:

macar urca in ei rapid ? , nu stiu ce sa zic in legatura cu viteza .. :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o mare problema ...am montat pe o aprilia rs 50 kit de 80 si nici de a draq nu fuge mai tare decat inainte....cu cel de 49 imi lua 100 acum tot atat imi ia ....ce ii mai fac?are cineva vre`o idee?+plus evacuare schimbata plus ambielaj nou ..Daca stie cineva ce sa`i mai fac sa fuga mai tare sa imi zica si mie ca am vazut aprilia care sa fuga cu 120 cu set de 80 dar a mea nu vrea nici de a draq sa treaba pragul de 100....:wink:

In primul rand un carb mai mare si eventual un filtru sport si o muzicuta sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man...gasesti pe www.easyparts.nl. Vrei sa spui aprilia Classico, cea gen chopper nu?

 

P.S: Fagot, in limba romana inseamna instrument muzical de suflat. Cum pe forum se vorbeste limba romana si nu limba "furculicion", deduc ca ai minte cat sa compari un om cu un instrument muzical...ma rog

 

rolly , nu-l scoate la lumina , nare rost .. ,stii cum e te obosesti degeaba..

 

In primul rand un carb mai mare si eventual un filtru sport si o muzicuta sport.

 

 

matrix , eu zic ca nu-i trebuie atatea ca sa treaca de 100 , 110 ar trebui sa prinda si fara evacuarea aia ce ia puso. Apai bine , normal ca o sa prinda si mai multa viteza cu ce ai mentionat u acolo , dapai na.. .

 

 

Oricum il tine ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carburator mai mare neaparat...nu intra destul amestec in cilindru... si cam anuleaza tot, chiar si toba, pentru ca are evacuarea mult mai rapida a gazelor.

 

P.S: esti tu sigur ca e de 80? ca alea se gasesc cam greu la noi in tara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carburator mai mare neaparat...nu intra destul amestec in cilindru... si cam anuleaza tot, chiar si toba, pentru ca are evacuarea mult mai rapida a gazelor.

 

P.S: esti tu sigur ca e de 80? ca alea se gasesc cam greu la noi in tara...

 

 

da sunt sigur este un polini de 80 cc am dat o galagie de bani pe el din aluminiu ...

uite ce am schimbat la el

 

-kit 80 polini

-ambielaj

-ambreiaj

-kit lant

-evacuare marita,toba finala R1

-filtru sport

are demaraj mare fata de ce era ianainte,dar viteza este aceeasi..acum nu depaseste 100km/h si ianinte cu 49 tot 100 lua:-?? eu nu mai pricem nimik...

 

carburator mai mare neaparat...nu intra destul amestec in cilindru... si cam anuleaza tot, chiar si toba, pentru ca are evacuarea mult mai rapida a gazelor.

 

P.S: esti tu sigur ca e de 80? ca alea se gasesc cam greu la noi in tara...

 

 

da sunt sigur este un polini de 80 cc am dat o galagie de bani pe el din aluminiu ...

uite ce am schimbat la el

 

-kit 80 polini

-ambielaj

-ambreiaj

-kit lant

-evacuare marita,toba finala R1

are demaraj mare fata de ce era ianainte,dar viteza este aceeasi..acum nu depaseste 100km/h si ianinte cu 49 tot 100 lua:-?? eu nu mai pricem nimik...

Editat de sabin_costache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e polini si ai dat o galagie de bani te cred.

 

Deci uite care e problema: dupa ce se schimba kitul cu unul mai mare, se pune carburator sport, pentru kitul tau recomand chiar de 21, un filtru de aer sport si o muzicuta carbon. Cam astea sunt esentiale. Problema ta cred ca am detectat-o. Vine de la evacuare. In ce sens ai marit evacuarea? Si de ce toba finala R1. Sa sti, te cred ca e super sa te lauzi ca ai finala de R1, insa motorul de pe R1 functioneaza total diferit de cel de pa rs, respectiv 4t pe langa 2t. La 4t nu exista site pe toba, finala este destul de acoperita pentru a estompa din sunet. la 2t este inver, exista site in prima toba, iar in fianala, respectiv catalizator, gazele sunt evacuate libere.

 

Ambielajul tau nu ajuta la cresterea vitezei, ci doar la fiabilitate. Sper ca ai pus si rulmenti C4 o data cu ambielajul., Nici kitul de lant nu ajuta.

 

:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e polini si ai dat o galagie de bani te cred.

 

Deci uite care e problema: dupa ce se schimba kitul cu unul mai mare, se pune carburator sport, pentru kitul tau recomand chiar de 21, un filtru de aer sport si o muzicuta carbon. Cam astea sunt esentiale. Problema ta cred ca am detectat-o. Vine de la evacuare. In ce sens ai marit evacuarea? Si de ce toba finala R1. Sa sti, te cred ca e super sa te lauzi ca ai finala de R1, insa motorul de pe R1 functioneaza total diferit de cel de pa rs, respectiv 4t pe langa 2t. La 4t nu exista site pe toba, finala este destul de acoperita pentru a estompa din sunet. la 2t este inver, exista site in prima toba, iar in fianala, respectiv catalizator, gazele sunt evacuate libere.

 

Ambielajul tau nu ajuta la cresterea vitezei, ci doar la fiabilitate. Sper ca ai pus si rulmenti C4 o data cu ambielajul., Nici kitul de lant nu ajuta.

 

:wink:

 

am luat de r1 ca sa scap de sunetul oribil care il ave`am inainte...acum se aude total diferit nu mai merg cu zgomotul dupa mine:D

O sa caut un carburator mai mare si o muzicutza ...sper sa mearga ..

Si inca o intrebare....De ce nu trece turometrul de 10.000 de ture ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam atat se duce...scuterul tau poate fi limitat din cdi, desi nu cred, pentru a se duce cu mult peste iti trebuie o aprindere malossi... oricum daca tu spui ca ti-a schimbat sunetul total, inseamna ca 100% de-acolo e. Pune o toba pentru 2 timpi, special de rs. Recomand arrow. Pui si tu o poza cu motoreta pe o partea cu toba? Ca sunt tare curios...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...