Sari la conținut

Aprilia Fan Club


ady_alba
 Share

Postări Recomandate

Suna EXACT ca un RS50 cu toba sport... nimic schimbat...oricum cred ca imi bat gura degeaba ca vad ca nu ma bagi in seamna...fa cum crezi tu

 

 

eu am inteles ce zici u ...sa imi schimb finala ....te`am inteles....oricum acum caut un carb ceva mai mare sa vad ce rezolv..dupa care trec la finala..pt ca nu prea ma incanta sa dau banii pe alta finala....daca intelegi ce vreau sa zic...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 825
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

te inteleg. dap, schimba carbul. Neaparat de 21...o sa se simta diferenta. SI vezi filtrul de aer, este foarte prost. Nu filtreaza, eu am patit sa raman la 30 km de casa, mi s-a inecat motorul. Pana nu am desfacut carb si filtru complet, curatat nu a mai mers. Recomand unul din burete, dar tot sport :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RS`ul meu merge cu 105 Km/h doar cu kit de 80cc in rest nu am modificat nimic la el desi as fii vrut sa-l fac sa fuga mai repede dar m-am decis ca e mai convenabil "sa-l marit" si sa-mi iau altceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bingo :D si eu m-am gandit la rs50, dar chinui prea rau motoru sa mergi cu...105 km/h + de-asta este investitia prea mare in piese (mai ales in cazul lui sabin)...mai bine rs125 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pei momentan il mai tin si eu dar nu mult si il dau si eu ...deja azi m`a intrebat cineva daca il vand:) si piesele sunt date draq ...le gasesti greu si cand le gasesti sunt scumpe in draci:)cand este gata o sa trantesc cateva poze cu el sa`l vedeti:D..dar bani in el nu cred ca mai investesc....:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti, am un aprilia sr 50 ditech si are un zanganit usor la plecare. m=am gandit k nu are ulei la transmisie si am vrut sa ii bag dar nu gasesc pe unde, nu se vede absolut nici un buson sau ceva de genu. indrumati=ma si pe mine va rog cu niste sfaturi cum sa controlez eu singur sau un service bun. multumesc. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa dai capacul transmisiei jos, si ai in spate pe langa ambreaj 2 suruburi cel de jos este de drenare iar cel mai de sus este de umplere, le desfaci pe amandoua pana curge tot uleiul dupa care strangi surubul de drenare si bagi 110 ml parca de ulei de transmisie ( eu la al meu am bagat mobil 1 80w90) dupa care pui la loc surubul de umplere si capacul de transmisie. Bafta :)

 

daca nu ai inteles ceva poti intreba :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc ptr raspuns, initial eu scosesem capacu dar nu am vazut suruburile. o sa-l deschid din nou si ma uit cu atentie . ms inca o data si daca nu ma descurc te mai intreb. salut :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluatri! :baldy:

 

Sunt nou pe aici.... Am un Aprilia sr50r carb si cateva intrebari:

1. Ste cineva cum se dezactiva cheita aia de pe bord (cand cere service)? La mine in TL nu prea am unde sa-i fac revizia...

2. Ce presiune trebuie sa aiba cauciucurile?

3. La bord imi merg toate electricele mai putin lumina portocalia de funadal de pe ecranul digital; la cel analog merge, dar la cel digital nu, totusi imi arata celelalte (benzina, temp etc.) bine, doar noaptea nu le vad bine fara lumina de fundal. Are cineva vreo idee? E posibil sa fi uitata ceva? Bordul a fost candva inlocuit, ca l-au paradit la o spalatorie. Daca inlocuiesc bordul se pastreaza kilometrajul meu sau cel de la care iau?

4. Mi-a cazut un catadioptru (ochi de pisica - portocaliu) la roata din fata, cum e la cel din imaginea asta: TN_frontwh.jpg, de unde as putea lua altul?

 

Multumesc anticipat! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu ce am aflat....

-> am gasit presiunea rotilor in manual :baldy: :

Front - 180 kPa (1.8 bar)

Rear - 220 kPa (2.2 bar)

 

-poate stie cineva si pentru una sau doua persoane care sunt valorile.

 

-> astept pareri la celellate intrebari a le mele (postu' de mai sus).

Multumesc!

Editat de IVv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit i-ai facut poze la lumina :D

 

ti-a iesit super ;)

 

:blink:

 

dupa atata timp in care a stat pe butuci,satisfactia e pe masura :angry:

 

10x Razvy :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei prieteni voi ce stiti de aprilia rx 50??

are 3 sau 6 viteze???

eu stiu de 6 dar cineva vrea sa ma convinga de 3!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hei prieteni voi ce stiti de aprilia rx 50??

are 3 sau 6 viteze???

eu stiu de 6 dar cineva vrea sa ma convinga de 3!!

 

Depinde ce motor are...

rx-ul meu are 6 viteze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate mai vechi sunt si cu 2....ca de cand produce aprilia motorete, cine stie de cand, daca cauti motor dupa vremea raposatului....dar eu nu ma refeream la alea, ma referam la generatia relativ noua, la sfarsitul anilor 90, cu motor rotax.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate mai vechi sunt si cu 2....ca de cand produce aprilia motorete, cine stie de cand, daca cauti motor dupa vremea raposatului....dar eu nu ma refeream la alea, ma referam la generatia relativ noua, la sfarsitul anilor 90, cu motor rotax.

 

 

Omule daca asa sunt facute cu 3.... asta ii motor dupa vremea raposatului :angry:

Spre cunostinta ta generala , aprilia rx 50 cu 6 viteze au motoare miniarelli am6 nu rotax.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah da...eu ma refeream la cele de 125 :angry: Asa e, cele de 50 au am6 si au 6 viteze. Si nu am zis ca nu exista cu 3 viteze, si nu am intrebat cum sunt facute, ca vad ca asa ai raspuns, ci doar am zis ca am facut referire la cele cu motoarele noi, ele au 6 viteze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...