Sari la conținut

Intrebare...A2


Ladislav Roland
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua am si eu o intrebare ....

Vreau sa dau de A2 si tot nu am inteles noi avem voie sa conducem motoarele care au maxim 35kw si maxim 500cc sau motoarele pot fi de 2000cc si sa fie 35 kw (dau si eu un exemplu)

 

Google zice așa:

 

CATEGORIA A2

- motociclete cu puterea maximă de 35 kw, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0,2 kw/kg. şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;

 

Destul de clar, zic eu. Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum a spus si colegu anterior...doar un click :)



CATEGORIA A2


- motociclete cu puterea maximă de 35 kw, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0,2 kw/kg. şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa facem si un calcul: o sa luam exemplu Yamaha Diversion XJ600 (dau ca ex pentru ca stiu sigur ca exista si model de 35KW, care ulterior putea fi modificat sa primesti tot cei 45 (61 CP)) model 93-00

 

1) 35x2 = 70 > 45 kw --> aici ar fi OK

 

2) are cam 210 kg => 45 / 210 = 0,21 kw/kg ... adica daca rotunjesti suma esti ok :) , dar asta nu mai stiu cum se considera deci aici exista deja sansa sa nu se incadreze

Editat de dragonlord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...