Sari la conținut

Motor enduro/cross


BitKode
 Share

Postări Recomandate

Salut! Ca tot a venit vacanta si am scapat de scoala m-am hotarat sa incep un proiect. Vreau sa montez un motor de enduro pe un cadru de Hnda NX. Ce motoare se potrivesc pe acest cadru si la ce pret as putea gasi unul complet in stare cat de cat ok? Merge unul in 2 timpi? Prinderile o sa le modidic cu un prieten daca difera. Multumesc mult si scuzati micile greseli, am probleme cu tastatura! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăsta e genul de întrebare : " Hai să mă apuc de ceva dar nici eu nu știu prea bine ce vreau și vă întreb pe voi."

Clarifică-ți ideea, ține seama printre altele că orice cadru e calculat pentru o anume solicitare dată de puterea motorului de origine, vezi să nu te lovești de incompatibilități majore gen lipsa de aliniere între pinioanele de la motor si de la roata (caz didactic Yamaha TW) pe al carui cadru nu poate fi montat aproape nimic și nu in ultimul rând gândește-te dacă vrei să treci pe la RAR cu ea sau nu.

Dar ca să nu te descurajez, da, în principiu se poate face orice, cu știință și cu mulți bani. Ca să-l confirm pe colegul de mai sus, pe vremuri circula prin București o motocicletă cu motor de Wartburg, cred că se chema Condor, dacă nu mă înșel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...