Sari la conținut

ALPI 16-26.06.2016


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

Dans...tocmai asta e! Ca eu ma consider in continuare incepator chiar si dupa 4 ani si 40.000km. Asa ca merg ceva mai "batraneste". Si nu vreau sa incurc...


» Post actualizat in 21 Mar 2016 10:20

Cu GS-ul vreau sa vin oricum. Pe "Steluta" sper sa o marit la SMAEB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dans...tocmai asta e! Ca eu ma consider in continuare incepator chiar si dupa 4 ani si 40.000km. Asa ca merg ceva mai "batraneste". Si nu vreau sa incurc...

» Post actualizat in 21 Mar 2016 10:20

 

Cu GS-ul vreau sa vin oricum. Pe "Steluta" sper sa o marit la SMAEB.

Lucian stai liniștit, că mergem ca pt. toată lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... daca faceti ceva ture scurte de o zi, poate ma agat si eu. Ca sa ne cunoastem :)

 

Un Alexandrupoli, tura de-o zi :D

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand acum doua luni pe pagina 2 a acestui topic spuneam ca in curand Europa nu va mai fi ce a fost pana acum,multi poate au spus ca gresesc.Se pare ca am avut mare dreptate.

Din acest moment calatoria cu avionul este ruleta ruseasca pentru oricare dintre noi.Nici macar check in-ul la check in nu va mai fi sigur!!!

» Post actualizat in 22 Mar 2016 09:29

Cautati pe youtube filmul "EUROPA ULTIMA REDUTA " asa ca sa realizati ca batalia este deja pierduta!!!

» Post actualizat in 22 Mar 2016 09:35

Cautati varianta subtitrata in limba romana!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este Marius.Cu moto este acum mai sigur dar nu pentru mult timp.Vor urma ca tinte statiile de metrou,garile,autogarile,mall-urile.Sa vezi atunci aglomeratie pe sosele!!!

» Post actualizat in 22 Mar 2016 10:05

Lucian:nu mai "musca" la provocarile Lancelotu-lui.Este supercombinator omul!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai, sa inteleg ca ai ratat tura din Cuba, acum dupa ce Obama tocmai a insemnat locul?

 

Eu zic sa ne vedem de viata normala inainte si eventual sa iesim in strada, locuitori din toata Europa, ca sa ne aratam fraternitatea si hotararea ca dorim sa traim normal si de acum inainte.


» Post actualizat in 22 Mar 2016 16:13

Lancelot zis si Liviu, o zi la Alexandroupoli este tot ce iti doresti, stiu! Dar nu gasesti companioni! Insista!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Mihai, salutare tuturor !

 

slava Domnului, am reusit sa accesez forumul intr-un final apoteotic, asa ca n-am sa mai fiu doar spectator mut, ci am sa pot sa mai emit si eu din cand in cand cate o opinie pe tema de mai sus. Asadar multumesc frumos Mihai pentru accesul in grup, si debea astept sa vina ziua de 16 (de fapt 15 ora 14:00 ...) Iunie !!

pot sa confirm ca deja m-am echipat cu tot ce trebuie pentru comunicare, nu de alta dar debea astept sa ascult povestile tale Mihai prin pusta ungara ( :P ), pana sa ajungem pe coclaurile Reich-ului de Est :)

Dar pana atunci, te rog Mihai sa initiezi ceva ”ture de incalzire”, nu de alta dar e musai sa dezmortim putin calutzii dupa atata frig si ploaie ...

 

O seara buna tuturor si inca odata va multumesc pentru primire :)

 

Cristian Dragan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi Dragan:bine ai venit !!! Eu iti multumesc ca te-ai alaturat grupului si felicitari pentru viteza cu care te-ai miscat in legatura cu statia.O sa vezi ce bine este sa poti comunica in timpul excursiilor.

Incerc sa organizez ceva la sfarsitul saptamanii daca vremea ne lasa.Vorbim pe vineri la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ce parer aveti de tura asta ? e cam lunga ce-i drept, dar o putem ajusta functie de vreme, de noi, etc.

Editat de draganc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se deschide pdf ul, dar vad ca scrie ceva de sipka pe acolo,,,

 

cred ca este mazga pe jos pe sipka pe vremeaa asta

 

oricum eu pot doar duminica si o tura scurta, max 300 km dus intors,,,,am treburi pe acasa

 

sau poate mergem aici , iubesc drumul ala dintre ruse si tutrakan

 

https://www.google.ro/maps/dir/Tutrakan,+Bulgaria/Bucharest/@44.1527004,26.0221025,10z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x40ae33ae957e794d:0x688ef8d1185bebd9!2m2!1d26.61951!2d44.0386035!1m5!1m1!1s0x40b1f93abf3cad4f:0xac0632e37c9ca628!2m2!1d26.1025384!2d44.4267674?hl=en

 

mihai tu stii locul, am stat la o terasa unde era si un lac micut,

 

a mers si liviu cu noi ( si ne-am intalnit si cu fox ul acolo), dar in parcare nu stiu ce s-a intamplat, ca liviu a bagat viteza mare si l-am mai prins abia in vama la ruse :)

 

in orice caz daca se stabileste alta tura mai lunga va insotesc si eu o bucata de drum, sa ne cunoastem, sa probam statiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost doar o idee, oricum ma supun majorității:) și mie îmi place tare mult bucata aia de la Silistra cu bacul și apoi drumul spre veliko.

Dar facem cum e mai bine pentru toți sa mănânce toată lumea ciorba calda săptămâna urmatoare :) eu înțeleg perfect:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucian:tu deja ai jumatate din echipamentul de comunicare(cardo).Mai ai nevoie de statie care o cumperi de pe olx(aprox. 200roni),un adaptor bluetooth si un buton ptt tot bluetooth( o sa iti spuna Cristi Dragan de unde cumperi).

Vineri stabilim unde mergem dar eu cred ca 400-500km dus intors sunt ok.

» Post actualizat in 30 Mar 2016 08:44

Cred ca traseul propus de Lucian este bun.Nici prea scurt,nici prea lung !!!

Dar pregatiti-va pentru excursii adevarate de doua,trei zile(una din ele va fi Cernauti si Lyvov).Doar pentru curajosi !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai baut petroxin? Cum dracu' sa nu merg? Ma gandeam sa imi si iau statia pana atunci... Daca imi spui modelul!

 

Luci, daca nu reusesti sa iti iei pana duminica, am eu a doua statie si cu comm-ul de pe casca ta macar poti sa iti faci o idee . eventual, daca sunt mai multi amatori, se poate face o singura comanda, in felul asta se poate economisi transportul. eu le-am adus din Taipei, cu DHL-ul in 4 zile, 39 dolari ( :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...