Sari la conținut

ALPI 16-26.06.2016


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

888: cum sa nu primim,doar pentru asta am deschis topic !!!


» Post actualizat in 24 Feb 2016 10:01

008: ti-am raspuns ca primim si noutati. Unde ai disparut ???


» Post actualizat in 24 Feb 2016 14:29

Ce sa facem si noi. Suntem mai saracuti avem japoneze nu bavareze.

Dar si cazarea este la jumatate de pret. Atat putem, atat platim !!!


» Post actualizat in 24 Feb 2016 14:53
Acum inteleg de ce proprietarii de pensiuni din Alpi se uita ce motoare avem.Cand vad japoneze ne taxeaza cu pretul corect nu cu cel dublat !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am si eu in plan o tura in Alpi ,anul acesta in luna iulie,asa ca o sa urmaresc cu mare interes acest topic. Sper ca nu va deranjeaza ca o sa ma inspir din traseul vostru. E prima mea plimbare in Alpi si nu stiu prea multe legate de traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut adi, primim pe oricine, grupul ramane deschis,

 

daca rezolvi cu concediul esti binevenit

 

intreb doar de curiozitate,,,folosesti casca tip *brain cup* ?

 

 

 

 

 

noi folosim statii radio pt comunicare in timpul mersului , pt detalii PM la mine sau la mihai

 

cine nu are este bagat la mijloc, lucru practic mai ales in orase, aglomeratie, semafoare, etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut adi, primim pe oricine, grupul ramane deschis,

 

daca rezolvi cu concediul esti binevenit

 

intreb doar de curiozitate,,,folosesti casca tip *brain cup* ?

 

Se scrie brain cap sau mai bine-zis, braincap hehehe :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brain cup bre,,,, multifunctionala, cand te opresti bei si cafelutza :)

 

post-45187-0-65605700-1457384759_thumb.jpg

 

 

 

 

 

liviule, lasa engleza, ne perfectionam din mers, vii ?

 

nu sarim de 120, iti dau eu o integrala cu tot cu statie radio si matze, daca vrei

 

ne mai conversam si noi pe drum,,,daca ai sti ce povestiri interesante are mihai,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sună tentant, dar sunt eu nu plec de joia sau de vinerea, pt că muncesc în timpul săptămânii şi nici nu am chef să-mi stric zilele de concediu aşa cum s-a întâmplat anul trecut cu aşa zisa excursie în Turcia de 3 zile, care trebuia să fie de 6 zile. Apoi, nu întineresc cu trecerea anilor, aşa că un ritm alert cu fiecare zi pe drum, fară "relache" riscă să se transforme într-o tortură pt spate, după 10 zile petrecute neîntrerupt în şa. Gaşca e veselă, compania deosebit de plăcută. Dar nu mai plec la drum lung în condiţii impuse de alţii sau în ritm impus de alţii. Cred că o să devin un biker solitar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, a fost cam pe fuga tura, cred ca insula totusi merita 2 , max 3 zile pline

 

uite si amintirile

 

 

imaginea nu-i prea buna fiindca am filmat cu un aparat foto, cum treceam de 40 kmh incepea tremuriciul,

 

dar ma revansez in alpi, mi-am luat o jucarie noua, drift hd ghost s , cu time laps, imagine buna etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius,nu este vorba de excursia din Gokceada din 2013.Liviu se refera la Marmaris din 2015 la care oricum nu a participat de frica lui Manuelktm care este un om rau(din cauza ca merge foarte tare) si din cauza ca nu am vrut sa stam trei zile la plaja !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, a fost cam pe fuga tura, cred ca insula totusi merita 2 , max 3 zile pline

 

uite si amintirile

 

 

imaginea nu-i prea buna fiindca am filmat cu un aparat foto, cum treceam de 40 kmh incepea tremuriciul,

 

dar ma revansez in alpi, mi-am luat o jucarie noua, drift hd ghost s , cu time laps, imagine buna etc

 

Marius, nu stiu ce aparat ai avut, dar filmuletul e profi iar amintirile sunt cu atat mai frumoase! Bravo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dans m-a tras de maneca " bai, tu nu mai intri pe motociclism, pe excursii, alea, alea!. Stiam de ce nu intru. Nu vroiam ca Mihai sa inceapa sa se gandeasca la barbosi, la alte alea. Acum ca am intrat, incep eu sa ma gandesc la jucat la loto, la barbosi si alte alea. Poate, poate.....

Tura in Alpi cu Mihai!? Hahaha, ce tare!

Daca nu iese asta, iese traba cu "Tura-n Turcia cu Mihai,\"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, a fost cam pe fuga tura, cred ca insula totusi merita 2 , max 3 zile pline

 

imaginea nu-i prea buna fiindca am filmat cu un aparat foto, cum treceam de 40 kmh incepea tremuriciul,

 

dar ma revansez in alpi, mi-am luat o jucarie noua, drift hd ghost s , cu time laps, imagine buna etc

Nu e vorba de aparatul foto ci de card-ul pe care l-ai folosit. Trebuia sa fie de 10 tu mi se pare ca aveai de 6. Drift Ghost am si eu, e un aparat super misto. Si da, Gokceada merita 3-4 zile pline. Dar nu ma refeream la tura aceea, Mihai are dreptate. Ce nu are el dreptate e ce povesteste el mai departe. Cu alte cuvinte, una am vorbit si am stabilit impreuna, alta a pus pe forum, ma refer la perioada, si asta am vazut cu cateva zile inainte de plecare, a modificat perioada discret, daca nu eram atent imi luam o mare teapa. Basca ca s-a modificat si destinatia, in loc de insula Marmara, cum batusem palma initial, s-a ajuns la Istanbul, o excursie de 3 zile. Ori, vorba aia, eu pt 3 zile nu ma dau jos din pat, si nici nu-mi stric concediul. Cum e sa te intalnesti la ora 6 dimineata, sa pleci spre o destinatie si pentru un anumit nr. de zile, si sa te trezesti ca mergi in alta parte, sa stai o zi, dupa care repede inapoi acasa. lar eu imi luasem concediu pt ca tresese Mihai de mine sa mergem impreuna pe insula aceea minunata. Deci, nu are nicio legatura cu Manuel KTM sau altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liviu, s-a incercat trecerea spre insula Marmara, dar nu am gasit loc la ferry. Apoi am stat o noapte pe mal la Tekirdag si a doua zi am plecat pentru inca o noapte la Istanbul pt. ca parea plictisitor. Este adevarat ca daca se ajungea pe insula era frumos sa se stea macar doua zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incurcat eu borcanele cu insula gockeada,,,

 

am verificat , la ap foto am card class 10, 16 gb, akyta sd hc, cred ca nu este potrivit pt filmari in miscare

 

cele facute de pe loc sunt f clare

 

legat de drift, cand descarc filmele, apar 2 , unul calitate f buna si o copie naspa, se poate seta drift ul sa elimine filmul cu calitatea slaba ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incurcat eu borcanele cu insula gockeada,,,

 

am verificat , la ap foto am card class 10, 16 gb, akyta sd hc, cred ca nu este potrivit pt filmari in miscare

 

cele facute de pe loc sunt f clare

 

legat de drift, cand descarc filmele, apar 2 , unul calitate f buna si o copie naspa, se poate seta drift ul sa elimine filmul cu calitatea slaba ?

Eu nu imi amintesc sa fi avut problema asta. O sa verific si o sa ma uit prin setari. Legat de Card, din cate imi amintesc, acum 3 ani nu aveai card generatia 10; am filmat si eu cu un aparat foto Sony, cu un card sony de 10 si nu a fost nicio diferenta fata de aparatul de filmat.

» Post actualizat in 21 Mar 2016 07:12

Liviu: ai dreptate,sunt un om foarte rau !!! Nu vrei sa te numim " capitanul nostu " ??? Vom face ce vrei tu, când vrei tu, unde vrei tu !!!

DA! VREAU! Te fac capitan secund sau capitan-locotenent! :crack: :lol:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primiti si "necunoscuti"? :)

 

Daca da, mai am cateva intrebari:

1. Care e traseul final?

2. Ce buget estimati? (doar pt cazari si drum)

3. Cat de mare e grupul?

4. Care e ritmul de mers?

Editat de Lucian M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucian: da,primim si "primari" .Traseul in mare este:Buc-Sibiu-Nadlac-Baja-Pecs-Villach-Spital- Kaprun-Solden-zona Davos.

Ca buget din experienta mea este nevoie de aprox. 100euro pe zi(benzina,cazari,masa).

Pana acum au confirmat:dans,Marius,Manuel,Cristi Dragan,Alex.

Ritm de mers normal fara fite.Cine o arde racer e pe cont propriu in caz de ceva!!!

» Post actualizat in 21 Mar 2016 09:11

Ca sa fiu mai explicit:in caz de eveniment nedorit datorat unuia care vrea sa arate cat de smecher este el(mai ales pe curbe),toti ceilalti trebuie sa piarda timp pretios cu spitalul,cu pazitul motociclete,cu pazitul bagajelor,cu gasirea unei dube daca motorul nu mai functioneaza si altele.Doar ca respectivul se crede un mic Rossi stricand astfel vacanta celorlalti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucian, nu te speria, ca nu se merge "batraneste" in niciun caz! Se merge sustinut si daca adrenalina iti cere sa te dai mai tare din cand in cand, te dai si apoi ne regrupam. Chiar si Varadero face asta din cand in cand. Adica vreau sa spun ca in vremurile cand Ianachim mergea cu noi, nu s-a plans. Ne adaptam toti la stilul celorlalti si fii fara grija ca in general avem grija unii de altii, doar ca trebuiesc evitate pe cat posil actiunile nepotrivite. Si desigur, ar fi bine sa vii cu GS-ul.

Welcome!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...