Sari la conținut

ALPI 16-26.06.2016


MIHAI VARADERO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 164
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Haide bre, lasati discutiile pe langa topic,...tre' sa aflam de E Scursie..

Care-i pregatirea ?

 

cu ce echipamente se pleaca ?...cine filmeaza ?...cu ce se comunica in grup ? (motorola ? )...cine povesteste teoria completa a cunilingusului de la adam si eva incoace ? puncte fierbinti de vizitat ? ...

treburi serioase,..

 

lasati dracu' razboiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 zile de cazare, inclusiv de joi spre vineri pe la Sibiu cat si intoarecerea (deci TOT) = 300...350 Euro.

4000 de Km (dar probabil ca va vi mai putin) la 6% (dar se poate si cu 5%) = 240 Euro

Cheltuieli de mancare, cumparaturi, etc...dupa bugetul propriu = 50 Euro*9 = 450 Euro

 

Total maxim = 350 + 250 + 450 = 1050 Euro, deci o medie all inclusive = 100 E/zi


» Post actualizat in 29 Jan 2016 11:25

..fi...


» Post actualizat in 29 Jan 2016 11:30

In anii 80 planurile URSS de invadare a Romaniei spuneau ca totul se rezolva in maxim 48 de ore.De atunci tehnologia militara a avansat foarte mult.

Mihai, uiti ca Romania intre timp e mai mare si se numeste NATO! si desigur DEVESELU!


» Post actualizat in 29 Jan 2016 11:31

Haide bre, lasati discutiile pe langa topic,...tre' sa aflam de E Scursie..

Care-i pregatirea ?

 

cu ce echipamente se pleaca ?...cine filmeaza ?...cu ce se comunica in grup ? (motorola ? )...cine povesteste teoria completa a cunilingusului de la adam si eva incoace ? puncte fierbinti de vizitat ? ...

treburi serioase,..

 

lasati dracu' razboiu

Off: Iulian, cand pleci spre Portugalia si cat va dura calatoria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off: Iulian, cand pleci spre Portugalia si cat va dura calatoria?

 

Plec pe 20 mai ,...20-22 de zile , sunt vreo 10 000 km,...pe 8 iunie trebuie sa fiu in Baden in Austria , asa ca s-ar putea sa mai fac niste reglaje de 2-3 zile cu plecarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dans-ule, stii ce idee mi-a venit pentru vara viitoare ? Sa incercam sa reactivam echipa din 2010 ,adica pe Iulian, pe Bogdan( delta x ), pe Manuel ktm, plus Marius,Adi knox si Dana, poate Virgil si Mihai tdm si cine o mai vrea si sa facem din nou ROUTE DE GRAND ALPS.

Tare mi-e dor de cabina aia cu numai doi piloni care ne-a urcat pe Mont Blanc la 3800 de metri in cateva minute (construit parca in 1956 ??? )


» Post actualizat in 29 Jan 2016 13:49

Dans: te rog sa nu ma mai tii in tensiune. Spune-mi ce parere ai !!!


» Post actualizat in 29 Jan 2016 13:50

Fugi imediat de pe topic, sarpe ce-mi esti!!!


» Post actualizat in 29 Jan 2016 13:54

Frate, cred ca m-am ticnit. Rad singur in hohote !!!


» Post actualizat in 29 Jan 2016 13:57

Stai ascuns de frica de ...


» Post actualizat in 29 Jan 2016 19:39

L-am uitat pe mihneabmw !!!


» Post actualizat in 29 Jan 2016 19:40

Am vorbit cu el astazi. Pare interesat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

vin si eu in tura asta, cred ca o sa fie o experienta placuta, mai ales ca am vazut unele drumuri principale ( nu passuri ) intr-o excursie organizata cu autocarul, acum cativa ani

 

imi amintesc ca baleam cand vedeam drumurile alea perfecte si-mi imaginam cum este sa te dai cu motoreta pe acolo,,,

 

n-am nimic de adaugat la traseu dar ma gandeam ca drumul la dus putem sa-l facem din 2 bucati, in prima zi mergem pana la arad apoi a 2 a zi pana la kaprun si castigam o zi prin alpi

 

daca ne oprim pe langa balaton o lalaim si iesim din ritm, baitza mai facem noi in alte ture

 

@mihai, cred ca l-ai uitat pe petrisor, suna-l tu ca nu mai am nr lui, tu aduna oamenii

 

eu voi face filmuletzul iar @dans va fi capitanul ,asa-i ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius: eu am propus plecarea la ora 14 din Buc. gandindu-ma la cei cu probleme de invoire de la munca. Dar cred ca este mai bine sa plecam joi (16.o6.2016) si mergem pana unde putem in Ungaria. Sunt pe traseul nostru niste cazari super (am stat cu Macs la 25 euro camera single cu mic dejun), doar trebuie sa iesim din drumul principal 3-4km.

La Balaton putem sa ne oprim eventual la intoarcere. L-am sunat pe fratele Petrisor din prima. A zis ca se gandeste.

Normal ca Dans va fi " capitanul nostru " sau poate chiar MihneaBmw, cine stie ???


» Post actualizat in 01 Feb 2016 16:27

L-am sunat si pe fratele Lancelot. A zis ca ddeeaattkkoomm...!!!


» Post actualizat in 01 Feb 2016 16:28

Deci ramane plecarea batuta in cuie pe 16.06.2016 dimineata !!!


» Post actualizat in 01 Feb 2016 16:33

Am vorbit si cu GabiVaradero. El a zis ca cprbfgwad ffggyut........!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare Petrisor, poate motociclim impreuna vara asta

 

 

cred ca ar trebui sa avem un plan de rezerva in caz ca ne ploua rau prin alpi, totusi iunie cred ca este inprevizibil pe zona aia

 

propun sa deturnam tura pe toata coasta de est a italiei si luam ferry pana la igoumenitza si apoi spre casa

 

si ar mai fi ceva, eu merg cu KLE ul, e mai fun cu *bicicleta* pe ace de par, prin passuri

 

oricum cand iesim din tara vreau sa fin cuminti sa nu luam amenzi pt viteza, asa ca nu o sa incurc pe nimeni daca mergem mai domol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...