Sari la conținut

Accident Paralela 45


Guzuman
 Share

Postări Recomandate

ma gandeam ca ar trebui mutate pe un topic nou cu titlul la alegerea voastra.

Ia bagati sugestii si lasam aici strict accidentu

Discutii generale, intamplari, patanii, pre si post accident

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 361
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ihi...eu propun "Dick measurement contest" pe mai multe categorii....lungime, grosime, abatere de la axa orizontala si cea mai lipita de frunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,s-o plecat de la Busa-Logan-popo,pardon popa si s-o ajuns la piule...

Misto!

Luigi,ia masuri,ca-i deraiata rau treaba. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cateva ganduri de rumegat pentru bibliotecarii de pe aici , care incadreaza totul dupa proprium sistem , fara intelegere pentru dezordine si fantezie.

 

100/100 din oamenii care cumpara motoare noi si nu sunt angrenati in vre-o competitie,sunt niste fantezisti. Fara acesti oameni , in timp, fenomenul moto se restringe la competitii si elite.

Si cind alegem din piata sh tot la fantezie si sperante apelam ,de foarte multe ori.

Este destul de ironic sa-i spunem unuia ca inca nu merge destul de bine pentru ca nu are destui km si destula experienta si sa-i crapam capu daca este implicat untr-un accident in timp ce incerca sa faca acei km si sa acumuleze respectiva experienta.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este destul de ironic sa-i spunem unuia ca inca nu merge destul de bine pentru ca nu are destui km si destula experienta si sa-i crapam capu daca este implicat untr-un accident in timp ce incerca sa faca acei km si sa acumuleze respectiva experienta.

 

Da' nu i-a crapat nimeni capu', doamne-fere' ca si noi ne-am mai tavalit, nimeni nu e fara-de-pata (in afara de cei care se dau doar pe forum, am auzit ca acolo e aderenta buna si nu se cade :D). I-am zis doar s-o lase mai moale pana se obisnuieste cu ea, sa apuce sa si MEARGA acei multi KM... sa se gandeasca singur ce are de facut si sa isi lase la o parte scuzele.

 

Cred ca fiecare dintre noi si-a luat omoru' de la prieteni si apropiati cand au dat cu fizicul de planeta. Cel mai bun prieten al meu imi zicea sa imi vand motoreta dupa ce am picat de 3 ori aproape consecutiv in primul an, dupa primii 2000 km, cand ma relaxasem ca "stiu sa merg". Si mi-am luat-o. Dar eu, capoasa, am insistat. Si dupa a 3-a mi-a zis: "ori o lasi mai incet, ori o vinzi, ca nu vreau sa te vad cu oase rupte si cicatrici. Sau sa nu te mai vad."

 

Inca imi mai zice sa vand motorul. :wink: Dar asta doar pentru ca e... :tempted: (cu dedicatie speciala, stiu ca mai citeste pe aici).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

I-am zis doar s-o lase mai moale pana se obisnuieste cu ea, sa apuce sa si MEARGA acei multi KM... sa se gandeasca singur ce are de facut si sa isi lase la o parte scuzele.

 

, cand ma relaxasem ca "stiu sa merg".

1. Cu lasatul mai incet se arunca atunci cind se iese in decor sau sunt evidente clare ca a cauzat un accident.

 

2.Acel "stiu sa merg " este extrem de relativ. Oricat de bine crezi ca mergi si cat de lautata esti , daca cauti destul, vei da de un destept care sa te considere jalnica (fie ca ti-o spune in fata sau nu)

» Post actualizat in 11 Mar 2016 21:41

Fiecare are propriul lui scop si zona lui de comfort .Cred cu tarie ca majoritatea dintre noi ne plafonam cind ajungem in zona de comfort si lasam pe altii sa viseze ca mai au nevoie doar de citeva ture ca sa ajunga in motogp .

» Post actualizat in 11 Mar 2016 21:49

Am incercat sa schim comfort in confort dar nu a mai mers sa editez .Ma gandeam la varianta in engleza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cu lasatul mai incet se arunca atunci cind se iese in decor sau sunt evidente clare ca a cauzat un accident.

 

2.Acel "stiu sa merg " este extrem de relativ. Oricat de bine crezi ca mergi si cat de lautata esti , daca cauti destul, vei da de un destept care sa te considere jalnica (fie ca ti-o spune in fata sau nu)

» Post actualizat in 11 Mar 2016 21:41

Fiecare are propriul lui scop si zona lui de comfort .Cred cu tarie ca majoritatea dintre noi ne plafonam cind ajungem in zona de comfort si lasam pe altii sa viseze ca mai au nevoie doar de citeva ture ca sa ajunga in motogp .

» Post actualizat in 11 Mar 2016 21:49

Am incercat sa schim comfort in confort dar nu a mai mers sa editez .Ma gandeam la varianta in engleza.

GOE 75.... te intreaba mamitza 25 :

 

cati km ai stradali la activ ??

nu circuit nu enduro.... STRADALI !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

GOE 75.... te intreaba mamitza 25 :

 

cati km ai stradali la activ ??

nu circuit nu enduro.... STRADALI !!!!

Ha ha ha !

 

Nu stiu exact , nu am tinut socotela riguroasa pentru km moto.

 

Stai linistit , nu atentez la experienta , skill-ul sau fler-ul tau de a recunoaste ,relativ rapid ,nivelul unui eventual partener de drum.

Pun in discutie doar fair play-ul in situatia accidentului lui Kosh , unde este posibil ca lipsa de skill sa fi jucat un rol dar nu exista nici o GARANTIE in acest sens.

Mai mult, nu se poate sa nu fi citit/auzit ca sunt documentate cazuri in care o victima de accident sa faca o descriere a intamplarii care sa fie ii fie in defavoare si care mai tirziu , prin ancheta mai completa , sa se dovedesca contrarul ( vezi aprecirea initiala de 50m si alte "detalii").

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutari tuturor.

Astazi au intrat banii de la asigurari conform asteptarilor si discutiilor avute. Suma este cum trebuie sa fie, nu au fost nesimtiti si mi-au platit la timp fara probleme si alte probleme.

Piesele le-am gasit, astept acum ceva comenzi pe ebay...

In ceea ce priveste asigurarile, sfatul meu pentru cei care vor citi pe aici este sa nu se ia dupa toti "expertii", fiecare caz este unic si mai conteaza probabil si cum pui problema.

 

Fata se simte excelent si nu a ramas cu urmari. Vrea sa faca scoala moto :)
Din nou, multumesc pentru sfaturi si mustrari si sper sa ne intalnim cu bine pe drumurile patriei.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...