Sari la conținut

Honda CBR F3- alti detinatori?


Antonio Ionescu
 Share

Postări Recomandate

Buna dimineata!

 

Mi-am achizitionat o Honda CBR F3 1998 la 58.000km

 

De la primul drum m-am indragostit si sunt foarte fericit ca am ales acest model.

Trebuie sa schimb ulei si filtru ulei ...plus sincronizat carburatoarele pe viitor si placute de frana fata, poate imi recomandati o firma de piese moto sau furnizor.

 

Multumesc mult si sper sa facem si o intalnire :D

post-91592-0-67232200-1463990795_thumb.jpg

post-91592-0-04752600-1463990796_thumb.jpg

post-91592-0-39707400-1463990796_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatos si fara incidente. Ai grija la inceput ..nu te da la ea ca stie sa se dea si ea la tine (sau cu tine de pamant). Dupa 7000 rpm devine nervoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare, bv, e primul motor?

da! first love pentru piese stii pe cineva? pentru un consum un la 90 sau 100 km sau care e viteza unde consuma bine si care sunt turatiile la care ar trebui sa stea ? si cam ce consum are?

» Post actualizat in 23 May 2016 09:39

S-o stapanesti sanatos si fara incidente. Ai grija la inceput ..nu te da la ea ca stie sa se dea si ea la tine (sau cu tine de pamant). Dupa 7000 rpm devine nervoasa.

da, am simtit o un pic oricum schimb in maxim 5 mii de ture si am mers cu a 3-a la 60 70 km pe h chiar cu a 4 a :)) si am zis ca e puturoasa...dar nu ma duc eu cu ea in ture destul de mari. pentru piese stii pe cineva?pentru un consum un la 90 sau 100 km sau care e viteza unde consuma bine si care sunt turatiile la care ar trebui sa stea ? si cam ce consum are?

» Post actualizat in 23 May 2016 09:41

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente, totusi intreb si eu....cauciucurile sunt ok?.....par cam naspa cel putin cel din fata.

multumesc mult , hmm cred ca sezonul asta mai merg .....ai cbr f 3?

Editat de Antonio Ionescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesti serios ? :)))

A fost coleg cu mine.

Dupa ce si-a luat-o el,mi-am luat si eu la 1 saptamana una identica,pe care am vandut-o,din pacate la 2 saptamani distanta.Am alergie la Honda :crack: (glumesc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti si sa o plimbi sanatos. Tot un F3 am si eu, am mai luat piese de la redmotors sau motodiscount. Incearca pe la ei ca au preturi bune

 

 

Salut . multumesc mult de tot. pe motordiscound m-am uitat si eu dar nu stiu codul sau modelul de placute de frana care imi trebuiesc.

» Post actualizat in 23 May 2016 12:13

A fost coleg cu mine.

Dupa ce si-a luat-o el,mi-am luat si eu la 1 saptamana una identica,pe care am vandut-o,din pacate la 2 saptamani distanta.Am alergie la Honda :crack: (glumesc)

 

poate iesim la o plimbare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut . multumesc mult de tot. pe motordiscound m-am uitat si eu dar nu stiu codul sau modelul de placute de frana care imi trebuiesc.

» Post actualizat in 23 May 2016 12:13

 

poate iesim la o plimbare :D

 

Poti sa mergi pana acolo sau sa suni si te ajuta baietii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa mergi pana acolo sau sa suni si te ajuta baietii.

daca vrei iesim si in seara asta eu stau la piata muncii

» Post actualizat in 24 May 2016 10:02

din 705 persoane care au vazut acest topic doar 2 au cbr f3 ?:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Frumos motor, mi-ar placea sa-mi iau la fel pentru felul cum arata. Asta e primul lucru la care ma uit. Apoi al 2 lea este cum prezinta pe drumuri. Cum esti pana acum, iti palce, merge bine, elegant !? Pana la urma ai aflat despre consum? Si daca nu este secret, sunt curios cat ai dat pe ea. Ai mai bagat bani pe urma? Cat despre piese ce sti, se gasesc usor?

Multumesc.

Succes si drumuri bune !

Editat de mythlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...