Sari la conținut

Cablu ambreiaj rupt


Postări Recomandate

As vrea sa pun ceva poze dar nu stiu exact unde... este rupt la 4-5cm de la manerul de ambreiaj...pe partea de aluminiu.

Acolo sa fie frecarea mai mare...?!?!

Si un magazin de piese pentru moto unde as gasi...?!? locuiesc un Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut rideri.

Am o problema cu un Suzuki sv650 an 99.

Mi s-a rupt cablul de ambreiaj.

Un sfat de unde as putea sa achizitionez altul...?!?

Si 2 la mana de ce sa rupt dupa 1000 de km parcursi.

Multumesc anticipat.

 

1. Motocicleta e din '99, clar nu e noua si clar nu are doar 1000 de km parcursi;

2. La felul cum pui intrebarile, cea de mai sus si cea de mai jos, e clar ca esti in aer cu mecanica, dar si in general. Pentru ca, daca nu stii de unde sa cumperi un cablu de ambreiaj, inseamna ca n-ai mai cumparat inainte, care inseamna ca nu ai schimbat cablul acum 1000 de km ("Si 2 la mana de ce sa rupt dupa 1000 de km parcursi."), care inseamna ca acel cablu este posibil sa fie chiar cel original, care dupa un anumit numar de km (se freaca cablul de camasa daca nu este uns periodic) si/sau un anumit numar de ani (rugineste cablul in camasa daca nu este uns periodic) cat motocicleta a stat, probabil, spre nefericirea ei, in posesia unor utilizatori precum esti tu, ei bine, ruperea cablului tau este un fenomen relativ normal. :)

 

 

Si un magazin de piese pentru moto unde as gasi...?!? locuiesc un Bucuresti.

 

Ai aici o lista.

http://lmgtfy.com/?q=MAGAZIN+MOTO+BUCURESTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu George.

1 Nu cred ca e cazu sa jicnesti.

2 Fiind o cominitate, am cerut un sfat.

3 Aseara nu am apucat sa dau toate detaliile.( cablul a fost schimbat acum 1000km)

4 Referitor la un magazin de piese. Pur si simplu nu am chef sa ast intre 4-6 zile sa vina de la cluj...

P.S data viitoare conecteaza si creierul inainte sa vb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la conectatul creierului, arata si mie unde te-am jicnit.

 

Referitor la cerutul sfatului, ti-am dat o lista de magazine. Ce mai vrei? Cablul ala poate a avut un defect de fabricatie, poate a fost montat gresit. Da si tu toate detaliile din prima, ca sa nu te mai ia lumea peste picior si apoi sa te superi.

 

Bafta!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...