Sari la conținut

Accident Targoviste


Silviu Ionut
 Share

Postări Recomandate

Spor la vindecat si la recuperat pagubele de la asigurari!

 

PS: al catelea GSXR trosnit in ultimele zile e asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M.ma-sii de idiot. S-a asigurat, nu l- a vazut, dar în acelasi timp cu radarul personal a estimat ca avea 100. Ce e mai nasol, ca in conditiile actuale, daca nu se schimba nimic, vom avea aceleasi accidente ani de zile. Sabloanele sunt neschimbate, cauzele sunt cunoscute. Abia astept sa avem camere rutiere video peste tot, instante rutiere si modificarea si imbunatatirea normelor existente.

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spor la vindecat si la recuperat pagubele de la asigurari!

 

PS: al catelea GSXR trosnit in ultimele zile e asta?

 

Acesta nu este gsxr. Sanatate pilotului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva identic am patit si eu in Alba Iulia... A iesit mosul de pe o straduta unde avea si indicator de cedeaza trecerea... A iesit direct... Ce sa mai vorbesc de a se asigura... Nu am cazut dar l-am ajuns din urma... Cu nonsalanta mi-a spus ca el avea prioritate.. Concluzia? Daca vezi un triunghi rosu intors pentru el inseamna ca are prioritate fata de motociclete... Asa ca feriti-va... Condusul preventiv e cel care ne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta nu este gsxr. Sanatate pilotului !

Da.. My bad.

M-am uitat doar la poze, nu am vazut si clipul

 

S1000R?

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M.ma-sii de idiot. S-a asigurat, nu l- a vazut, dar în acelasi timp cu radarul personal a estimat ca avea 100.

da, nu l-am vazut dar stai ca am vazut ca mergea cu x la ora...

pai ori ori? daca a vazut ca mergea tare de ce s-a bagat, incadram la tentativa de omor calificat, in cunostiinta de cauza, cu intentie?

ca doar a vazut dupa cum sustine ca venea cu 100...

Abia astept sa avem camere rutiere video peste tot,

eu nu, dar o sa fie pana la urma, noi o sa le platim din taxe si impozite si tot noua o sa ne restranga libertatea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene daca vrei libertate mergi pe circuit. 90%din accidente is ca intoarce o masina in fata motorului sau taie calea sau altceva. Dar la cum se sparg motociclistii aproape toti merg cu mult peste viteza legala... Faptu ca motoru iti trage nu inseamna ca esti liber, sau macar asuma-ti si nu incepe sa faci gura mare ca da... Ala cu conserva mi-a taiat calea si am crapat cand tu merai cu 200 la limita de 50 ca asta se numeste selectie naturala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene daca vrei libertate mergi pe circuit.

ok, da-mi adresa celui mai apropiat circuit de Sibiu...

si camerele alea nu vor filma doar "viteza" masinilor / motoarelor ci si ce se intampla in rest.

de Big Brother / 1984 ai auzit?

nu ai vrea un teleecran in casa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata masina, ma indoiesc ca ar fi avut viteza mare, daca intra cu 200 nu mai scapa nimeni, dau zilnic de orbi la volan ca mosul ala, nu intorc capul, nu semnalizeaza, nu se uita in oglinzi, pana nu fac parnaie pentru astfel de accidente tot asa o sa mearga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ai 200/h si sa frinezi puternic inainte de impact, sa atingi masina cu 20/h. Daca motocicletele ar merge cu viteza regulamentara numarul accidentelor in care sint ele implicate ar scadea drastic.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ai 200/h si sa frinezi puternic inainte de impact, sa atingi masina cu 20/h. Daca motocicletele ar merge cu viteza regulamentara numarul accidentelor in care sint ele implicate ar scadea drastic.

Daca CRETINII de conservari AR RESPECTA INDICATIILE INDICATOARELOR ar fi vorba doar de selectie naturala'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, da-mi adresa celui mai apropiat circuit de Sibiu...

si camerele alea nu vor filma doar "viteza" masinilor / motoarelor ci si ce se intampla in rest.

de Big Brother / 1984 ai auzit?

nu ai vrea un teleecran in casa?

Si ce n-ai vrea din ceea "ce se intampla in rest" (ceea ce faci pe strada) sa nu se inregistreze pe camere ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce n-ai vrea din ceea "ce se intampla in rest" (ceea ce faci pe strada) sa nu se inregistreze pe camere ?

Tipica întrebarea pentru cineva care este de acord cu ingradirea libertății personale in numele maram al siguranței personale.

Stii ceva, eu unu ma pis pe textele de genul. Nu am nevoie de ajutor, nu am fost ajutat când a trebuit, dimpotrivă aparatul de represiune al statului la ordinele a diversi politicieni a tras in oameni, a bătut si torturat ...

Ne-am umplut de poliții, punem si ceva camere si iarăsi trebuie sa moară nenumărați nevinovați ca să dăm jos cine stie ce dictator...

Da sansa unui politician sa abuzeze de putere si o sa o facă.

Accidentele nu o sa fie mai putine daca avem la dosar si x terrabiti de filmări ci daca creste nivelul individual al cetățenilor.

Granițe, politica, armate/securități, ticalosenii care si-au îndeplinit scopul la perfectiune. De a avantaja o minoritate în detrimentul unei majorități.

Ti-am raspuns cine nu as vrea sa vadă ce face populusul in permanenta? Si asa au destul control si toaca populațiile de care au grija, nu mai au nevoie de pârghii extra, suplimentare.

Bine, sunt constient ca tu vei avea satisfacția de a-ti vedea lumea ideală înfăptuită. Iar eu si cei ca mine va trebui sa o belim in numele "libertatii" tale de a fi filmat 24/24 ca sa nu cumva sa te accidentezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si asa ca vad pe toti racerii cum respectati legea cand iesiti din tara ... Colegu cu vaca la volan daca nu avea viteza legala si avea 100 in ea se oprea

Cum mergem pe autostradă legal? Sau cum mergem pe autostrăzi delimitate? Sau cum mergem din sat in sat dintr-o parte in alta a țării...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e chestie de care e mai hater.

Trebuie avute in vedere urmatoarele aspecte:

 

1: Majoritatea accidentelor au loc in oras(adica si aici pe forum si la stiri nu vezi rip-uri pe DN sau pe autostrada, ci doar in orase ), sau in preajma oraselor cand vi si pleci de la munca, sau doar te plimbi sau te dai in spectacol cu motorul. In primele 2 activitati apar mai rar, ca accidentele apar cand vrei sa te dai in spectacol sau cand simti nevoia "sa-i dai". Oricare ar fi motivul nici in alte orase mari europene sau americane nu ai autostrada in oras de la bloc pana la lucru si benzi delimitate. Si acolo is intersectii, semafoare, cedeaza trecerea si altele.

 

2: Pe autostrada sau in afara ei in tari ca si Ungaria, Bulgaria, Serbia si altele (pt ca desi au autostrazi poti mere si in afara autostrazii) toti haterii romani al naibii ca merg la limitele legale, de 50,90, 110, 130 si nu se agita ca bezmeticii

 

3: In ungaria dupa ce au introdus astfel de camere, ghici ce nr de accidente a scazut, pt ca de frica unei amenzi de isi lasa masina sau motoru acolo ca valoreaza mai putin au inceput sa aiba grija atat la viteza cat si la stopuri sau cedeaza (in ungaria daca la stop nu ai oprit vizibil cateva secunde, desi nu vine nimeni ai amenda aprox 200 ron-o stiu pe pielea mea)

 

4: Stai linistit ca nici pe autostrada nu se merge legal, dar acolo se merge cat de cat mai in siguranta ca nu ai intersectii, dar cu toate astea unii se joaca cu focul... chiar pe la sibiu treceam cu 160 si a trecut unul pe langa mine de am zis ca stau pe loc.

 

5: am mai repetat, nu iesitul in afara orasului si mers un pic mai tare te omoara, ci mersu tare in orase :D

Editat de paulg91
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca CRETINII de conservari AR RESPECTA INDICATIILE INDICATOARELOR ar fi vorba doar de selectie naturala'...

Cred ca au mai spus-o zeci de colegi. Asa cum noi vrem ca ceilalti soferi sa respecte semnelede circulatie, tot asa NOI ar trebui sa respectam viteza legala. Presupunind ca miine toate masinile ar dispare de pe sosele, tu cu ce viteza ai merge? O sa-mi raspunzi ca iti asumi tu riscurile? Tot asa is asuma si conservarii riscurile. Ca in afara de motocicletele care pot intra in ei, tot asa de bine poate intra un tren care merge pe calea ferata si are doar 60km/h. Da, se intimpla si din astea zilnic. Ce pretentii poti avea de la unii care nu vad nici la 50m???? Sau, poti claxona si conservarul nu te aude, e surd-surd. Am mers cu oameni care un timp se sofau se uitau pe smartphone, cautau in agenda, se uitau dupa obiecte prin torpedou, etc. Sint mii din specimenele astea pe sosele care omoara zilnic alti oameni, nu numai motociclisti, pietoni pe trecerea de pietoni. Numarul motociclistilor omoriti de idiotii de la volan este incomparabil mai mic decit al oamenilor omoriti tot de soferi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...