Sari la conținut

Accident B-dul Mircea Voda


SteFF.
 Share

Postări Recomandate

S-a petrecut azi in jurul orelor 16.

Scuterist cu copil ca pasager.

Scenariu clasic, conserva face stanga, scuterul il loveste in plin. Copilul a scapat cu bine, a iesit primul, scuteristul luat cu SMURD-ul, nu se putea misca. Nu am poze, am aflat de la un prieten care locuieste acolo.

 

Aici mai exact:

 

https://www.google.ro/maps/@44.4219305,26.111891,3a,75y,56.83h,80.6t/data=!3m7!1e1!3m5!1sVkNmDRx_x7EUW1Rt68GZdw!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DVkNmDRx_x7EUW1Rt68GZdw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D30.313684%26pitch%3D0!7i13312!8i6656

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am oprit la o saorma...langa mine, o strada laturalnica avand cedeaza trecerea. Pe strada cu prioritate venea un coleg pe doua roti. Vazand situatia si ca tipa care iese de pe straduta nu era atenta, am strigat la ea sa stea pe loc. S-a oprit. Prin fata ei, a trecut colegul in plin claxon. Zapacita, ma intreaba: "cumva aveam cedeaza trecerea ??? " . Bucurestiul e periculos, asa ca trebuie mai multa atentie.

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am oprit la o saorma...langa mine, o strada laturalnica avand cedeaza trecerea. Pe strada cu prioritate venea un coleg pe doua roti. Vazand situatia si ca tipa care iese de pe straduta nu era atenta, am strigat la ea sa stea pe loc. S-a oprit. Prin fata ei, a trecut colegul in plin claxon. Zapacita, ma intreaba: "cumva aveam cedeaza trecerea ??? " . Bucurestiul e periculos, asa ca trebuie mai multa atentie.

Si mai spun cate unii ca saorma dauneaza sanatatii :)

 

Dar, evident daca asta era fizic posibil, ma asteptam ca rider-ul "sa frineze in plin claxon". Am vazut ca si la soferi exista acest obicei: daca apare un pericol se claxoneaza fara sa se reduca viteza, asteptandu-se ca celalalt (care greseste) sa opreasca. In regula, dar daca nu aude claxonul? Este bine sa ma bizui doar pe celalalt sau trebuie si eu sa imi iai propriile masuri de siguranta?

 

Felicitari pentru reactie. Ai fost omul potrivit la locul potrivit si la momentul potrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...