Sari la conținut

Tura 19-20.06.2016


a_diaconu
 Share

Postări Recomandate

Deoarece este un wk prelungit si pt ca nu pot pleca de sambata intr-o tura cu motorul, am decis sa plec duminica dimineata din Bucuresti si sa ma intorc luni.

Prima zi voi merge pe urmatorul traseu: Bucuresti-Orsova-Anina-Transsemenic-Slatina Timis-Hunedoara, cazare in Hunedoara.

A doua zi: Hunedoara - Sebes-Obarsia Lotrului-Transalpina-Horezu-Valcea-Pitesti-Bucuresti.

 

Acesta este traseul https://goo.gl/maps/MTbtXp7EMd42.

Daca doresti cineva sa ni se alature, e bine venit. Momentan sunt doar eu cu sotia calare pe un 1150 Gs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece este un wk prelungit si pt ca nu pot pleca de sambata intr-o tura cu motorul, am decis sa plec duminica dimineata din Bucuresti si sa ma intorc luni.

Prima zi voi merge pe urmatorul traseu: Bucuresti-Orsova-Anina-Transsemenic-Slatina Timis-Hunedoara, cazare in Hunedoara.

A doua zi: Hunedoara - Sebes-Obarsia Lotrului-Transalpina-Horezu-Valcea-Pitesti-Bucuresti.

 

Acesta este traseul https://goo.gl/maps/MTbtXp7EMd42.

Daca doresti cineva sa ni se alature, e bine venit. Momentan sunt doar eu cu sotia calare pe un 1150 Gs.

Salut,

 

Acelasi traseu il planificasem si eu cu un prieten , cu mici modificari.

Poate ne stabilim pe unul comun?cu plecare tot sambata si noi.

Eu ziceam sa mergem spre Anina prin Moldova Veche - Oravita , este frumos si pe acolo .

https://goo.gl/maps/3CBxsbuJCN42

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi plecam duminica.

Da da , am citit dupa . Poate ne modificam si noi plecarea, sa vedem daca se mai anunta cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ceva km, as merge si eu de sambata cu tot cu pasagera. Noi voiam sa ajungem si la castel in Hunedoara si la salina Praid, se poate? Cum o sa facem cu, cazarea? Cum se merge, touring sau sport-touring? :))

Eu personal sunt tot cu pasagera . Un prieten inca discuta daca e singur sau cu pasagera.

Noi ne-am gandit initial sa poposim la orsova ca e frumos pe dunare acolo , dar asta ar insemna foarte multi km in a2a zi la retur...chiar n-am stabilit nimic concret, asteptam sa vedem cine ar mai fi potential partener si sa punem ideile cap la cap :)

Cat despre mers ..sport-touring , touring ...ne dam unul dupa altul , facem o combinatie :peace:

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tineti cont ca oricat de touring ati merge, pe o buna portiune din traseu nu veti avea o medie mare (Iablanita-Anina-Resita-Trans Semenic).

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tineti cont ca oricat de touring ati merge, pe o buna portiune din traseu nu veti avea o medie mare (Iablanita-Anina-Resita-Trans Semenic).

Drumuri bune!

Este foarte prost drumul acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece este un wk prelungit si pt ca nu pot pleca de sambata intr-o tura cu motorul, am decis sa plec duminica dimineata din Bucuresti si sa ma intorc luni.

Prima zi voi merge pe urmatorul traseu: Bucuresti-Orsova-Anina-Transsemenic-Slatina Timis-Hunedoara, cazare in Hunedoara.

A doua zi: Hunedoara - Sebes-Obarsia Lotrului-Transalpina-Horezu-Valcea-Pitesti-Bucuresti.

 

Acesta este traseul https://goo.gl/maps/MTbtXp7EMd42.

Daca doresti cineva sa ni se alature, e bine venit. Momentan sunt doar eu cu sotia calare pe un 1150 Gs.

Foarte indraznet traseul.

Pina la Orsova e piece of cake ...dar de acolo se schimba foaia.

Cam putine zile si prea multe chestii de vazut ..minunatii in zona.

Daca plecati sambata dimineata ... se poate ajunge la Orsova in cam 5 ore depinde de trafic si obiceiuri.

Ajuns la Orsova e pacat sa nu dai o fuga la Mraconia sa vezi Statuia lui Decebal si Biserica Mraconia.

Si cam atat pentru o zi. Cazare in clisura este destula.

A doua zi spre Anina - Cascada Bigar sau spre Trans Semenic - doua trasee diferite.Se poate si mers spre Anina apoi prin Resita - Trei Ape - Slatina Timis iar de acolo spre Hunedoara prin Otelul Rosu - Hateg.

Si cam asta a doua zi,

Apoi din Hunedoara catre Sebes - TransAlpina - si casa.

Dar toate traseele de dupa Orsova sunt foarte frumoase si cu multe peisaje de vazut , obiective turistice , etc dar si foarte virajate.

 

Va doresc drum bun !

Editat de Kosmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa este , eu planificasem sa dormim la dubova si sa facem ce ne-a ramas in a2a zi, dar este enorm spre imposibil.

Se intinde pe 3 zile clar dupa cum spui si tu.

Vreme buna sa fie si full-ul facut :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kosmin - o parte din "minunatii" le-am vazut, cum ar fi: Statuia lui Decebal, Biserica Mraconia, Cascada Bigar, Clisura Dunarii pana la Moldova Noua, Transalpina.

Aceasta tura o fac mai mult pe Transsemenic, Anina, Hunedoara, asa ca prima zi pot trage mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun atunci si soare ...

Daca renunti la Anina e realizabil !

Numai de bine !

 

Poate veniti pe 8.06. la intalnirea moto de la Balotesti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa plec maine dupa ora 14, trag pana la Drobeta si ma cazez acolo. Duminica o sa merg pana la Hunedoara, cazare la hunedoara, iar luni, restul.

» Post actualizat in 17 Jun 2016 15:32

Eu o sa plec maine dupa ora 14, trag pana la Drobeta si ma cazez acolo. Duminica o sa merg pana la Hunedoara, cazare la hunedoara, iar luni, restul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...