Sari la conținut

Exemplu De Ce Lipsa De Aderenta Pe Frig Te Poate Ajuta


Postări Recomandate

este normal sa calezi un motor in 2 timpi atunci cand ii pui o bujie mult mai fierbinte decat trebuie. pe de alta parte nu mai fi atat de artagos. intr-un post ceri sfaturi si pareri, iar in urmatorul post combati ideea. taci si asculta. o sa inveti mai multe. noi am trecut prin asta. obisnuieste-te cu ideea: motoarele 2t de 125 se caleaza repede. daca o mai calezi o data, sfatul meu e sa treci la ceva mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La primavara o sa vanez cativa cu Rs-uri pe la arc sa le vad talonu.Si poate o sa le testez cumva viteza maxima.Sau de 1 mai.

 

Un fel de Mythbusters :cheers: :lol:

 

 

Dar nu poti spune ca ceea ce ai in talon ai si in fata. A mea s-a futut_ si i-am pus kit de 160 cmc, iar in talon e 17kw, viteza maxima 160.

Apropo, ce putere se estimeaza a produce un motor 2t de 160? asa, sa fiu si eu impacat. Oare mai mult de 40?

Editat de Andi Sabin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai jos,nota 4,uita-te in urma sa vezi cauza,atata timp cat nivelul apei era la un nivel desupra la minim nu avea cum sa ramana fara racire.Nu stiu daca e normal sa iti scada nivelul chiar si cu putin ca doar e circuit inchis insa daca aveam apa peste minim nu vad cum sa mi se caleze motorul din cauza asta :cheers:

bine...va dau carnetul de note sa-mi treceti nota, domnule profesor? tot de la racire ti s-a calat motorul iti zic eu!

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zahei poti dezvolta ideea cu "mersul in socuri" ?

ms

adica motorul un 2t este ptr sprinturi.sa dai gaz in reprize.incearca singur si

vei afla mai mult decat 1000 de cuvinte.de ce crezi ca cross-urile si moto de trial

sunt in 2t?ptr sprinturi mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se incing repede la turatie constanta, le trebuie reprize pentru o racire mai buna la turatii mari. turatiile constante ucid motoarele 2t. nici n-are timp sa se ridice temperatura apei si ai calat motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se incing repede la turatie constanta, le trebuie reprize pentru o racire mai buna la turatii mari. turatiile constante ucid motoarele 2t. nici n-are timp sa se ridice temperatura apei si ai calat motorul.

Interesanta chestie chiar o sa incerc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

beat esti tu, cumetre!! daca nu s-a calat atunci ce s-a intamplat? ia sa te vad !

maestre te as fi bagat...in aia a mati da ...nu vreau warn...citeste tot topicul si ai sa vezi ce s a intamplat......

bagator de seama fomist de posturi ce esti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maestre te as fi bagat...in aia a mati da ...nu vreau warn...citeste tot topicul si ai sa vezi ce s a intamplat......

bagator de seama fomist de posturi ce esti

ba da esti glumet! hai ca ti-am dat privat cu nishte "respecte" din partea mea !! bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

beat esti tu, cumetre!! daca nu s-a calat atunci ce s-a intamplat? ia sa te vad !

Mai trebuie sa iti desenez?uita-te in urma si nu te mai certa,inca din primul topic am zis ca CRED ca s-a calat si apoi dupa 2 zile am scris ca am desfacut motorul si nu avea urme de calaj pe cilindru,ce mai vrei?S-a topit bujia ca era bujie prea calda si iniante sa mai spui ceva citeste din urma te rog toate posturile nu te mai contrazice ca treaba e lamurita :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai trebuie sa iti desenez?uita-te in urma si nu te mai certa,inca din primul topic am zis ca CRED ca s-a calat si apoi dupa 2 zile am scris ca am desfacut motorul si nu avea urme de calaj pe cilindru,ce mai vrei?S-a topit bujia ca era bujie prea calda si iniante sa mai spui ceva citeste din urma te rog toate posturile nu te mai contrazice ca treaba e lamurita :rose:

bine ...fie! scuze ca am postat in acest prealuminat topic :blink:

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ...fie! scuze ca am postat in acest prealuminat topic :lol:

:rose: A spus cineva ca e prealuminat topicul?e vorba ca ai vorbit fara sa te uiti in urma.Te apuci sa imi aduci argumente pentru ideea ta dupa ce am desfacut motorul si am vazut EXACT care a fost cauza si apoi te mai apuci sa te si contrazici :blink: nici nu ma mai contrazic cu tine ca vad ca tot pe a ta o tii...sanatate si virtute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: A spus cineva ca e prealuminat topicul?e vorba ca ai vorbit fara sa te uiti in urma.Te apuci sa imi aduci argumente pentru ideea ta dupa ce am desfacut motorul si am vazut EXACT care a fost cauza si apoi te mai apuci sa te si contrazici :lol: nici nu ma mai contrazic cu tine ca vad ca tot pe a ta o tii...sanatate si virtute

bine..gata am zis scuze! eu am citit tot de la inceputul topicului, dar poate ca am scapat fraza unde ai zis tu "cred ca s-a calat"! hai ca stricam topicul :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine..gata am zis scuze! eu am citit tot de la inceputul topicului, dar poate ca am scapat fraza unde ai zis tu "cred ca s-a calat"! hai ca stricam topicul :rose:

Tot respectul :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...