Sari la conținut

La ce turatii tineti relantiul?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta observ si eu.


Nu stiu ce s-a intamplat in ziua aia de imi tot murea motoru' ca si-a revenit, l-am forjat maxim si vad ca nu mai are probleme. O sa-i fac o verificare la bujii si filtru, eventual o sa le schimb.

I-am lasat la 1400-1500 si vad ca merge ok si nu mai da sa moara la relanti. Oricum am tinut cont si de ce au zis toti pe aici si am incercat sa o tin mult mai mult din acceleratie... mi-a luat o zi doua sa ma obisnuiesc cu toba noua. Partea proasta e ca trebuie sa ii pun power commander 3 si sa o remapez daca vreau sa imi recapat puterea la turatii joase, am pierdut ceva cai cu toba asta... ceea ce nu e tocmai rau. Nu mai accelereaza asa agresiv, dar suna intr-un fel.

 

Intre timp i-am facut si franele fata, imi tremura tare la franare... baiatu de la care am luat motorul a cazut cu ea si a strambat un disc. Amuzant mi s-a parut cand l-am intrebat daca ii tremura la franare, a dat din umeri. Mda...

Am cumparat un disc sh si mi-a ameliorat 95% din vibratia de la franare. Ii multumesc pe aceasta cale lui Radu Virgil care mi-a si montat discul, foarte de treaba.

 

Mai am sa verific treba electrica, am mers pana acum vad ca s-a comportat foarte bine la drumuri lungi. Intradevar mie imi intra ventilatoru' la 90 de grade si imi omoara bateria pe caldura prin oras, d-aia am si ramas fara baterie.

Am linkurile originale, nu stiu cum dracu a coborat-o baiatu asta dinainte... nu reusesc sa o ridic la loc ca nu stiu la ce a umblat, sau a facut vreo magarie si nu vrea sa spuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici ai perfecta dreptate.

:welcome:

» Post actualizat in 04 Jul 2016 10:10

Am cumparat un disc sh si mi-a ameliorat 95% din vibratia de la franare. Ii multumesc pe aceasta cale lui Radu Virgil care mi-a si montat discul, foarte de treaba.

a pus pe filetul suruburilor un fel de "vopsea" ? daca nu poti considera ca vrea sa te omoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...