Sari la conținut

Accident mortal Bistrita Nasaud


foxxbiker
 Share

Postări Recomandate

Premiile Darwin. Ce ne-am face daca toti astia nu ar disare si s-ar inmulti an de an?

 

 

Un idiot de la mine din bloc, dupa ce a baut cu tovarasii pina la 4 dimineata, s-a urcat in masina sa se duca sa mai cumpere alcool. Era de mers maxim 4-500m pina la magazin. Avea toba sparta total si a fost oprit de Politie. Este foarte revoltat ca chipurile cineva din bloc l-a dat in git si a fost asteptat de Politie. De idiot de este, a platit din buzunar analizele de la IML ca sa iasa mai repede rezultatul pozitiv. Aseara, tura masina de scula si mortii , in fata blocului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UPDATE: din ziar bistritean


Se pare că pasagerul are dosar penal pentru conducere fără premis și conducere de autovehicul neînmatriculat. Cunoscuții susțin că cei doi obișnuiau să conducă cu viteză.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de ei la varsta asta.Pana sa i invinovatesc ,desi e firesc,ma gandesc ca si ei ,la fel ca vecinul lui JAGI sunt tot rezultatul acestui nivel de inapoiere ridicata si civilizatie scazuta la care se afla mandra noastra tarisoara.

Evenimente ca acestea intra direct in statistica si obisnuinta,nu stiu cati se mai revolta sau mai au o speranta de schimbare acum,cat timp mai are importanta,ca daca peste o suta de ani vom fi ca nemtii pentru noi nu mai conteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Premiile Darwin. Ce ne-am face daca toti astia nu ar disare si s-ar inmulti an de an?

 

 

Un idiot de la mine din bloc, dupa ce a baut cu tovarasii pina la 4 dimineata, s-a urcat in masina sa se duca sa mai cumpere alcool. Era de mers maxim 4-500m pina la magazin. Avea toba sparta total si a fost oprit de Politie. Este foarte revoltat ca chipurile cineva din bloc l-a dat in git si a fost asteptat de Politie. De idiot de este, a platit din buzunar analizele de la IML ca sa iasa mai repede rezultatul pozitiv. Aseara, tura masina de scula si mortii , in fata blocului.

 

 

Mă uit la drumul ala petruit si ma gândesc cum naiba poti sa încerci sa mergi cu viteza acolo.asta făcând abstractie de faptul ca erau bauti...

 

Dumnezeu sa ii ierte, de acu altceva nu mai e de zis.

Voi nu stiti ca unul din efectele alcoolului este minimalizarea pericolului si chiar ignorarea acestuia?...D-aia sunt zmei cand sunt matrafoxati....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu stiti ca unul din efectele alcoolului este minimalizarea pericolului si chiar ignorarea acestuia?...D-aia sunt zmei cand sunt matrafoxati....

 

Incerc sa-mi dau seama daca le acorzi circumstante atenuante, gen le cauti scuza ca s-au pizdit datorita faptului ca erau bauti...sau nu stiu cum sa interpretez interventia ta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercam doar sa explic dintr-un anumit punct de vedere comportamentul lor si sa raspund nedumeririi colegilor, ''cum de pot face asa ceva?''

 

Consumul de droguri, inclusiv alcool, de catre persoana care conduce un autovehicul pe drumurile publice, constituie circumstanta agravanta...indiferent de ceea ce s-ar putea spune ca as vrea eu...

 

Este evident ca ''s-au pizdit'' si datorita faptului ca erau bauti, dar cum am spus, asta nu este o scuza, ci dimpotriva....

Editat de mianmar23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercam doar sa explic dintr-un anumit punct de vedere comportamentul lor si sa raspund nedumeririi colegilor, ''cum de pot face asa ceva?''

 

Consumul de droguri, inclusiv alcool, de catre persoana care conduce un autovehicul pe drumurile publice, constituie circumstanta agravanta...indiferent de ceea ce s-ar putea spune ca as vrea eu...

 

Este evident ca ''s-au pizdit'' si datorita faptului ca erau bauti, dar cum am spus, asta nu este o scuza, ci dimpotriva....

 

thank you captain obvious...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mereu m-am considerat un tip cumpatat ,si chiar si asa,recunosc ca la 18-19 ani ,lumea era a mea,mai conduceam uneori baut motocicleta,9 din 10 ori foarte precaut stiind ca fac asta,dar uneori ma mai lua si mania vitezei (cand nu eram totusi rupt de beat) .Din pacate asta e varsta,acum cand ma uit in spate,ma mir cum naiba mai traiesc.

 

Asa ca nu pot fi sever in a da vina ,imi pare doar rau ca a fost nevoie sa se intample asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mereu m-am considerat un tip cumpatat ,si chiar si asa,recunosc ca la 18-19 ani ,lumea era a mea,mai conduceam uneori baut motocicleta,9 din 10 ori foarte precaut stiind ca fac asta,dar uneori ma mai lua si mania vitezei (cand nu eram totusi rupt de beat) .Din pacate asta e varsta,acum cand ma uit in spate,ma mir cum naiba mai traiesc.

 

Asa ca nu pot fi sever in a da vina ,imi pare doar rau ca a fost nevoie sa se intample asa ceva.

 

 

deci nu e asa grav, ca pana la urma, cu totii am facut-o la un moment dat sau nu , in viata... nu?

 

Daca ma apuc si eu maine sa fac asta, sunt sigur ca voi fi blamat... De ce e mai scuzabil la 18/19 ani decat la 25/30/35 ? Esti retardat la 19 ani? N-ai spirit de autoconservare?

 

Incerc sa inteleg circumstantele astea atenuante pe care le atribuie multi celor mai 'mici' in varsta, gen cand vezi un plod retard care chinuie un animal, sau un pustan de 18 ani care beat sex oral face accident si se omoara si pe el si pe altul/altii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cât de bine marcat era santierul ala?

Nu e ok sa conduci beat, am refuzat sa iau pasageri beți...

Dar totusi cât la sută din vina au si drumurile noastre minunate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mereu m-am considerat un tip cumpatat ,si chiar si asa,recunosc ca la 18-19 ani ,lumea era a mea,mai conduceam uneori baut motocicleta,9 din 10 ori foarte precaut stiind ca fac asta,dar uneori ma mai lua si mania vitezei (cand nu eram totusi rupt de beat) .Din pacate asta e varsta,acum cand ma uit in spate,ma mir cum naiba mai traiesc.

 

Asa ca nu pot fi sever in a da vina ,imi pare doar rau ca a fost nevoie sa se intample asa ceva.

''uneori '' ? '' 9 din 10 ori'' ? Pai tu erai un fel de ''Celentano'' pe motocicleta din ceea ce spui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...