Sari la conținut

Mortal Radauti


jakk
 Share

Postări Recomandate

Imi pare nespus de rau pentru Liviu si familia lui. Acum 2 saptamani am stat de vorba cu el in peco IOSIMAR. Am fost la bunicii mei cu motocicleta si el s-a oprit sa ma salute. Era cu un prieten cu masina si parea plin de viata. Mi-a povestit fel si fel, vroia sa faca Transfagarasanul... Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca in pace!

 

Aici am gasit un articol: http://suceavanews.ro/210750/eveniment/foto-accident-mortal-un-motociclist-si-a-pierdut-viata-dupa-ce-a-intrat-intr-o-masina/

 

P.S. Nu era unu baut, era o EA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) chestia e simpla. Esti om cu mine sunt om cu tine. De ce sa ne prefacem ca ii iubim pe cei care pur si simplu ne vor raul si apeleaza la noi doar cand au nevoie urgenta ? E o societate de (cuvant urat), poate si eu sunt un om de (cuvant urat) , dar macar nu-s fake. Cucoana reapectiva care zicea "sper ca toti motociclistii sa moara" sa taca din gura si sa se intoarca la cratita ei. Eu nu ma simt deloc vinovat pentru ce am zis. Eu am zis doar ca daca am o prioritate, atunci va fi pt o persoana cu bun simt. Punct

Pai de asta imi e teama. Daca in ziua fatidica imi uit carnetul de motociclist sau ala de donator universal sau donator de organe acasa si ii dai prioritate unui conducator de BMW?

 

Legat de cei care ne vor raul, se pare ca ai inceput sa te iei dupa Jerry, ca numai el o tine mereu ca toti conservarii vor sa-l omoare pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de asta imi e teama. Daca in ziua fatidica imi uit carnetul de motociclist sau ala de donator universal sau donator de organe acasa si ii dai prioritate unui conducator de BMW?

Adeverinta de posesor de ''bun simt'' trebuie sa ai. Punct!!!

 

P.S. Pana-ti fac analizele, poate n-au reactivi, cine stie?... Asa ca nu te risca!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de asta imi e teama. Daca in ziua fatidica imi uit carnetul de motociclist sau ala de donator universal sau donator de organe acasa si ii dai prioritate unui conducator de BMW?

faci si tu un tatuaj cu o motocicleta pe undeva vizibil...

Legat de cei care ne vor raul, se pare ca ai inceput sa te iei dupa Jerry, ca numai el o tine mereu ca toti conservarii vor sa-l omoare pe strada.

ieri o proba de nesimtit a incercat practic sa-mi omoare un amic...

a iesit in depasire de coloana, l-a vazut pe amicul meu care mergea regulamentar cu vreo 100 in zona de 90 deci cuminte...omul asa merge, nu forteaza.

si NU s-a repliat, NU a franat, a trebuit ca un incapator de un sezon sa scoata motocicleta pe margine bine, aproape in sant ca sa aibe loc boul cu caruta sa treaca.

eram in fata mergand mult mai tare sa prind un grup din spate sa ne regrupam, ca de vedeam faza il rastigneam pe ala in cuie pe poarta politiei...

stii ce este mai trist? reactia tipica a nostra... inclusiv a mea: "Man, nu te agita, obisnuieste-te, fii pregatit sa faci ce poti sa te descurci in situatii dinastea, vei mai patii asa ceva si altadata."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai inteles gresit :). Am zis clar "o persoana de genu". Acum stii si tu ca nu ai de unde sa stii peste cine dai deci nu exista o diferenta.

 

Cat despre jerry, nu il cunosc. Eu vin din tabara conservarilor. M-am nascut in conserva. Dar problema nu e cu conservele,ci cu primatele din spatele volanului. Toti facem greseli, insa sunt unii care intentionat vor sa faca rau. Ei bine cu astia am eu ceva. Imi pare rau ca am inceput aceasta discutie aici :(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faci si tu un tatuaj cu o motocicleta pe undeva vizibil...

ieri o proba de nesimtit a incercat practic sa-mi omoare un amic...

a iesit in depasire de coloana, l-a vazut pe amicul meu care mergea regulamentar cu vreo 100 in zona de 90 deci cuminte...omul asa merge, nu forteaza.

si NU s-a repliat, NU a franat, a trebuit ca un incapator de un sezon sa scoata motocicleta pe margine bine, aproape in sant ca sa aibe loc boul cu caruta sa treaca.

eram in fata mergand mult mai tare sa prind un grup din spate sa ne regrupam, ca de vedeam faza il rastigneam pe ala in cuie pe poarta politiei...

stii ce este mai trist? reactia tipica a nostra... inclusiv a mea: "Man, nu te agita, obisnuieste-te, fii pregatit sa faci ce poti sa te descurci in situatii dinastea, vei mai patii asa ceva si altadata."

Pai si ce rezolvi daca fugi dupa animal? Poate ca mai da cu masina peste tine si iti rupi gatul. Intalnesc si eu astfel de maimute, cam 2 pe saptamana, evit ies de pe drum si ma duc in treaba mea. Bine ca pot sa-i evit, inca...

» Post actualizat in 22 Aug 2016 12:48

Ai inteles gresit :). Am zis clar "o persoana de genu". Acum stii si tu ca nu ai de unde sa stii peste cine dai deci nu exista o diferenta.

 

Cat despre jerry, nu il cunosc. Eu vin din tabara conservarilor. M-am nascut in conserva. Dar problema nu e cu conservele,ci cu primatele din spatele volanului. Toti facem greseli, insa sunt unii care intentionat vor sa faca rau. Ei bine cu astia am eu ceva. Imi pare rau ca am inceput aceasta discutie aici :(.

M-am convins ca nu o fac intentionat. Atat pot ei. Cred ca au trecut mai mult de 4 ani de cand n-am mai alergat dupa vreunul sa-l intreb de sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...