Sari la conținut

Recomandare service Drumul Taberei, Bucuresti


Postări Recomandate

Salutare,

 

Odata cu venirea primaverii vreau sa scot si eu copilul(Yamaha FZ6) la joaca, dar am nevoie de niste reparatii(schimbat simeringuri furca, schimbat ulei furca, verificari tehnice generale ale motocicletei).

Imi puteti recomanda un service bun si decent ca si pret in zona Timisoara-Drumul Taberei? Prefer relativ in zona deoarece mi s-au stricat simeringurile si a curs aproape tot uleiul din furca si vreau sa merg cat mai putin pana service pentru a nu risca sa imi stric furca.

De asemenea daca aveti vreo recomandare de magazin de incredere care sa si vanda simeringuri si ulei de furca ar fi si mai bine.

Am cautat si singur pe net, atat service-uri, cat si magazine de piese, dar fara o recomandare imi este f greu sa aleg.

 

Asfalt uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat si singur pe net, atat service-uri, cat si magazine de piese, dar fara o recomandare imi este f greu sa aleg.

 

Inafara de Florin care stiu ca face treaba buna si care are garajul in Drumul Taberei, eu nu cunosc altul. Daca ai gasit magazine de piese sau service moto, posteaza aici sa stim si noi daca tot zici ca ai de unde sa iti alegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Bobossus,

 

Ai putea sa imi dai te rog un numar de contact pentru Florin si eventual cum se numeste service-ul?

In legatura cu magazinele, pur si simplu am cautat simeringuri pentru motorul meu si am gasit pe google mai multe magazine online care au. Nefiind niste piese foarte sofisticate le-am gasit in multe locuri.

Daca vrei le pot da copy paste de pe google, dar in principiu nu e nimic garantat, dar nici nu aveam nevoie sa fie la niste piese de baza cu ar fi simeringurile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa mergi linistit pana la orice service din Bucuresti si fara ulei in furca, mergi usurel si calm si n-are nimic. Desi sunt sigur ca nu ti-a pierdut aproape 1l pe la simeringuri.

Cauta-l pe userul zdriki, aici pe forum, si vezi daca se baga. Are garajul pe bucla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu motorteam, voi ati avut experiente bune? Eu m-am dus cu motorul fix cu problema asta inainte sa intru la iernat, i-am explicat tipului de acolo cam care ar fi baiul si mi-a zis ca frebuie schimbate simeringurile, cuzinetii si uleiul si mi-a dat un pret aproape dublu fata de alt service la care fusesem si nici macar nu a iesit pana in fata serviceului sa se uite la motor sa vada exact ce are.

Nu mi s-a parut o atitudine profesionala.

Imi puteti rezuma experienta voastra cu ei?

 

Multumesc.

 

@Florin : Succes in ce te-ai apucat sa faci si imi pare tare rau ca nu mai esti disponibil ca tare laudat erai :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu motorteam, voi ati avut experiente bune? Eu m-am dus cu motorul fix cu problema asta inainte sa intru la iernat, i-am explicat tipului de acolo cam care ar fi baiul si mi-a zis ca frebuie schimbate simeringurile, cuzinetii si uleiul si mi-a dat un pret aproape dublu fata de alt service la care fusesem si nici macar nu a iesit pana in fata serviceului sa se uite la motor sa vada exact ce are.

Nu mi s-a parut o atitudine profesionala.

 

Din descriere, mi se pare destul de clar că ai nevoie de o servisare de furcă. Nu sunt mecanic și nu am nevoie să văd motocicleta ca să-ți spun asta. Asta presupune semeringuri + ulei + manoperă. În funcție de numărul de km și de ce siguranță vrei să ai pe viitor, schimbi și cuzineții.

 

Mai departe poți să ceri lista completă de costuri pentru aceste elemente și să compari cu oferta altui service. Piesele în sine sunt aceleași, însă prețul lor și al manoperei poate să varieze. Ulterior tragi tu linie și vezi cât dai și unde dai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...