Sari la conținut

Yamaha XT si Yamaha TENERE - 600/660


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

of doamne cum apar treburile astea mereu cand nu am bani , tu cu filtrul , alex si cu niste semeringuri pentru supape :)) , filtrul asta cred ca s-ar impaca bine cu akrapoviucul meu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da-i pe el! dar cumpara si jigloare, cel putin ala de relanti de 52 in loc de 48 cat este standard

http://www.romimoto-piese.ro/ 1 sau 4 dar masori intai originalul ... ca lungime este mai lung decat originalul dar nu conteaza pentru ca este loc

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teava de intrare si iesire are 52 mm exterior, deci interioru' este 50. Stiu pt ca am montat una ...

 

Mersi mult. Am toate materialele si-mi fac eu toba. Ies sub undeva la 100lei toata treaba. :D

 

Trebuie sa ma astept la ceva rejet-uri sau nu influenteaza prea mult faptul ca o sa aibe o evacuare mai libera (va respira mai bine)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va da rateuri pe frana de motor, trebuie duza de relanti mai mare. Gasesti pe motomike, iei mikuni 2 marimi peste aia stock, 13 lei. Restul poti jongla din ace .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut adaptare de la 42 mm exterior cat este galeria la xtz , la 50 mm interior cat avea toba sport. Am folosit un Y de la honda crf pe care l-am taiat bucati si le-am sudat sa dea unde am vrut eu.

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles acum. Ideea e ca toba o construiesc eu, deci pot sa o fac de oricat. Cred ca o sa o fac de aceeasi diametru interior ca si galeria. Sau ar trebui sa o fac mai mare? Cat de tare se auzea la tine? Vreau sa rasune in tot orasul (haha), dar nu sa se auda ca o toba sparta..sa fie ceva frumos. :D

 

O alta intrebare, ce lungime avea toba ta sport?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in tunel pe TF s-au oprit masinile de pe sensul opus si m-au asteptat sa ies din tunel, dupa 3 zile mi-am facut db-killer. Din cate imi aduc aminte avea 50 cm, cel carui am vandut-o a ascurtat-o si a montat-o pe husqvarna :)

 

cu db killer :



Fa-i diametru minim 50 mm !

Fa-i diametru minim 50 mm !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

in tunel pe TF s-au oprit masinile de pe sensul opus si m-au asteptat sa ies din tunel, dupa 3 zile mi-am facut db-killer. Din cate imi aduc aminte avea 50 cm, cel carui am vandut-o a ascurtat-o si a montat-o pe husqvarna :)

 

cu db killer :

 

Fa-i diametru minim 50 mm !

 

Fa-i diametru minim 50 mm !

 

 

Ddadada,uite bestia...am scurtat din cei 50,11 cm.

Suna...bestial..deci mai mult de atat nu se poate. DB killerul l-am bagat la naftalina :))

Am scos din ecuatie senzorul lambda si am marit gaurile la airbox. GLONT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am masurat sita care o sa o folosesc si are 46cm, deci o sa fie in jur de 50cm lungimea.

Dar stie cineva care ar fi diametrul interior ideal? 50mm ar fi suficient?

Nimeni?..e singura informatie de care mai am nevoie. As aprecia enorm daca m-ar ajuta cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...