Sari la conținut

Yamaha XT si Yamaha TENERE - 600/660


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

Pt un prieten de al nostru,are nevoie de cele 2 carene de rezervor pt un xt 600 din 2001.Noi ,sh cum or fi. Mai rapid pt rezolvare 0722318215.Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Salut,a schimbat cineva,sau are idee ce furca merge pe o Yamaha XT 600 (un upside down).

poti incepe comparand rulmentii jugului xt cu rulmentii "donatorului" ... de pe un magazin online care da cotele rulmentilor de jug . Si mai ramane lungimea axului, unii au scurtat/lungit axul apoi.

» Post actualizat in 22 Sep 2014 21:24

ghidon de xt600 in stare buna, neindoit ? si cam ce pret ar avea.

60-100 lei

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de la un wr vreau si eu


» Post actualizat in 23 Sep 2014 11:39

Dimensiuni:

 

Yamaha XT:Dimensiuni:

Kegelrollenlager oben
47 x 25 x 15 mm

Kegelrollenlager unten
55 x 30 x 17 mm

 

Yamaha WR 450 (2003):Dimensiuni:

Kegelrollenlager oben
52 x 28 x 16.5 mm

Kegelrollenlager unten
52 x 30 x 16.5 mm


» Post actualizat in 23 Sep 2014 11:39

o parere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauti rulmenti la magazin specializat cu exterioare de xt si interior de wr , adica 47x25x16,5 si 55x30x16,5 (inclusiv China), dar cum 16,5 este o dimensiune ciufuta, nu cred sa gasesti. Daca axul de wr este mai lung poate scapi numai cu distantier avand in vedere ca este cilindric 16,5 , daca este prea scurt ai nevoie de un strungar bun.

 

PS: m-am dat si eu cu Lc4 cu furca de exc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 24 Sep 2014 09:47

Mersi ..caut ceva mai ieftin ...second de preferat

» Post actualizat in 24 Sep 2014 09:47

Mersi ..caut ceva mai ieftin ...second de preferat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Imi puteti spune de unde pot cumpara un sustinator de lant ? , sau cum se numeste chestia aia ce e pusa pe bascula sa nu atinga lantul de bascula , momentan merg asa, dar vreau sa pun unul in loc, ca celalalt l-am dat jos ca era prea copt....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

patina de lant, este scumpa si astepti mult dupa ea, daca mergi fara ea lantul va taia bascula ... si "poc" . Pune! aici, poze cu piesa si iti spun daca o mai poti folosi. Se pare ca nu exista pe kedo.de , pt supertenere pare este pe kedo.com

 

http://mymoto.ro/yamaha.php?cod=2kf2214700&submit=Cauta codul este 2KF-22147-00 adica de la xt600 2kf

 

PS- da un PM cu emailul tau sa iti trimit catalogul cu coduri

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! As vrea sa-mi iau o roata față (sau un set de roti) pentru Yamaha XT600 3tb '90. Se potrivește oare cea de pe 2kf, aia cu jante aurii? Există diferențe la disc, prindere, cablu kilometraj? Exista vreo lista unde pot sa vad diferentele dintre piese in functie de modelul motocicletei? Ce alte optiuni as avea, daca nu gasesc pentru exact de 3tb? Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Imi puteti spune de unde pot cumpara un sustinator de lant ? , sau cum se numeste chestia aia ce e pusa pe bascula sa nu atinga lantul de bascula , momentan merg asa, dar vreau sa pun unul in loc, ca celalalt l-am dat jos ca era prea copt....

pe mymoto e 150 de ron panarama asta de plastic...care oricum o schimbi cu chitul de lant..... o am de 5000 de km si deja e roasa... sper sa mai tina 10.000. am incercat sa-i dau niste gauri sa=i pun alt material pe care sa-l inlocuiesc periodic insa nu am gasit materialul necesar (cel pe care l-am folosit a cedat repede) , in mare ideea este buna si practica!

» Post actualizat in 04 Oct 2014 10:20

Salut,a schimbat cineva,sau are idee ce furca merge pe o Yamaha XT 600 (un upside down).

o furca de Yamaha TT 600 ? :rusinica:(fara nici o modificare cred)

Editat de silvinio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mymoto e 150 de ron panarama asta de plastic...care oricum o schimbi cu chitul de lant..... o am de 5000 de km si deja e roasa... sper sa mai tina 10.000. am incercat sa-i dau niste gauri sa=i pun alt material pe care sa-l inlocuiesc periodic insa nu am gasit materialul necesar (cel pe care l-am folosit a cedat repede) , in mare ideea este buna si practica!

» Post actualizat in 04 Oct 2014 10:20

o furca de Yamaha TT 600 ? :rusinica:(fara nici o modificare cred)

 

Incearca un pinion mai mare pt a proteja patina. 15k km mi se par f putini pt o patina.

 

Colegul intreba de o furca USD pt XT600. Cea de XT600 nu e USD.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca un pinion mai mare pt a proteja patina. 15k km mi se par f putini pt o patina.

 

Colegul intreba de o furca USD pt XT600. Cea de XT600 nu e USD.

acum am rapoartele originale 15/47 si vreau ceva mai de strada ca am roti supermoto si cam smuceste plus ca e nasol rau pentru oras...asta ar insemna sa maresc pinionul de atac si sa scad la foaie ? si poate asa salvez si patina.... :eek: . si da intradevar cea de xt 600 nu este dar cea de pe TT da!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mymoto e 150 de ron panarama asta de plastic...care oricum o schimbi cu chitul de lant..... o am de 5000 de km si deja e roasa... sper sa mai tina 10.000. am incercat sa-i dau niste gauri sa=i pun alt material pe care sa-l inlocuiesc periodic insa nu am gasit materialul necesar (cel pe care l-am folosit a cedat repede) , in mare ideea este buna si practica!

Mersi, si Yuk m-a indrumat tot spre mymoto, mai caut sa vad poate gasesc ceva in stare buna sh . sau pun teflon , am vazut pe un forum ca au pus in loc de patina, un blat de teflon, si cica si-a facut treaba, sa vad poate incerc si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...