Sari la conținut

Accident in Vrancea, motociclist italian.


Dan Ny
 Share

Postări Recomandate

Jurnalist de 2 bani: a tras el concluzia ca motociclistul avea viteză excesivă. Cât de excesivă era viteza?

 

Sănătate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca au luat-o razna cu totii cu intorsul pe linie continua

nu "au luat-o" au ramas razna, nimeni nu respecta legea in tara asta.

singura problema este VITEZA. ca draqu stie sa conduca, giratoriul este un mister, liniile ar putea sa nu se mai traseze, sunt bani aruncati pe geam, ca nimeni nu se asigura, ca pe toti ii doare-n cot si-s nesimtiti pana la inexistentu', se vorbeste la telefon, se sta pe facebuca, nici macar in fata ochilor nu vad geniile carpatine, mi-au omorat un prieten la inceputul sezonlui, impact frontal in plin cu lateralul motocicletei, astea nu mai conteaza.

viteza, dom-le, viteza... atata stim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact !! viteza bat-o vina !!!! dar daca s-ar acorda prioritatea corecta ar mai fi problema viteza ? cum greseste un tampit care nu respecta legea gata ala cu viteza e de vina ca el ori nu la vazut ori n-a stiut. Naiba sai ia si sa sufere la fel !ca nenorocesc pe altii.

La fel un coleg de-al nostru care de la gat in jos dupa 3 saptamani inca nu misca , omul avea pe mobra 47 /ora viteza , plus filmare surprinsa cum sa intamplat de o camera de la un privat.

dupa ce au vazut filmarea na mai fost viteza dar totusi de era mai atent putea evita inpactu , cata nesimtire !!!! adica tot motociclistu !!!!.

Editat de matrixx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar acorda prioritate n-ar mai exista problema vitezei. GENIAL! Conservarii sa ne dea prioritate dar noi sa zburam la joasa altitudine. GENIAL! merita sa faci o petitie ca e foarte logic ce spui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar acorda prioritate n-ar mai exista problema vitezei. GENIAL! Conservarii sa ne dea prioritate dar noi sa zburam la joasa altitudine. GENIAL! merita sa faci o petitie ca e foarte logic ce spui.

nu se uita pe unde merg de zici ca le-ai turnat zeama de lamaie in ochi.

se intoarce pe marcaje continue... non stop. fara greturi.

nu numai moarele merg tare. si carutele zboara jos destul de des...

daca nu mergi suficient de tare cat tot traficul auto sa fie sub viteza ta incep surprizele, stau la 1 metru de c*rul tau, depasiri din scurt ca deh esti un obstacol, etc.

daca mergi si depasesti tot... uite la ala ce tare merge...

da, nu numai viteza este problema.

de obicei se incepe cu viteza si abia dupa se constata ca au fost alte / si alte probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jerry, nu prea am inteles post-ul tau dar totusi am o întrebare. Cum se face ca viteza excesiva si neadaptarea ei la conditiile de trafic, plus alti factori, duc de cele mai multe ori la nenorociri? Daca "ai viteza" excesiva doar pt cateva clipe (sa depasesti din scurt si rapid o masina) parca nu mai e asa de problematic faptul ca nesimtitii/șmecherii/etc incalca legea flagrant. Dar, problema EVIDENT generalizata o constituie viteza excesiva TOT TIMPUL a unora, as zice(sa-mi sara motociclistii "tru" in cap). Eu nu merg legal decat in anumite zone, dar singurele momente in care as lua o amenda mai mare de 2-4 puncte e cand depasesc, ORICE. Si nici macar odata n-am avut vreun close-call cu retardati de astia care intorc unde le taie mintea sau mai fac fel de fel de manevre. Sunt si paranoic in trafic, si cu toate astea ma bucur de fiecare km facut. Culmea, in peste 80.000km pe moto n-am avut nici cel mai mic accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se face ca viteza excesiva si neadaptarea ei la conditiile de trafic, plus alti factori, duc de cele mai multe ori la nenorociri?

revenim deci la singura cauza a problemelor, viteza.

ok, am solutia. limitam viteaza la 50 la ora. peste tot.

dar stai ca am cateva exemple din ulima luna in care oameni au ajuns in spital la viteze similare cu aceasta... si unu la morga acu 2 luni...

 

DECI intradevar nu numai viteza nu este o problema.

 

neadaptarea vitezei la conditiile de trafic nu exista e doar o "scuza" a "legii" de a se absolvi de vina si de a face bani la buget.

neadptarea vitezei la skillul propriu, da, aia este o chestie.

 

acei

...plus alti factori...

acolo este intradevar problema.

 

alta chestie...

va dati seama daca ar delimita astia autostrazile cam ce gaura la buget ar fi?

hmm, dar nu, 130 este acolo pentru ca sa ne protejeze noua vietile...

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...