Sari la conținut

cateva sfaturi gsx 650 f


rzv84a
 Share

Postări Recomandate

salut,

vreau sa cumpar acest model de motocicleta, acesta din anunt sau altul ca acesta.

cateva sfaturi de la cunoscatori vis a vis de motocicleta din anunt si despre modelul in cauza, in general..

am pus eu 3 poze in plus trimise de cel care o vinde, pozele cu defecte.

multumesc anticipat.

 

https://www.olx.ro/oferta/suzuki-gsx-650f-ID8vHYw.html#9a969c9ca6

 

post-84086-0-83225400-1496779263_thumb.jpg

post-84086-0-21595400-1496779265_thumb.jpg

post-84086-0-51742600-1496779266_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un GSX650F in perioada 2008-2010. O motocicleta corecta, dar cam grea, cel putin pentru mine (1.70m si 70kg).

Dupa cate stiu eu, in 2008, altul era coloritul carenelor. Asta pare fi model 2009-2010. Dar, ma rog!

E buna la drum lung, dar nu e rea nici in oras. Consumulde benzina e destul de ok, dupa cate imi aduc aminte.

In rest, las pe altii care inca o detin sa-ti dea mai multe detalii.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintr-o căutare rapida vad ca omul a mai avut anul asta în motor de vânzare. Presupun ca aduce periodic câte una, deci un fel se samsareala. Ar fi indicat sa mergi sa îl vezi cu cineva priceput. Tot prin google vad ca îl cheamă Kollo Csaba , poate îl știe cineva după nume și îți dă mai multe informații. De asemenea ar trebui verificat ce zice colegul de mai sus legat de culoare și an fabricație. Bafta

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat sora mai mare, de 1250, versiune touring, de care sunt tare multumit. Daca vrei pot sa iti spun una alta despre a mea, nu stiu exact care sunt diferentele dintre cele doua tipuri in afara de motor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat sora mai mare, de 1250, versiune touring, de care sunt tare multumit. Daca vrei pot sa iti spun una alta despre a mea, nu stiu exact care sunt diferentele dintre cele doua tipuri in afara de motor ...

te rog, povesteste-mi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu una :)

Este o motocicleta corecta pentru pretul ei, nici prea nici foarte. Este grea intradevar, dar odata pus in miscare greutatea nu se simte ,ca si comparatie ,dupa o zi de plimbare cu o Yamaha Fjr1300 cand m-am urcat pe a mea parca era supermoto.

Modelul este un Bandit de 650 cu carene si mici modificari estetice (șa, amortizoare cică, instrumentele de bord (indicator treaptă .... chiar util)

Este destul de docilă dar are si ceva rezerve de putere dacă îi soliciți . Probleme mari nu știu să aibă modelul, întreținută și utilizată corect duce destul....a mea are 102 mii fără probleme.

Merge si touring destul de bine , pentru două persoane plus bagaje se simte cilindreea mai mică dar își face treaba.

Poate părerea mea nu e cea mai corectă deținând modelul

Plusuri:

Fiabila

Pozitia in sa este ok

Consum mic (4,8 - 5,5)

Intretinere facila

 

Ca minusuri

Greutatea la manevrele cu viteză mică ,la drum se aseaza bine

Șaua nu este foarte confortabilă (dupa 150 km cam amortesti, cel mai mult pe zi au fost 800 km ..nu mai simteam fundul)

Franele sunt cam slabute (comparativ cu alte modele)

Din ce stiu a fost un "recall" pentru releul de incarcare

 

Modelul la vanzare are oglinzile schimbate , parbrizul fumuriu dar pare ca forma ca originalul (au am schimbat cu unul putin mai inalt) Toba de esapament schimbata..codita spate modificata,semnalele... din ce se vede proprietarul s-a axat pe o modificare spre sport .... daca are 20 mii km reali atunci eu zic ca merita , bine aici conteaza si ce iti doresti tu de la o motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa cumperi motocicleta adusa din Polonia ? Fara suparare dar acolo sunt cei mai mari samsari , motociclete smenuite , reparate , aranjate de vanzare , foste mobre de Politie in Belgia , Olanda , luate pe la licitatii , etc.

Nu zic ca o fi si cazul astuia , dar daca cu asta se ocupa e greu sa dea "gres"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu una :)

Este o motocicleta corecta pentru pretul ei, nici prea nici foarte. Este grea intradevar, dar odata pus in miscare greutatea nu se simte ,ca si comparatie ,dupa o zi de plimbare cu o Yamaha Fjr1300 cand m-am urcat pe a mea parca era supermoto.

Modelul este un Bandit de 650 cu carene si mici modificari estetice (șa, amortizoare cică, instrumentele de bord (indicator treaptă .... chiar util)

Este destul de docilă dar are si ceva rezerve de putere dacă îi soliciți . Probleme mari nu știu să aibă modelul, întreținută și utilizată corect duce destul....a mea are 102 mii fără probleme.

Merge si touring destul de bine , pentru două persoane plus bagaje se simte cilindreea mai mică dar își face treaba.

Poate părerea mea nu e cea mai corectă deținând modelul

Plusuri:

Fiabila

Pozitia in sa este ok

Consum mic (4,8 - 5,5)

Intretinere facila

 

Ca minusuri

Greutatea la manevrele cu viteză mică ,la drum se aseaza bine

Șaua nu este foarte confortabilă (dupa 150 km cam amortesti, cel mai mult pe zi au fost 800 km ..nu mai simteam fundul)

Franele sunt cam slabute (comparativ cu alte modele)

Din ce stiu a fost un "recall" pentru releul de incarcare

 

Modelul la vanzare are oglinzile schimbate , parbrizul fumuriu dar pare ca forma ca originalul (au am schimbat cu unul putin mai inalt) Toba de esapament schimbata..codita spate modificata,semnalele... din ce se vede proprietarul s-a axat pe o modificare spre sport .... daca are 20 mii km reali atunci eu zic ca merita , bine aici conteaza si ce iti doresti tu de la o motocicleta.

:goodposting:

 

vrei sa cumperi motocicleta adusa din Polonia ? Fara suparare dar acolo sunt cei mai mari samsari , motociclete smenuite , reparate , aranjate de vanzare , foste mobre de Politie in Belgia , Olanda , luate pe la licitatii , etc.

Nu zic ca o fi si cazul astuia , dar daca cu asta se ocupa e greu sa dea "gres"

cum pot verifica istoricul motocicletei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog, povesteste-mi

 

 

/index.php?/topic/747268-suzuki-gsx-1250-fa-falcon/

 

Am povestiti aici una alta despre motocicleta mea, daca mai ai alte intrebari si pot sa iti raspund, cu cea mai mare placere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...