Sari la conținut

Schimb de ulei : Leuven - Bruxelles


bursyllac
 Share

Postări Recomandate

Salut.

Sunt venit cu mobra in Belgia pentru vreo 3 luni, si dupa drumul din RO pana aici si inca ceva km facuti pe aici, ar trebui sa ma pregatesc de un schimb de ulei + filtru. Motocicleta e un VStrom de 650.

 

Problema e ca eu sunt trimis in delegatie si sunt cazat la un hotel, neavand nici sculele nici locul unde as putea sa fac operatiunea singur si ecologic.


Ati putea sa imi dati niste sugestii de unde as putea sa cumpar ulei, filtru si unde sa le schimb? Niste estimari de preturi pe aici?

 

Eu stau pe langa Leuven dar ma gandesc ca as putea sa ma deplasez cat de cat, in functie de cum reusesc sa fac si la munca. (din ce am inteles, as putea iesi pe la un 3 jumate)

 

Sunt dispus si sa fac singur operatiunea, numai sa am unde si cu ce, si sa am cum sa scap de uleiul vechi, legal si civilizat. Evident, contracost sau contraberi (dar la alcoolice nu prea ma pricep)

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplu, dai o fuga pana la mine in weekend si o rezolvam, iti dau si scule, si elevator, cuva pentru ulei si o mana de ajutor, si loc de unde sa cumperi ulei cu filtru. Eventual dam si o tura dupa.

 

Frumos, elegant ... cat de cat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...