Sari la conținut

valva pair deauville 650


Effect20CM
 Share

Postări Recomandate

salutare , valva mea de la sistemul pair face un zgomot ciudat , tzacane ca un culbutor asa ea lucreaza pe vacuum , ca vine un furtunas din admisie... . si mai am observat ceva ciudat la mine vin cele 2 furtune de la epuratoare din capacul de la chiuloasa in valva apoi pleaca intr un butoias si de acolo iese un furtun simplu care duce undeva pe motor , am consultat manualul si am vazut ca acel furtun trebuia sa duca in filtru de aer insa nu am nici o intrare acolo . e ok sa il las asa? e mai bine sa il anulez? si daca da cum . merci mult . atasez si o poza

post-81713-0-00788400-1506689253_thumb.jpg

post-81713-0-89070100-1506689277_thumb.jpg

Editat de Effect20CM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Elimin-o de tot. Astupa canalele. Nu are nici pe naiba.

am inteles , stiu ca e doar pentru emisii sau ceva de genu , o sa astup furtunele de duc in capace la chiuloasa si deconectez vacuumul si il infund si pe ala , e ok asa? merci fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cunosc sistemul, dar ventilatia carterului (banuiesc ca sunt furtunele care ies din capace) NU trebuie astupata!

mai este un rand de furtune care ies din capace, astea intra in niste supape care ajung in evacuare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...