Sari la conținut

Unde gasesc sa-mi fac saua cu gel


chitcanul
 Share

Postări Recomandate

Stiu ca am citit candva pe aici despre cineva in Brasov parca imi aduc aminte ca punea gel in loc de burete la o sa.

Am cautat indelung anuntul dar nu il mai gasesc, asa ca poate ma indruma cineva si pe mine spre un asemenea meserias.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de cine zici tu din Brasov, dar gasesti pe ebay suport din gel(ex: https://www.ebay.com/itm/MOTORCYCLE-GEL-SEAT-PAD-SOFT-SOLID-MEDICAL-GRADE-UNIVERSAL-XLARGE-DANMEDICASOUTH/202042912258?hash=item2f0ab22e02:g:O-UAAOSw9eVXUo~3). Oricine se ocupa de modificat sei ar trebui sa fie in stare sa scobeasca saua si sa iti puna gel.

Nu te astepta la minuni daca mergi mult, e mai bine cu gel, dar nu cine stie ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca am citit candva pe aici despre cineva in Brasov parca imi aduc aminte ca punea gel in loc de burete la o sa.

Am cautat indelung anuntul dar nu il mai gasesc, asa ca poate ma indruma cineva si pe mine spre un asemenea meserias.

 

Cauta motovis pe facebook (sau aici pe forum). Se ocupa de modificat sei si sunt din Ploiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pt raspunsuri. Eu aveam impresia ca se inlocuieste tot buretele cu gel, ca asa din cate vad nu este deloc greu sa pun eu gelul ala in locul pe care il voi decupa din burete.

Aveti idee daca este problema cand se incinge gelul, daca sta motorul prea mult la soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici o problema daca sta la soare.

 

 

Nu este adevarat! Are inertie termica destul de mare. Am o husa cu gel de la louis, iar daca o las la soare, se raceste dupa cateva ore. Nu poti sta imediat pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, nu neg, n-am avut husa cu gel de la Louis.

Dar suportul cu gel, din linkul dat de mine in postul 2, nu are problema asta.

Dupa o zi in soare saua e oricum fierbinte, nu am observat sa fie mai fierbinte in zona cu gel comparativ cu zona fara gel.

E bine de stiut oricum ca nu toate sunt la fel ;)

Editat de bogdan d
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...