Sari la conținut

In Atentia Tuturor Enduristilor


Postări Recomandate

tocmai o dati de gard

intotdeauna in concursuri am ajutat de la mobra la range rover, si remorcari si trolieri, si transport de piese, si combustibil si mancare si apa.

acum ca m-am uitat pe lista participantilor am inteles de ce aveati frica: lipsea TATA lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

la inceputul lunii aprilie vom posta pe net invitatia care va contine toate amanuntele turei.despre atv-uri in functie de dificultatea traseului va anuntam.suntem inca in stadiu de prospectare si nu promitem nimic,oricum mai vedem....

 

 

fratii nostri atv-isti.

nu scrie nicaieri sa nu va organizati concursurile si iesirile voastre.EU PERSONAL si repet eu personal organizez tura asta ptr motociclete(vehicule pe 2 roti).nu sunt pasionat de atv sau quad sau etc.organizati voi cate 2 ture pe zi,va tine cineva?eu personal am toata stima ptr atv-uri si atv-isti,dar nu ma intereseaza sa imi complic tura si cu atv-uri.organizarea acestei ture implica si asa multa bataie de cap si nu imi trebuie si mai multe complicatii.si un mesaj personal(atv-stul care m-a infierat in halul in care a facut-o mai jos este dealer atv-ceea ce explica multe-nu mi-o lua in nume de rau dar nu cred ca aceste comentarii pe care le-ai facut trebuiau spuse in public.salutari si ne vedem la cursa--promit ca o sa fie super tare(locatie,traseu si distractie betooon)cine a fost la prima ed stie.atillas

 

Asta e lista nenorocitilor cu ATV-urile din raidul respectiv. Va trimit si poze cu ei pentru a fi exterminati.

 

Polaris Sportsman 800 EFi

Polaris Sportsman 500 Efi

Polaris Phoenix 200

E-ton Viper ST 150

Yamaha Grizzly 4x4 660

Linhai 4x4 Explorer de 300

Suzuki-ul Z400 Quad Sport

 

Exista ceva adevar in ceea ce spune Atillas. A cedat ambreiajul de la Suzuki-ul Z400 Quad Sport dar asta s-a intamplat pe cea mai grea dintre urcari. Intamplator a fost si printre primele urcari asa ca raidul a fost continuat de 6 ATV-uri.

 

Si rasturnari au fost...foarte adevarat...chiar si in prapastie...dar la clasa moto. Prostii aia cu troliu pe ATV stateau sa scoata motoarele din rape.

 

Cat despre faptul ca sunt lente...nu era concurs. Oricum Sportsman-ul 800 a uitat asta si a ajuns in primii 5-6 concurenti.

 

Nu vroiam sa spun decat ca a fost super marfa si ca m-as mai baga la un raid. Nu stiu ce vina avem ca ne plac ATV-urile. In curand o sa concuram cu masinile ca motociclistii ne dau la o parte de fiecare data.

 

post-13496-1169075345_thumb.jpgpost-13496-1169075614_thumb.jpgpost-13496-1169075831_thumb.jpg

 

 

prostii aia care scoteau motoarele cu troliu erau organizatori draguta nu participanti,iar la sosire din varii motive nu au ajuns decat 4 atv-uri.a 2 zi nu a fost la start decat 1 atv+ cel al nostru asa ca...mai usor cu vorbe grele ca nu isi au rostul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are rost o polemica pe tema asta.

Cursa e pt moto ca asa vrea organizatorul, nimeni nu ii poate impune nimic, ca doar o face pe banii lui.

Nemultumiri vor exista intotdeauna, dar ca de obicei nu toate tre luate in seama.

Si la rally raid pana s-au asezat clasele a durat 2 ani, si ca urmare unii nu vor mai veni, sper sa inceapa sa vina altii, eu nu vreau sa am merite prin neprezentarea celorlalti.

In consecinta, bafta multa cu concursul, daca o sa reusesc sa imi iau moto vin si eu, daca nu o sa port greutatea atv-ului in spate.

 

PS cei ce vor concurs de atv sa organizeze, daca sunt si altii, ok daca nu o sa fiu eu. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara nici o rautate dar inseamna ca si eu am fost organizator pentru ca am tractat Suzuki-ul ala cu ambreiajul distrus si am carat cameramanul chiar daca ar fi trebuit sa-l care altcineva. Ca restul participantilor au renuntat dupa prima zi nu e problema mea. Au anuntat ca nu raman peste noapte si nu s-au retras din motive mecanice...s-au intors acasa pur si simplu. Au fost si motociclete care s-au retras...

 

Si ala singur de a doua zi a fost ultimul care a incheiat traseul (atv-ul organizatorilor s-a intors pe alt traseu). Pe parcurs l-a inhatat si pe cameraman care ramasese sa astepte restul coloanei. Se pare ca lumea schimbase traseul intre timp. Asa ca singurul ATV din ultima zi a reusit sa termine cursa, lucru pe care un grup de motociclete nu l-a facut (motivele au fost obiective, desigur). Astea sunt lucruri sigure pentru ca din intamplare eu eram ala.

 

Si n-am venit la raidul asta ca sa fac performanta. Era prima aventura alaturi de cunoscatori si am venit sa invat. N-am venit sa imi fac publicitate si n-am venit sa vand ATV-uri. Singurul obiectiv a fost sa nu rup ATV-ul, sa nu-mi rup oasele si sa termin cursa pe traseul stabilit de organizatori. Nu cred ca am incurcat pe nimeni.

 

Si daca nu mi-ar fi placut asa de mult nici macar n-as fi comentat. Pana la urma tu hotarasti cine participa si cine nu. Dar de aici si pana la ce ai spus despre cei cu atv-uri e distanta mare. Puteai sa precizezi ca nu mai vrei atv-uri in concurs si era mai fair play. Oricum nu credeam ca o sa se ajunga la polemici de genul asta. Stiu foarte bine cine tragea cu troliul motoarele din rape. Apelativul ala era fara rautate. Am uitat sa pun ghilimelele. Poate ai putea sa-l intrebi si pe el ce parere are despre asta.

 

Si imi cer scuze ca am intervenit din nou dar cred ca erau niste explicatii de dat. Multa bafta la organizare si daca tot nu o sa participe atv-uri macar la petrecerea de langa ceaun sa ma invitzi. Nu de alta dar mi-a ramas mintea la tocana aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dat fiind faptul ca am hotarit sa organizam 2 curse in sezonul 2007 cea de genul rally raid se va desfasura pa sfarsitul sezonului.

acum vom organiza o tura de soft si hard enduro ce se va desfasura in zona de deal in totalitate (prin padure de fag cu mult pamant ,namoale,frunzis,etc)vor fi aproximativ 100 km traseu impartit in 2 zile cu grade diferite de dificultate.

CONCRET-cursa se va tine in perioada 26-27 mai 2007,in vecinatatea orasului Ramnicu Valcea.Nu am stabilit taxa de participare ,dar va spun sigur ca aceasta cuprinde cazarea si mancarea,(asta ca sa nu fiti nevoiti sa va necajiti cu rezervari si restaurante scumpe.)parcul rece ptr motoare si masini+locatia de chef intr-o zona superrr tare.mai multe amanunte sper cat de curand.oricum traseul l-am facut in mare masura si va promit ca nu va dezamagi......stef :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am inteles cu organizatorul cel mare sa verific daca se poate merge cu atv-ul pt. a nu se intelege ca cineva ar avea ceva cu atv-sti.nu uitati sa verificati site-ul.daca aveti intrebari va stau la dispozitie.

ps..........

eu sint unul din organizatorii de la primul raid si am calarit LINHAI-ul organizatorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

dat fiind faptul ca am hotarit sa organizam 2 curse in sezonul 2007 cea de genul rally raid se va desfasura pa sfarsitul sezonului.

acum vom organiza o tura de soft si hard enduro ce se va desfasura in zona de deal in totalitate (prin padure de fag cu mult pamant ,namoale,frunzis,etc)vor fi aproximativ 100 km traseu impartit in 2 zile cu grade diferite de dificultate.

CONCRET-cursa se va tine in perioada 26-27 mai 2007,in vecinatatea orasului Ramnicu Valcea.Nu am stabilit taxa de participare ,dar va spun sigur ca aceasta cuprinde cazarea si mancarea,(asta ca sa nu fiti nevoiti sa va necajiti cu rezervari si restaurante scumpe.)parcul rece ptr motoare si masini+locatia de chef intr-o zona superrr tare.mai multe amanunte sper cat de curand.oricum traseul l-am facut in mare masura si va promit ca nu va dezamagi......stef :baldy:

 

Din pacate pe 26-27 mai 2007 este etapa I Enduro la Gheorghieni.

Grea decizie :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

va salut!

 

eu F 650 ... merge bine ... as vrea sa vin ... credeti ca face fata motoreta?

 

nici eu nu am prea multa experienta ... dar de unde sa invat daca nu de la altii ... din astfel de intalniri ...

 

sper sa ma primit si sa aveti 5 minute rabdare cu mine

 

Multumesc!

 

serviep@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu F 650 ... merge bine ... as vrea sa vin ... credeti ca face fata motoreta?

 

Din pacate pentru tine, nici nu se poate pune problema. Pe acolo traseele sunt MULT mai sportive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai, nu fi suparat! Lumea e rea.. Iti spun eu ca pe trasee extrem de sportive f650 se comporta destul de bine! Si te duce, si nu te lasa in groapa! Pe cuvant! Am incercat. Si sare si peste bolovani, si urca fara probleme rampe foarte abrupte! Si p-astea le-am incercat... Recunosc, nu in cadru organizat dar...nu fi suparat! F650 e bun si pentru asa ceva..

Categoric, nu va ajunge la finish inaintea cross-urilor...dar va ajunge..si poate chiar intreg :cheers:

 

:ok:

Editat de vmm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cursa e pt moto ca asa vrea organizatorul, nimeni nu ii poate impune nimic, ca doar o face pe banii lui.

 

 

asta credeti voi cai pe banii lui ,e pe banii vostri ,pe banii participantilor,cat despre atv-isti ,la editia de anul trecut tot organizatorul a insistat sa vina si ei ,si apoi nui un consurs ,dar la cat fabuleza Domnul Stef nu ma surprinde ca se ajunge la discuti aprinse....pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: pentru cine este interesat de un raid moto adevarat ce se va desfasura in jud valcea va rog sa trimiteti adresele voastre de email la ene_stefan1974@yahoo.com.raidul se va desfasura in sezonul moto 2007,va tine 3-4 zile si implica echipe de minim 4 persoane.SE ADRESEAZA IN SPECIAL AMATORILOR CU MOTOCICLETE IN STARE F BUNA.STEF

 

 

bikeri.cautati topicul invitatie la enduro-maniaco-depresiv,ed a II-a,acolo gasiti toate explicatiile si informatiile necesare.nu va inscrieti daca aveti atv-uri,cursa este exclusiv ptr mobre.suntem intr-un stadiu avansat cu organizarea.pana acum toate raman cum am scris in topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am de gand sa vin cu dr650se... f650-ul e ok cu gume bune dar sa nu te astepti sa nu ai avarii. ceva zgarieturi cel putin sigur vei avea. e de dorit sa poti struni masinaria mai mult singur, nimanui nu-i face placere sa impinga sau sa traga de tine :ok:

p.s. sa dai aripa fata jos... se va umple cu noroi si va bloca roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: pentru cine este interesat de un raid moto adevarat ce se va desfasura in jud valcea va rog sa trimiteti adresele voastre de email la ene_stefan1974@yahoo.com.raidul se va desfasura in sezonul moto 2007,va tine 3-4 zile si implica echipe de minim 4 persoane.SE ADRESEAZA IN SPECIAL AMATORILOR CU MOTOCICLETE IN STARE F BUNA.STEF

imi cer fata de toti mii de scuze,dar nu stiu ce s-a intamplat cu invitatia.o sa postez in cursul zilei de azi o noua invitatie si va rog sa o cititi cu atentie.tot ce trebuie sa faceti este sa va inscrieti via e-mail.telefonic sau altfel nu este valabil.in afara de mici detalii la traseu totul este rezolvat de la aprobari pana la cazare si masa.ptr atv-uri ca sa nu revenim la vechi dispute va anunt ca s-a hotarat ca NU pot participa.traseul este de asa maniera ca nu poaate fi facut cu un atv si ca sa stam juma de ora sa troliem la ele pe fiecare rapa nu are sens.in toamna va fi un rally raid organizat unde am facut deja traseu special ptr atv.sper ca atv-istii sa inteleaga si sa nu ne poarte pica.

P.S. in organizare este implicat un club intreg,asa ca deciziile se iau in urma unor sedinte tehnice si nu in urma unor mofturi sau pretentii personale.dar daca vreti sa scrieti de rau in continuare si sa ma jigniti pe topic(ma refer la anumite persoane)bagati mare ca oricum atita stiti.bafta si grija pe curbe :crack: :cheers: :blink: :ok:

 

va salut!

 

eu F 650 ... merge bine ... as vrea sa vin ... credeti ca face fata motoreta?

 

nici eu nu am prea multa experienta ... dar de unde sa invat daca nu de la altii ... din astfel de intalniri ...

 

sper sa ma primit si sa aveti 5 minute rabdare cu mine

 

Multumesc!

 

serviep@yahoo.com

daca o echipezi cu crampoane poti sa intri pe traseul de hobby,care este gandit si ptr motoare de talie mai mare si are grad de dificultate mai usor.dar oricum jos cu aripa fata ca nu faci daca ploua 100 de m si blochezi roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...