Sari la conținut

Vanzari Chopper/cruiser in Iasi


Cipriman
 Share

Postări Recomandate

na, interplopu' amenintator de iashington...

Nu ai inteles nimic...eu caut vanzatori seriosi, care sa imi ofere o garantie morala, deci nu e vorba de nici o amenintare, ci de o alta categorie de de oameni decat combinatori de doi bani, care se gandesc doar cum sa prosteasca pe oricine care nu e foarte experimentat, si apoi se fac nevazuti.

» Post actualizat in 28 Oct 2018 20:56

Daca ai probleme dupa te duci la mecanic "periculosule", ca motocicletele sh nu se vand cu garantie. Vrei garantie, du-te si cumpara una noua.

La cata valoare ai sigur iti permiti! (not)

Ba sa stii ca motocicletele SH se vand si cu garantie...depinde de catre cine, fie dealeri , fie chiar vanzatori privati, dar nu samsari. Intrebarea era adresata doar acestor vanzatori...si de la ei astept raspuns ,nu de la cei care cred si spun ca toti sunt niste potlogari....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg faza, daca ai probleme dupa. Daca o motocicleta e super intretinuta si vanzatorul o vinde cu buna credita tie si se strica la tine ( na, sunt chestii mecanice) ce faci? Il gasesti si ce ii faci? Ii rupi gatu ca ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vanzarea in regim sh se face pe baza unui act de vanzare/cumparare - predare/primire care specifica de regula starea bunului..acum este la alegerea vanzatorului daca doreste sa ofere garantie sau nu. Cum spuneau si colegii mai sus,defecte pot aprea ulterior cumpararii si nu neaparat din vina vanzatorului. A cumpara o mobra SH se bazeaza si pe un act de incredere...daca nu iti inspira incredere nu cumperi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg faza, daca ai probleme dupa. Daca o motocicleta e super intretinuta si vanzatorul o vinde cu buna credita tie si se strica la tine ( na, sunt chestii mecanice) ce faci? Il gasesti si ce ii faci? Ii rupi gatu ca ce?

Exact despre buna-credinta e vorba....la.o motocicleta bine-intretinuta nu pot aparea brusc dupa vanzare probleme majore (motor, cutie), decat daca se stia despre defect si a fost "pregatita" clar pentru vanzare. Asta mai ales daca are intr-adevar kilometrii pe care ii afiseaza . (eu caut cu km putini)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probleme pot aparea indiferent daca vanzatorul este sau nu de buna credinta...la urma urmei vorbim despre un obiect supus uzurii.

Exact despre buna-credinta e vorba....la.o motocicleta bine-intretinuta nu pot aparea brusc dupa vanzare probleme majore (motor, cutie), decat daca se stia despre defect si a fost "pregatita" clar pentru vanzare. Asta mai ales daca are intr-adevar kilometrii pe care ii afiseaza . (eu caut cu km putini)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu prea ai multe optiuni.

 

De ce nu iti iei o Yamaha XV950 noua? sau un Kawa Vulcan nou?

De ce maxim 1200?... poti sa iti iei un Kawa VN1700 ABS SH din Germania... Gasesti la dealer-I in stare impecabila...

Pentru transport discuti cu user-ul adrian45...

Treaba cu vanzatorul din Iasi este relativa... daca te pricepi, nu are cum sa iti vanda o motoreta proasta pe post de buna.... iar daca se strica ... ghinion... nu e vina vanzatorului si nici nu avea cum sa banuiasca ca se va strica...

 

Ia-ti ceva nou si gata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...