Sari la conținut

Recomandari echipament + motor (a1)


Kutch
 Share

Postări Recomandate

Salut, ce motocicleta de tip chopper ar fi potrivita pentru inceput? Am 1.80. M-am gandit la un suzuki intruder 125 (1900e) sau un suzuki gz125 marauder (1150e).

 

Ca echipament m-am gandit sa-mi iau cască, mănuși, vesta de protecție icon stryker vest si poate genunchiere de pe revzilla ca am văzut ca produsele de acolo au foarte multe reviewuri.

 

Eu sunt mai slab si cred ca o casca full face mai maricica mi-ar fii pana la umeri :)) imi puteti recomanda o casca care sa ofere protectie dar sa arate cat de cat decent pe o persoana mai slabuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te intr-un magazin. Daca esti din Bucuresti..e mai simplu. Altfel spune de unde esti si vei primi recomandari.

Ca echipare 

 - casca - si nu conteaza daca esti mic sau mare..exista marimi la ele. Iar castile se iau pe marime nu sa iti joaca in cap. Te-as sfatui sa dai niste ture prin magazine si sa mai culegi un sfat, doua. De obicei vanzatorii mai sunt si motociclisti si iti dau sfaturi pertinente..uneoir

 - geaca - cu maneci - asta daca iti e draga pielea. Altfel de poti lipsi de ea. Si cu protectii - coate, umar, spate

 - blugi moto - sau alt panatalon de moto. Cu protectii de genunchi sau genunchere

 - pantofi moto (nu-s un moft..daca vrei cauta pe net ce se intampla atunci cand nu ii ai si ai avea nevoie de ei)

 - manusi.

 

Astea..ar fi cam minimum. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

49 minutes ago, Kutch said:

Eu sunt mai slab si cred ca o casca full face mai maricica mi-ar fii pana la umeri :)) imi puteti recomanda o casca care sa ofere protectie dar sa arate cat de cat decent pe o persoana mai slabuta?

Se poate merge pe chopper si cu full face,si fara barba 😜;daca ai cash poti proba un shoei neotec sau similare

Si ce e mai important,probeaza totul si nu te lua dupa teoria de pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...