Sari la conținut

Cric Yato


TWD.Grig
 Share

Postări Recomandate

Salutare ! Acum vreo juma de an am cumpărat cricul asta de la yato - https://www.magazinulcuscule.ro/scule/scule-auto/cricuri/hidraulice/tip-crocodil/yato/yt-1720-cric-hidraulic-tip-crocodil-2t 

- și de când l.am luat, de la prima ridicare, când desfac supapa sa îl las jos scoate puțin ulei pe lângă ea. Lăsând la o parte faptul că lasă peste tot ulei când îl folosesc problema e că acum a rămas fără ulei și nu mai ridica șiiiii cam am nevoie zilele astea de el sa schimb uleiul la tigaie. Pe manual scrie că are nevoie de ulei SAE 20. Nu reușesc sub nici o forma sa găsesc așa ceva, pe net cel puțin nu. 

 

Are cineva modelul asta de cric ? Ați avut probleme similare ? Și mai important, oare cu ce ulei sa completez ? 

 

Mulțumesc de înțelegere ! ✌️✌️✌️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curios de ce curge, motivul- nu cauza. Că am o panaramă verticală, mi-a dat-o un prieten acum ceva ani, păstrată pe unde s-a nimerit (inclusiv iarna, afară) și nu curge. I-aș schimba uleiul, că-mi închipui că-i ieftin, dar dacă nu curge, îl las în pace.

 

Btw, scoate șurubul, vezi cum scoți și oringul, mergi la un magazin de piese auto și cumpără altul, e vreun leu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...