Jump to content
greenkey14

Conducta frana spate Kawasaki zr-7s 2001

Recommended Posts

Salut,

Aveti idee unde pot gasi un furtun frana spate pentru Kawasaki ZR7-S (2001)? Sau, cam ce dimensiuni s-ar potrivi. 

Multumesc

Vezi la Grant Racing că îți fac ei ce vrei. Au și topic la servicii, pe service.

Userul Cesar. 

Racingnick.ro au conductă și fitinguri.

IMG_20200626_194636.jpg

IMG_20200626_194645.jpg

Ce vezi aici e de pe un R1.

Un metru de furtun e vreo 35 lei, fitinguri cam 30 lei bucata + 4 șaibe de 1 leu. Șuruburile le poți refolosi.

Edited by Lucian_M

1 oră în urmă, Baxxter a spus:

Vezi la Grant Racing că îți fac ei ce vrei. Au și topic la servicii, pe service.

Userul Cesar. 

Merci mult. Mers, resolvat.

Acum 19 minute, Lucian_M a spus:

Racingnick.ro au conductă și fitinguri.

IMG_20200626_194636.jpg

IMG_20200626_194645.jpg

Ce vezi aici e de pe un R1.

Un metru de furtun e vreo 35 lei, fitinguri cam 30 lei bucata + 4 șaibe de 1 leu. Șuruburile le poți refolosi.

Multumesc mult. Notat. 

Pentru puțin!

Furtun, fitinguri și șaibe dash3, nu altceva. Fitingurile sunt drepte, 20, 45 și 90 grade (dacă rețin bine). La R1 am luat 4 drepte și două la 20 grade. Să iei și una sau două olive de rezervă, în caz că nu-ți iese din prima (5 lei bucata). Se montează destul de ușor, iar avantajul e că poți refolosi fitingurile, sunt din oțel inoxidabil. Practic e un sistem ușor de configurat, dacă te pricepi un pic la bijutereala.

Acum 2 minute, Lucian_M a spus:

Pentru puțin!

Furtun, fitinguri și șaibe dash3, nu altceva. Fitingurile sunt drepte, 20, 45 și 90 grade (dacă rețin bine). La R1 am luat 4 drepte și două la 20 grade. Să iei și una sau două olive de rezervă, în caz că nu-ți iese din prima (5 lei bucata). Se montează destul de ușor, iar avantajul e că poți refolosi fitingurile, sunt din oțel inoxidabil. Practic e un sistem ușor de configurat, dacă te pricepi un pic la bijutereala.

Multumesc de sfat. Ar trebui sa mearga cele de 20 grade cu un furtun de 600 mm. Momentan nu ma bag eu sa ii fac nimic, e pacat sa ratez sezonul :)) . La iarna, in schimb, pot sa experimentez

Se montează rapid, într-o oră e gata totul.

Nu știu cum e la tine, dar să ai grijă să nu aibă conducta coturi foarte strânse.

Abia acum am văzut că ai rezolvat.

Edited by Lucian_M