Sari la conținut

Drumuri cu asfalt nou si neted


Silver Arrow
 Share

Postări Recomandate

Am avut ceva treaba pe la Harsova saptamana trecuta si la intoarcere am ocolit Slobozia (se lucreaza la podul peste Ialomita).

Asa ca am mers pe DJ213-211-306 etc

Niste foste drumuri de pamant au fost asfaltate prin magnificul program PNDL al duduii Veorica. Treaba aia cu ''am scos Romania din noroaie''.

Si noi ca niste oameni rai am luat-o peste picior...... 🤣

Acuma ca la prima vedere  aceste drumuri nu au fundatie, si in clipa in care vor circula cameoanele supraincarcate pe ele, se va alege praful de asfalt,  este alta problema.

 

Pana atunci insa, pentru cei care vor musai sa alerge ca nebunii ca sa ameteasca daca se tot invart pe circuit 😂, arata bine, au asfalt neted, fara gropi si cel mai important trafic ca si inexistent.

 

Singurul ''neajuns'' sunt copacii de pe margine 🤦‍♂️

DJ306.thumb.jpg.b1c5cfc5bfa4ac4f0aad46e6b72497ef.jpg

DJ306_1.thumb.jpg.a0dac6528a4827d7f07e0aa08e2207f3.jpg

 

 

Si aveti o captura de pe google cum aratau DJ-urile acuma  cativa ani.

 

2105641571_DJ3062012.thumb.jpg.778c168e9c15a32742838832647ed285.jpg

1804248578_DJ306_12012.thumb.jpg.3beecd3fd61bafdde7cbf4658e7df1e4.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce, singurul neajuns? Mie imi placeau la nebunie drumurile ce odinioara aveau copaci de-o parte si de alta. Ca se mai infileteaza cate unul in jurul copacului, ghinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, adidas a spus:

De ce, singurul neajuns? Mie imi placeau la nebunie drumurile ce odinioara aveau copaci de-o parte si de alta. Ca se mai infileteaza cate unul in jurul copacului, ghinion.

Ma referam daca scapi haturile si iese calul din poteca.

 

Si mie imi plac drumurile cu copaci. Inca mai gasesti din astea ca acuma 30-40 de ani in RO daca dai o tura prin R.Moldova.

Am avut ceva lucrari pe acolo si ne-a adus GPS-ul de la Hincesti pana la Cahul pe o sosea paralela cu granita. Libera, strajuita de copaci, iar aproape de Cantemir ne-a inconjurat un miros de piersici senzational. Era in luna august. Niste livezi mari pe dreapta drumului, cu niste piersici mititele si aromate, asa cum existau candva si in RO.

Costau 12 Lei moldovenesti kilu', adica vreo 3 Lei de-ai nostri :moron:. Pomana curata.

Am luat trei ladite, spre bucuria vanzatorului,  de a mirosit masina o luna a piersica 😂

Sigur mai dau o tura pe acolo anul asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, vis-a-vis a spus:

Te-ai vaccinat cu Pfizer 😛

Pai nu vine vara si trebuie sa ne plimbam linistiti si fara griji pe unde dorim?

Ai vazut hartia din bord ... 😊 Sherlock Holmes scrie pe tine

Se minunau si aia de la spital ca mai bine de jumatate dintre ''clienti'' eram din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Silver Arrow a spus:

Ai vazut hartia din bord ... 😊 Sherlock Holmes scrie pe tine

Chiar nu, că m-am uitat de pe telefon... Dar n-am vrut să fac Astra și cel mai aproape la un moment dat era Hârșova cu Pfizer, dar până la urma am ales Moderna la București :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...