Sari la conținut

Examen moto


Ondras
 Share

Postări Recomandate

Salutări! 

Luni, 26 aprilie voi avea examenul pentru categoria A2. 

Am înțeles de la unul dintre cei care dau cu mine a fost picat pentru că polițistul i-a spus că nu avea încălțăminte corespunzătoare(s-au contrazis și cred că de asta). 

 

1.Dintre aceste 2 perechi de ghete, care credeți că este mai bună ?

2.Cum v-ați stăpânit emoțiile ? 

 

Vă mulțumesc! 

IMG_20210424_180851.jpg

IMG_20210424_180824.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Oricare, niciuna nu este pentru motor în mod special. Care crezi tu că e norocoasă.

În altă ordine de idei, nu pleca cu gânduri negative, războiul prietenului tău nu trebuie să te afecteze. Calm, fă totul liniștit și o să fie bine. Nu carnetul e important ci ce faci după ce îl iei. 

Nici eu nu am avut încălțăminte moto și nu a fost vreo problemă.

Baftă! Lasă emoțiile, you are a big boy noi!

Now 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi si achiziționează o pereche de ghete/cizme/teniși moto.

 

Ce ne arăți este încălțăminte de stradă, nu are treabă cu protecția,  asemănarea e ca nu ți se văd unghiile, cam atât. 

 

Plus ca ar fi sănătos sa eviți șireturi pe moto.

 

Baftă 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te duci totusi la examen cu unii din bocancii astia, du-te cu aia cu care ai mai mers pe mobra. Daca n-ai mai mers cu niciunii, ia-i pe aia care sunt mai moi, mai flexibili, ca sa simti scaritele si pedalele.

Acum 15 minute, hora09 a spus:

Mergi si achiziționează o pereche de ghete/cizme/teniși moto.

 

Ce ne arăți este încălțăminte de stradă, nu are treabă cu protecția,  asemănarea e ca nu ți se văd unghiile, cam atât. 

 

Plus ca ar fi sănătos sa eviți șireturi pe moto.

 

Baftă 

Hai, bre, lasa, ca pe vremea mea se dadea in tricou si adidasi iar casca era o coaja de la scoala xxl ca sa vina tuturor. 

Plus ca ce conteaza echipamentul la examen atata timp cat pe strada nu e obligatorie decat casca?! Ce-ar fi la auto sa-ti ceara sa vii cu manusi si ghete de F1?

Dupa mine asta e abuz. Ce e obligatoriu pe strada tre' sa fie si la examen. Ori bagi chipament obligatoriu prin lege pe strada, ori da-te dreaqu cu cizmele tale, ca imprumut unele pt examn si dupa aia tot in slapi merg daca vreau io.

 

 

 

PS Daca te intreaba gaboru ceva de cizme ii spui ca esti sarac, ca sunteti 10 frati acasa, ca tie iti trebuie permisul ca sa iti iei a doua slujba pe mobra, evntual scapi si o lacrima si gata. In felul asta te abati si de la emotii.

Sau ii spui ca vrei sa te faci motopolitist si ca, dupa ce o sa ajungi gabor cu salariu mare, norma de hrana si de tinuta, o sa-ti iei si cizme. Dar asta doar daca chiar vrei sa te pice.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...