Sari la conținut

Roadbook Experience 2021


Postări Recomandate

In acest episod participam la Roadbook Experience. Cei 165 de kilometri ai roadbook-ului ne vor purta prin niste peisaje absolut incredibile din judetul Gorj, de la paduri, la gol alpin, la pietre, putin noroi, tot ce ti-ai putea dori de la o zi de motociclit.

 

Pentru cine nu stie ce este un Roadbook - este o serie de repere dupa care te ghidezi din punct in punct spre destinatie. Spre deosebire de un track GPS unde vezi de le bun inceput tot drumul, pe Roadbook vezi doar 4-5 repere ce vor urma. Pe masura ce derulezi rola cu "repere" avansezi din waypoint in waypoint catre final. Pentru o navigare de succes mai ai nevoie de un contor al kilometrilor (o aplicatie pe mobil) cu care sa tii masura distantelor dintre waypointurile marcate ro roadbook.

 

Suna simplu nu?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Dupa ce mi-am sters balele, vin cu intrebarea: aceasta "activitate" este cu circuit inchis, participantii vin din "vorba-n-vorba" sau am fost atat de pe langa ca am resuit sa feresc cu talent orice info..  ca sa ne intelegem, daca nu ma intersa, nu intrebam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, hora09 said:

vin cu intrebarea: aceasta "activitate" este cu circuit inchis

salut.

 e cu circuit deschis, dar promovarea s-a facut pe facebook si din prieteni in prieteni. in schimb numarul de locuri e limitat (numar limitat de roadbook-uri) si probabil nu a fost nevoie de mai multa reclama.

 

Mai e inca un eveniment de genul asta: Roadbook Adventure Challenge organizat de alta echipa care o sa aiba un eveniment in septembrie prin Calimani. 

 

2 hours ago, kaiten said:

In acest episod participam la Roadbook Experience

La urmatoarea editie vreau sa ma bag si eu. M-am ofticat ca a coincis anul asta cu concediul, ca tare as fi vrut sa particip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, hora09 a spus:

Salut,

Dupa ce mi-am sters balele, vin cu intrebarea: aceasta "activitate" este cu circuit inchis, participantii vin din "vorba-n-vorba" sau am fost atat de pe langa ca am resuit sa feresc cu talent orice info..  ca sa ne intelegem, daca nu ma intersa, nu intrebam :)

 

Urmatorul eveniment de genul este in septembrie - https://www.facebook.com/events/486134879354613

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...