Sari la conținut

Recomandare atelier/mester reconditionare genti laterale piele


Postări Recomandate

Salutare, 

 

Asa cum spune titlul, de ceva vreme incoace ma tot codesc sa duc UNDEVA / LA CINEVA la reconditionat un set de genti laterale din ... piele / imitatie de piele / mix de una si alta. Gentile sunt montate pe un sistem metalic subdimensionat, dupa parerea mea, iar chestia asta a facut ca gentile sa se curbeze pe peretele lateral interior, si sa aiba un aspect neingrijit. Ma intereseaza daca puteti recomanda pe cineva care lucreaza in piele si care ar putea sa ma ajute cu o solutie de remediere a problemei in cauza. Dupa mintea mea de inginer cu capul in nori... solutia ar fi sa se aplice o placa de ranforsare pe acest perete curbat... sigur, conteaza aici si partea estetica si mana "mesterului". Nu am cine stie ce poze momentan dar, daca e nevoie... incarcam ceva.

 

Multumesc tare mult de ajutor!

Cele bune, 

Alex. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.07.2021 la 16:57, Adrian M. a spus:

Oyama face fineturi, chestii mistoo, si la alt pret. Eu inteleg ca al nostru coleg vrea un easy fix, la ceva mester local, pe langa Bucuresti.....

 

 

Buna dimineata, 

 

Da... am aruncat o privire pe primul link si nu contest ca ceea ce este produs de Oyama este premium. Insa, in cazul meu e vorba de o pereche de genti Saddlemen care incep sa isi tradeze varsta si, poate si o instalare nu tocmai ideala - suport metalic scurt. 

 

image.thumb.png.d310416a73ee9ff9db7dbab7a380ec37.png

 

Asta e modelul de geanta. Interesul meu e sa ranforsez cumva peretele dinspre suportul metalic / motocicleta si sa nu mai aiba aspectul de desagi atarnand pe magarus prin desert :)). 

So, Adrian...ai intuit foarte bine cazul :D 

 

Any ideas?

 

Saptamana usoara tuturor, sunny side UP si sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...