Sari la conținut

Remorca, pickup sau duba pentru calatorii prin tara?


Postări Recomandate

Acum 10 ore, mircea.cazachevici a spus:

Hai ca am gasit-o. Ce discutam noi aici e pistol cu apa, asta e ceva mai tare metoda.😅

1639867925287.jpg

Cred că e doar de show, portbagajul ăla comunist se îndoaie și cu o valiză mai burtoasă! Nu are cum să susțină în mers greutatea unei motociclete. Iar "jgheabul" de la trabi e un profil din aluminiu moale prins în kiplinguri de jur împrejurul cartonului care formează plafonul, țin minte că niște băieți au făcut o glumă cuiva și au desfăcut șuruburile, omul a plecat liniștit cu tărtăreața, a mers o bucată bună cu tavanul lipit prin simpatie/mucegai/mastic dar la un moment dat a rămas cabrio. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar e la show.

Apropos de intrebarea initiala, pickup-ul mi se pare cea mai proasta alegere. E la fel, doar de show.

Insa vii din padure, acoperit de noroi, si ce faci? Arunci echipamentul pe bancheta spate?

Am un prieten care a construit in bena o cutie speciala pentru echipament, si pe langa cutie mai are loc fix de motorul lui. Insa mie mi se pare prea mult. Sa sacrifici un pickup doar pentru enduro, sa construiesti separat cutii de transport, sa iei rampa de incarcare de 2 metri lungime, si daca te roaga vreun prieten sa il iei si pe el sa trebuiasca sa il refuzi pentru ca nu mai ai loc de inca un motor.....

Clasica remorca e indeajuns pentru enduristul normal, care nu are de carat scule, nu are de reparat motoare la fata locului. Duba e pentru profi, cei ce schimba 2 cauciucuri per cursa. Nu e ceva ce sa cumperi special pentru enduro daca nu castigi bani din ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...