Sari la conținut

Doresc sa cumpar moto 450ccm


Tcatalin
 Share

Postări Recomandate

Vreau să-mi achiziționez o motocicleta KTM, Honda, Kawasaki sau Suzuki de 450, Enduro pana in 2.500€. Va rog, dacă puteți sa va spuneți o părere despre ele și care ar fi mai ok. Si, dacă se poate ca la achizitioanarea ei sa vina vreun mecanic (cunoscator al marcii) de pe aici, contra cost. Multumesc! 

Editat de ivan pedala
Editat in limba romana!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Doresc sa cumpar moto 450ccm

Deci Yamaha nu ie bune, nu?!

Parerea mea despre motocicletele de 450 e ca fata de alea de 400 sunt mai mari, in timp ce sunt mai mici fata de alea de 500. Deci 450 e tocmai la mijloc. Rezulta ca sunt niste motociclete mediocre, o sa te plictisesti repede de ele.

Acum despre pret. 2500 de euro nu-i mult, dar nici putin lucru! Daca-i ai, iti ajung, daca nu-i ai, iti mai trebuie. Deci mai bine-i tii decat sa-i cheltui, ca daca-i cheltui ramai fara ei, deci se va numi ca esti sarac.

Cat despre mecanici... ce sa zic, personal sunt satul de ei. Deci sfatul meu e sa iei un finantist sau un psiholog cu tine la cumparare. Finantistul e bun la negocieri de pret, psihologl ti-l face din vorbe pe vanzator, il distruge psihologic cum zicea cineva...

 

Deci stai cuminte si lasa prostiile. Mobra enduro iti trebuie tie?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitasem de Yamaha (nu am nici o problema in legătura cu ea ). Am deținut timp de 3 ani un Honda Hornet 600cm și am zis sa schimb terenul, dar problema este ca nu am nici o idee despre cele de pădure. Spune-mi atunci ce mi-ai recomanda. Nu înțeleg, de ce mi-ai zice sa stau pe fundul meu și sa nu îmi cumpăr . Mersi! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca exista ditamai subforumul plin de info.

https://motociclism.ro/forum/126-vreau-si-eu-enduro/

 

Citeste pe acolo. fa-ti o idee si apoi revino cu o intrebare mai la subiect.

Cat despre daca e cineva dispus sa vina cu tine la achizitie.....mai degraba completeaza-ti profilul prima data. Cine stie, se ofera vreun mecanic din Constanta sa te ajute, si apoi afla ca tu esti din Arad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 22.03.2023 la 20:40, Tcatalin a spus:

Uitasem de Yamaha (nu am nici o problema in legătura cu ea ). Am deținut timp de 3 ani un Honda Hornet 600cm și am zis sa schimb terenul, dar problema este ca nu am nici o idee despre cele de pădure. Spune-mi atunci ce mi-ai recomanda. Nu înțeleg, de ce mi-ai zice sa stau pe fundul meu și sa nu îmi cumpăr . Mersi! 

 

 La suma mentionata de tine mai sus gasesti moto - la pachet cu durerile de cap legate de service   

 Mai pune niste cascaval si cumpara o Honda CRF 300 L - inmatriculabil (noua domle~) - iar cu program de finantare rabla ai un discount 2000 euro

 

Editat de sprike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...