Sari la conținut

Scoala moto toamna


xeno
 Share

Postări Recomandate

Bună ziua , am o intrebare legata de școala moto.Daca sunt născut în noiembrie și în august încep școala, pot sa dau orașul și poligonul după ce fac 18 ani,adică după noiembrie? Sunt din Târgoviște.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cand hotaraste politia sa incheie sezonul de examinari. In general o fac in functie de vreme, daca e o toamna lunga si blanda e una, daca vine iarna repede, e alta.

 

Dar cu ce te ajuta sa dai de permis in noiembrie? O sa iesi in ianuarie cu mobra?

Si inca ceva: scoala labartata pe trei luni nu te ajuta cu nimic. Cu cat mai concentrate orele din scoala si cu cat mai rapid examenul dupa ele, cu atat mai bine.

 

Deci sfatul meu e sa te apuci de scoala prin februarie-martie, in functie de meteo, in asa fel incat sa prinzi primele examene din sezonul 2024 cu scoala proaspat terminata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand sa astepti pana la anul. Si eu am terminat scoala la inceputul lui noiembrie si nu am mai gasit loc la traseu in acel an. In anul urmator, evident ca a trebuit sa iau din noi ore de condus (bani si timp in plus) pentru ca peste iarna am pierdut din deprinderi. Cu tot cu ore suplimentare, asteptat sa se deschida sezonul de examinari si asteptat sa imi vina randul la examinare, am reusit sa dau examenul in luna mai.

Si daca reusesti sa iei examenul anul acesta, in anul urmator este recomandat sa mai iei niste ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...