Sari la conținut

Triumph Tiger 800 ABS 2011 cu accesorii


Postări Recomandate

Motocicleta a fost adusa de mine personal din Berlin in noimebrie 2016

56124km la ultima fotografiere

Accesorii si dotari:

Scut motor Swmotech

Crashbar mare Swmotech

Sidecaseuri SWMOTECH TRAX

TOPCASE GIVI 52L (incap doua casti full face)

GPS – GARMIN (ultima harta incarcata este de anul trecut)

Manere incalzite

Sa pasager incalzita

Cric central

2 seturi de chei

OBD-TOOL (pentru resetare interval de service si alte lucrari de mentenanta cu aplicatia specifica de la Triumph)

Senzori de presiune anvelope, Bujii NGK Iridium, Fltru de ulei K&N.

Motocicleta este in stare perfecta de functionare. Pe perioada iernii si a verii sta in garaj subteran. Tot istoricul de service il am trecut in cartea motocicletei si se poate regasi si la cei de la RAMS Motorsport unde au fost facute lucrarile de intretinere.

Estetic 9/10 (are usoare zgariieturi pe rezervor (vezi poza) facute de obiectivul unui DSLR care sta la gat in turele lungi moto.

Nu a avut accidente, decat doua culcari pe laterala de pe loc. 

Ce trebuie schimbat in viitorul apropiat : uleiul, filtrul de ulei si filtrul de aer.

Ce poate fi necesar sa fie schimbat:  bateria (nu am schimbat-o niciodata pentru ca nu a dat semne de obseala – pe timpul iernii a fost incarcata constant la redresor),

Ce a fost schimbat in ultimul an:

Cauciucurile (Continental trial 3 absolut magnifice pe curbe) si kitul de lant (DID) , bateriile la senzorii de presiune, placutele fata/spate (Carbon Lorain CL3), lichidul de frana  (Castrol Race) si lichidul de racire motor (Motul Hybrid). Furca a primit si ea serviceul necesar conform manualului tehnic.

 

Motocicleta mi-a adus multe momente de bucurie in viata. Are un motor echilibrat cu suficienta putere cat sa simti adrenalina si bucuria drumurilor de munte. Consumul mediu este undeva la 6% fara sidecase si la viteze de pana la 130km/h. Consumul creste cu 0.5 daca are sidecase.  Stabilitatea nu este influentata de sidecaseuri. Este o motocicleta confortabila si pentru pasager (cel putin asa am primit feedback) si cu loc de sprijin si relaxare pentru acesta. Motocicleta a functionat mai mult pe drumuri in afara orasului (pentru oras am un scuter Yamaha care este si el de vanzare).

Daca esti interesat, te astept cu drag sa o vezi. Iti va placea. Motocicleta a vazut Suedia, Danemarca, Norvegia, Germania, Austria, Cehia, Slovacia, Ungaria, Bulgaria si urmeaza cat de curand sudul Frantei in cazul in care nu se vinde pana atunci.

5900EUR

Nu negociez la pret

0766663837

 

2017-03-05 22.12.56.jpg

IMG_3535.JPG

IMG_5575.JPG

IMG-20191012-WA0016.jpeg

P_20170604_142417_vHDR_On.jpg

P_20180908_133348_vHDR_On.jpg

P_20190712_134438.jpg

WhatsApp Image 2023-09-19 at 10.29.12.jpg

WhatsApp Image 2023-09-19 at 10.29.14.jpg

Editat de Cosmin Badea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Vad ca ai citit si degeaba!😤

Intrebare:

-Unde se afla bunul pus la vanzare (localitate)?

-Actele necesare transcrierii (fiscal, ITP, etc)...le poti insira aici, sa vada si ochiul nostru neavizat datele pana la care sunt valabile sau nu, daca se poate sau nu pleca de la tine calare pe ea...etc?

Vezi regulamentul!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta se poate vedea in Bucuresti.

Dupa cum apare si in poze, este inmatriculata in Bucuresti.

Are ITP facut anul acesta, deci doi ani fara probleme, viitorul posesor poate pleca pe ea din moment ce eu voi pleca pe ea pana in Franta daca nu se vinde pana atunci. Toate actele sunt pe numele meu si in regula. 

As aprecia daca data viitoare Dl IVan Pedala ati fi un pic mai rabdator si nu ar scoate pufuri pe esapament. Nu e personal.  Faptul ca am citit mesajul si nu am si raspuns nu inseamna ca e rea vointa. Ci doar simplu fapt ca nu gaseam unde sa pot edita si completa anuntul cu sugestiile dvs. Si am amanat acest lucru ca sa pot gasi timpul necesar. Apreciez stiului umoristic nu si ce e in spatele lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fii sanatos, vanzare maxima si lasa-l pe domnu' in pace...si-a facut datoria doar! Daca ai fi citit inca de la inceput si ai fi conceput bine anuntul, nu erau necesare pufurile mele...si sa zici "merci" ca nu am aplicat regulamentul si nu ti-am sters instant anuntul, fara sa te mai deranjez cu replicile mele nerabdatoare! Data viitoare, promit ca n-o sa se mai intample!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 39 minute, Cosmin Badea a spus:

Dupa cum apare si in poze, este inmatriculata in Bucuresti.

Salut!

Nu este relevant ce apare pe plăcuța de înmatriculare, ci localitatea în care se află motocicletă la vânzare.

Este stipulat în regulament asta deoarece ajuta ambele părți.

Succes.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...