Sari la conținut

Raliul motocicletelor comuniste cu atas 2026-Clisura Dunarii-Transalpina


m72story
 Share

Postări Recomandate

 

Stima!

Conform bunei traditii inainte de debutul lui 2026 am chemat la sfat Comitetului Executiv Participativ unde s-au propus, dezbatut si aprobat urmatoarele:

Raliul Motocicletelor Conuniste cu atas pentru sezonul 2026 va avea loc pe urmatorul traseu:

Ziua 1: Bucuresti-Turnu Magurele,:

 Ziua 2:Turnu-Herculane, Cazanele Dunarii,

Ziua 3: Herculane repaus 

Ziua 4: Herculane-Baia de Arama-Polovraci,

Ziua 5: Polovraci - Ranca-Obarsia Lotrului-Voineasa, 

Ziua 6 repaus, 

Ziua 7: Voineasa - Bucuresti.

 

Raliul va debuta in luna  aprilie cu o etapa pe ruta Bucuresti-Padina,, avand ca scop testarea drezinelor. 

Revenim cu date la cald

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salutam!   

Se pleaca vineri  in conditii de meteo favorabil. 

Au confirmat participarea  astfel:

Radu Gil- Jawa Ogar cu atas

Dan Lupu - Izh 56 cu atas

Horatiu- IZH 56 solo

Dan Ims- IZH 56 solo

Vlad Ionescu - Jawa 634 solo. Gabi Mizil - BMW R12

Subsemnatul - Simson 250 cu atas

 

 

 

IMG-20241006-WA0020.jpeg.d33fd0f25b3e21785240abff1e4e9f98~3.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, m72story a spus:

Salutam!   

Se pleaca vineri  in conditii de meteo favorabil. 

Au confirmat participarea  astfel:

Radu Gil- Jawa Ogar cu atas

Dan Lupu - Izh 56 cu atas

Horatiu- IZH 56 solo

Dan Ims- IZH 56 solo

Vlad Ionescu - Jawa 634 solo. Gabi Mizil - BMW R12

Subsemnatul - Simson 250 cu atas

 

 

 

IMG-20241006-WA0020.jpeg.d33fd0f25b3e21785240abff1e4e9f98~3.jpeg

Interesant.

 

Mergeti la Pestera Padina in Bucegi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutam! 

Plecarea este programata sambata. 

In privinta traseului am stabilit sa refacem parcursul din 2025 la Tabla Butii 

Cei care au confirmat sunt :

-Vlad  - Nipru cu atas 

-Gil - Ural 750 cu atas

-Gabi - BMW R12 cu atas 

--Dan Lupu - IZH 56 cu atas

- Horatiu - Nipru cu atas 

-Dan IMS - Nipru cu atas 

-Nicu Pana - Nipru cu atas 

Subsemnatul  cu M72 cu atas.

La locatie așteptam si vizita a ttei motoare din Miercurea Ciuc in frunte cu Lehel. 

Revenim cu impresii la cald

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atmosfera este cea  din concediile anilor 70-80, cu care am copilarit. Fiecare kilometru parcurs era un castig, drumul in sine reprezintă o aventura si o bucurie. Fiecare participant isi aduce aportul in rezolvarea situatiilor apărute astfel încât sa ajungem cu toții la destinație, conform lui A. D. :  Toți pentru unul, unul pentru toți! 

Următoarea etapa va fi Padina 

IMG_20260621_190118.jpg

IMG-20260622-WA0017.jpg

IMG-20260622-WA0012.jpg

IMG-20260622-WA0002.jpg

IMG-20260620-WA0017.jpg

IMG-20260620-WA0011.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...