Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

din butoanele de semnalizare se dezactiveaza. eu aveam ceva instructiuni pe un carton si erau explicit aratate modurile de dezactivare, ptr transport.... (mama dracu ca erau mai multe posibilitati), dar trebuie codul.

daca dai jos bateria mai suna cateva zeci de minute ptr ca are una de rezerva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare,

 

E posibil sa ma vad nevoit sa-mi cumpar un nou motor in lunile urmatoare si cel mai mult bat inspre un Sportster, mai exact un Nightster. Ca design imi place cel mai mult din gama asta(ma rog, exceptand 48) si uitandu-ma la ceva clipuri pe youtube cu el pare sa se comporte bine. Ce m-a intrigat e urmatorul post:

 

Cat a trebuit pana ai ajuns la concluzia respectiva?

Nu de alta dar vad multi care se arunca in Sportstere si max dupa 2 sezoane trec la ceva adevarat.

Felicitari de decizie!

 

E fondata afirmatia sau e doar parerea lui subiectiva? (topicul e la vanzari, inchis si nu are rost sa fac off-topic acolo).

 

Doi, am observat ca nu prea sunt Nightstere la vanzare (recente) asa ca daca stiti pe cineva care vinde sau ceva aratati-mi si mie un anunt sau detalii sa vad cam pe unde mai e pretul pietei.

 

Ms mult.

Editat de rockfest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

E posibil sa ma vad nevoit sa-mi cumpar un nou motor in lunile urmatoare si cel mai mult bat inspre un Sportster, mai exact un Nightster. Ca design imi place cel mai mult din gama asta(ma rog, exceptand 48) si uitandu-ma la ceva clipuri pe youtube cu el pare sa se comporte bine. Ce m-a intrigat e urmatorul post:

 

 

E fondata afirmatia sau e doar parerea lui subiectiva? (topicul e la vanzari, inchis si nu are rost sa fac off-topic acolo).

 

Doi, am observat ca nu prea sunt Nightstere la vanzare (recente) asa ca daca stiti pe cineva care vinde sau ceva aratati-mi si mie un anunt sau detalii sa vad cam pe unde mai e pretul pietei.

 

Ms mult.

cum dracu sa nu fie man?unul s-a dat in decembrie parca...iar al meu e inca la vinzare...

 

/index.php?/topic/698176-vind-hd-sportster/

http://www.tocmai.ro/harley-davidson-sportster-xl1200n-2008-negru-13135729.html

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum dracu sa nu fie man?unul s-a dat in decembrie parca...iar al meu e inca la vinzare...

 

/index.php?/topic/698176-vind-hd-sportster/

http://www.tocmai.ro/harley-davidson-sportster-xl1200n-2008-negru-13135729.html

Da, 1, 2. Nu e prea in avantajul cumparatorului cand piata e asa de mica :)

 

Lasand asta la o parte, stiu anuntul tau. Am sa te caut cand voi avea banii pregatiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar, N au fost/sint destul de putine pe piata din Ro....dar nu poti spune ca nu-s bune preturile,chiar daca oferta e mica....

in UK de exemplu,preturile is cu 15-20% mai mari.

Al tau are un pret bun dar ce mi se pare interesant la ele e ca au cel mai mic pret in raport cu vechimea lor pentru Harley-uri.

 

Exemplu: Un pret mediu la Nightster e undeva intre 6k si 6.5k din ce am observat (vazusem parca unele ca s-au dat si sub 6k) pe cand Sportstere mai vechi se dau pe mai multi bani. Are vreun sens asta?

http://mercador.ro/oferta/vand-motocicleta-harley-davidson-xl1200l-sportster-1200-low-IDHr2t.html#36cd44a7b0

http://mercador.ro/oferta/harley-davidson-sportster-1200-custom-ID1iGGf.html#36cd44a7b0

http://mercador.ro/oferta/harley-davidson-sportster-IDPTLR.html#36cd44a7b0

etc.

 

Ma intreb daca nu cumva ma intereseaza sa cumpar oita neagra a HD-urilor :)

 

Desi pretul nu dicteaza mereu calitatea sau valoarea reala. Se poate sa fie o nisa aici in RO si nefiind cerere destula pentru ele se dau mai ieftin.

Editat de rockfest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Se pare ca tu chiar esti interesat si nu esti doar un mistocar. Din nefericire stiu ca informatia asta va trece neobservata si se va pierde printre alte zeci de pagini de aberatii pe marginea subiectului Sportster. Totusi, sunt dispus sa ti-o ofer, pentru ca pari un om care tinde catre Harley.

Sportsterul, pana in 2003 a fost fabricat cu motorul prins rigid pe cadru si cutia separata de motor, chiar daca din exterior pare altfel. Cutia este un fel de sertar pe care-l scoti total independent de motor. Adica, daca vrei sa umbli la cutie si doar la cutie, o poti face linistit fara sa te atingi de motor.

Exemplu (mergi la minutul 1:37):

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z2bnomlBT8s&feature=relmfu

 

Din anul 2004, odata cu motorul prins pe cadru cu tampoane de cauciuc, s-a renuntat si la acest sertar. Adica el nu mai exista, acolo fiind un perete. La modelele din 2004 in sus, pentru a putea ajunge la cutie, trebuie sa desfaci motorul in doua. Asta inseamna: chiuloase jos, cilindri jos, etc.

 

Uite aici, @rockfest, unul dintre motivele pentru care Sportsterele vechi sunt mai bune si au acelasi pret cu cele noi. Mai gasesti si alte motive, daca rasfoiesti pe aici.

 

E fondata afirmatia sau e doar parerea lui subiectiva? (topicul e la vanzari, inchis si nu are rost sa fac off-topic acolo).

 

Total nefondata si pur subiectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al tau are un pret bun dar ce mi se pare interesant la ele e ca au cel mai mic pret in raport cu vechimea lor pentru Harley-uri.

 

Exemplu: Un pret mediu la Nightster e undeva intre 6k si 6.5k din ce am observat (vazusem parca unele ca s-au dat si sub 6k) pe cand Sportstere mai vechi se dau pe mai multi bani. Are vreun sens asta?

http://mercador.ro/oferta/vand-motocicleta-harley-davidson-xl1200l-sportster-1200-low-IDHr2t.html#36cd44a7b0

http://mercador.ro/oferta/harley-davidson-sportster-1200-custom-ID1iGGf.html#36cd44a7b0

http://mercador.ro/oferta/harley-davidson-sportster-IDPTLR.html#36cd44a7b0

etc.

 

Ma intreb daca nu cumva ma intereseaza sa cumpar oita neagra a HD-urilor :)

 

Desi pretul nu dicteaza mereu calitatea sau valoarea reala. Se poate sa fie o nisa aici in RO si nefiind cerere destula pentru ele se dau mai ieftin.

hahahaha...dah,bun,omul poate cere cit vrea pe al lui...si eu am cerut 7500 cindva,dar "clientii" au spus ca-i scump....la fel zic si acum la 5999.

dupa 2007 Sporty e pe injectie si bineinteles(din 2004)rubber-mounted,deci fara vibratiile in cadru pe care le avea inainte.oita neagra nu mai exista la HD.

dar nah,numa' tu sti ce te intereseaza la un motor si ce vrei sa-ti dea acesta.

 

ah,si inca ceva...preturile la HD,cel putin la categoria Sporty au tot scazut in ultimii ani,ca sa fie competitive cu piata....

iar un motor mai vechi,intra in alta categorie...alta tehnologie,mai rar/greu de gasit,de aici si preturile.

succes.

 

hahahaha...dah,bun,omul poate cere cit vrea pe al lui...si eu am cerut 7500 cindva,dar "clientii" au spus ca-i scump....la fel zic si acum la 5999.

dupa 2007 Sporty e pe injectie si bineinteles(din 2004)rubber-mounted,deci fara vibratiile in cadru pe care le avea inainte.oita neagra nu mai exista la HD.

dar nah,numa' tu sti ce te intereseaza la un motor si ce vrei sa-ti dea acesta.

 

ah,si inca ceva...preturile la HD,cel putin la categoria Sporty au tot scazut in ultimii ani,ca sa fie competitive cu piata....

iar un motor mai vechi,intra in alta categorie...alta tehnologie,mai rar/greu de gasit,de aici si preturile.

succes.

SOLD.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vand piese si accesorii pt sportster. Acesta au fost inlocuite ca urmare a upgradeurilor, nu ca urmare a uzurii, prin urmare sunt in stare de functionare, insa unele dintre ele au nevoie de putina atentie dpdv estetic. Cu cat se vand mai repede cu atat sunt mai dispus negocierilor.

 

Poze: http://www.dropbox.com/sc/5f5wv3tjtgceol4/58E1jX9Kkd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

Dupa 7 ani de categoria A in sfarsit il am: Sportster 883 din 2002, custom...este cel de aici /index.php?/topic/673431-harley-davidson-sportster-din-2002/ . Dupa aproape 2 ani de stat in garaj m-a adus in conditii f bune de la Tg Mures la Bucuresti. Mai sunt cateva lucruri de pus la punct, avand in vedere si timpul relativ mare in care nu a fost folosit si prin urmare as avea nevoie de un mecanic/service care sa isi arunce o privire asupra lui. Asadar recomandati-mi si mie pe cineva care se pricepe la HD.

Bafta!

Editat de Boriss_s
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare accesorii Harley Davidson Sportster :

- set genti laterale / coburi ( 90342-04A ) + kit repozitionare lampi semnal spate ( 67800075 ) - 500e

- comenzi avansate ( 33397-07A ) - 300e

Piesele sunt originale HD si sunt in stare impecabila

0723396707



post-47006-0-26581700-1396334788_thumb.jpg

post-47006-0-57045000-1396334808_thumb.jpg

Editat de FDR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare accesorii Harley Davidson Sportster :

- set genti laterale / coburi ( 90342-04A ) + kit repozitionare lampi semnal spate ( 67800075 ) - 500e

- comenzi avansate ( 33397-07A ) - 300e

Piesele sunt originale HD si sunt in stare impecabila

0723396707

 

 

 

Muta produsele de la vanzare pe un site din Luxemburg, acolo e nivelul de trai cel mai ridicat ....

Tu chiar ai dat atatia bani pe ele, daca da, imi pare rau pt tine...

Oricum, bafta la vanzare, o sa ai nevoie...

P.S. E pret fix sau se mai poate negocia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg parerea ta de rau, dar banuiesc ca lumea de pe aici are idee de preturile accesoriilor HD.

Pentru a evita astfel de discutii am pus in paranteza reperul pieselor, preturile nou/second pot fi verificate pe net.

 

Ca orice pret, da este negociabil.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...