Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

se pare ca saptamana viitoare, adica dupa 21 mai vine motorul. deja am echipamentul, oarecum am rezolvat si cu garajul, motor mai imi trebuie.

 

Bine ai venit in club! Sa ai parte de ea si ai grija cu frana de fata :cheers: Nu stiu cum este 883 dar 1200 nu dezamageste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai iti salvezi pozele pe hard,apoi dai click pe butonul "raspunde",si o sa-ti apara o fereastra pt raspuns scris cu optiune unde poti atasa poza(dai browse si cauti poza salvata pe hard si dai "add this attachment")

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai azi e 29 mai si tu ai spus maine 29 iun. te inteleg ca ai mari emotii.oricum sa-l stapanesti sanatos si mare grija in trafic.

scuze, ai dreptate.

 

pai iti salvezi pozele pe hard,apoi dai click pe butonul "raspunde",si o sa-ti apara o fereastra pt raspuns scris cu optiune unde poti atasa poza(dai browse si cauti poza salvata pe hard si dai "add this attachment")

B.

 

 

am reusit sa bag doua poze. cand ajung acasa mai bag.

post-9658-1180502630_thumb.jpg

post-9658-1180502674_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos motorul. Sa ai parte de el.

 

P.S. - Daca cumva vrei sa iti pui comenzi avansate spune-mi si facem schimb.Mie imi trebuie comenzi normale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos motorul. Sa ai parte de el.

 

P.S. - Daca cumva vrei sa iti pui comenzi avansate spune-mi si facem schimb.Mie imi trebuie comenzi normale.

deocamdata nu vreau si nici nu pot sa schimb ceva la ea. e in leasing. cred ca e mai bine cu comenzi normale pentru inceput.

merci de oferta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat a fost avansul, cat este rata? toarna, poate se mai gandeste cineva sa-si ia

 

si sa ai grija de ea.

 

am dat avans in jur de 1800 euro. se mai platesc niste taxe odata cu avansul. in total am platit vreo 77 mil lei. rata este de 160 plus 40 CASCO. rata reziduala 1800.

acestea sunt datele aproximative. motocicleta a fost cam 8200 euro cu tot cu TVA.

 

 

o sa incerc sa am grija de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am dat avans in jur de 1800 euro. se mai platesc niste taxe odata cu avansul. in total am platit vreo 77 mil lei. rata este de 160 plus 40 CASCO. rata reziduala 1800.

acestea sunt datele aproximative. motocicleta a fost cam 8200 euro cu tot cu TVA.

o sa incerc sa am grija de ea.

in primul rand felicitari si mult bafta sa ai de ea!

ma kak pe mine ce preturi au tupeu astia sa ceara, 8200 euroci ii cam 10000 $ ? nu imi vine sa cred ce preturi au... oricum felicitari si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand felicitari si mult bafta sa ai de ea!

ma kak pe mine ce preturi au tupeu astia sa ceara, 8200 euroci ii cam 10000 $ ? nu imi vine sa cred ce preturi au... oricum felicitari si asfalt uscat!

multumesc! intr-adevar in USA pretul e in jur de 8 000 USD. dar pt Europa trebuie sa iei in calcul si transportul, normale de poluare, echiparea in standard cu sistem de alarma, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

mi-am achizitionat de curand un harley davidson sportster 883R si as vrea cateva pareri de la cineva care detine un model asemanator.

in primul rand as dori sa stiu daca se preteaza intr-adevar la mersul prin oras si cand spun oras ma refer la bucuresti in care, dupa cum stiti, traficul este infernal.

am citit in cartea ei ca nu e recomandat sa mearga mult in gol, la relanti si nici sa mergi incet cu ea, pentru ca motorul, fiind racit cu aer, nu are posibilitatea sa se raceasca.

in conditiile astea, stau si ma intreb daca pot sa merg cu ea la serviciu, zi de zi sau trebuie sa renunt la ideea asta in favoarea plimbarilor pe strazi mai putin aglomerate si eventual, in afara bucurestiului.

astept pareri, multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am un Virago 535 care are tot racire cu aer si nu pot sa spun ca are probleme in oras, dar se incinge de-l ia mama naibii ca sa zic asa... de aceea prefer sa ies cu el numai cand am nevoie daca e aglomerat sau inafara orasului (cel mai bine). Numa bine

P.S. pe unde stai? poate dam o tura o data sa vad si eu cum se aude un Harley :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu am un Virago 535 care are tot racire cu aer si nu pot sa spun ca are probleme in oras, dar se incinge de-l ia mama naibii ca sa zic asa... de aceea prefer sa ies cu el numai cand am nevoie daca e aglomerat sau inafara orasului (cel mai bine). Numa bine

P.S. pe unde stai? poate dam o tura o data sa vad si eu cum se aude un Harley :P

 

 

salut!

eu stau in dr. taberei. si pana la urma cum e, pot sau nu sa=l folosesc fara griji in traficul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

eu stau in dr. taberei. si pana la urma cum e, pot sau nu sa=l folosesc fara griji in traficul asta?

 

Sportsterul este o motocicleta multivalenta.Conteaza cum mergi in trafic. Daca stai la coada la semafor pe 30 de grade nu o sa iti fie prieten prea bun. Sportster-ului ii place sa mearga. Orinde si oricum numai sa mearga. Este o motocicleta extraordinara. O sa o iubesti la nebunie. Pe mine m-a legat pe viata ( ma refer la modelul Sportster ca fan Harley am fost decand ma stiu). Numai sa-i faci pe plac. Are nevoie de grija,desi este construit ca un tanc. Cand ii dai gaz nu dezamageste niciodata.Asta este parerea mea.Nu stiu ce cred altii dar nici nu ma intereseaza. Harley este The motorcycle.Nu este doar o legenda.

 

P.S. Eu de cand o am nu a stat nici macar o zi. Si nici nu va avea timp de odihna prea curand. Mergi cu ea in fiecare zi macar la inceput. O sa ai nevoie de acomodare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...