Sari la conținut

HD Sportster 883-1200


easybiker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari easybiker! Sunt curios cum va arata verziunea chopperita. Va fi Frisco style asa-i?

 

Categoric! Este de obicei cea mai simpla chopperire. Ridici comenzile si scaritele din mijloc sus,pui un ghidon Z-bar ingust si mai inalt,dai aripa de fata jos,muti busonul in varful rezervorului si robinetul la baza si ridici rezervorul pe cadru,tai aripa spate in jumatate si pui un scaun pe arcuri frumos. La al meu nu mai trebuie sa ii scurtez telescoapele spate pentru ca sunt deja scurte fiind un Hugger.Mai trebuie doar ridicata furca fata putin din telescoape sa fie botul sus si spatele jos.Gata.(Vezi mai jos) Numai ca asta va fi la iarna.Poate nici atunci pentru ca motorul este prea fain asa cum este si exista o mare posibilitate sa ramana asa multa vreme.

 

P.S. Deschideti link-ul asta. Sunt niste japonezi pasionati care taie tot ce misca :duel: : http://www.bratstyle.com/custom/custom.htm

post-7907-1177965755_thumb.jpg

post-7907-1177965763_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain motorash! Grije mare la shuruburi insa... Sa le strangi calumea ca altfel in fiecare zi pierzi cate ceva, Eu mi-am pierdut ieri shift peg-ul.

 

Da,vibreaza foarte puternic. Chiar ma gandeam azi la suruburi. Multumesc de sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

M-am uitat la filmuletul asta de 100 de ori. Este bestial. L-am postat si la Old School choppers mai demult. Sa vada si romanii ce inseamna sa te dai cu choppere. Super!! :duel: Frisco style rules!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic:

Azi am facut din nou cunostinta cu asfaltul. Deja imi era dor de el. Am dat cu Sportsterul de pamant si mi-am futut semanlizarea stanga fata,si aia spate ramane doar aprinsa,nu mai clipeste. Am indoit schimbatorul si am polizat maneta de ambreiaj. Gafa de handicapat, pe ploaie. Am franat cu fata tare la semafor ,motorul pe o parte si eu m-am dat peste cap ca o bila. Mi-am spart genunchiul si glezna,dar motorul conteaza. Imi vine sa urlu cand ma gandesc cat pot sa fiu de prost. Bine ca n-am picat pe dreapta,ca imi luam adio de la tobe. Dar ata ete. Se repara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i nimic grav. Juliturile specifice cazaturilor pe o parte si rostogolirilor. Semnalele fata sunt ceva custom,nu sunt de Harley.Dar le-am indreptat deja numai ca nu se aprinde.Am scapat usor. Si motorul este OK in prop de 99%. Numai ca imi este mie ciuda ca sunt un dobitoc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

easy, vezi ca daca ti-e spart becul sau ars nu iti mai merge ''clipocitorul'' pt ca nu mai intrerupe din cauza ca nu are destul curent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol barbate! Culmea ca shi eu mi l-am sprijinit vineri, bag pixu... Mi-o taiat un dobitoc care trecea pe roshu calea shi o trebuit sa culc motoru ca sa nu intru in el ca mutu'. Mi-am belit un inaltzator de ghidon , julit oglinzile noi noutze cu semnalizari in ele, rupt shift rod linkage-ul de la comenzile avansate, shi sarit axu care schimba vitezele din loc = cutia blocata intr-antaia. Sper cand dau jos cutia sa nu gasesc altele...

Conspiratzie impotriva Sporsty-urilor nu alta!

Bafta la reparatzii!

P.S. Daca nu e ars becul , vezi ca de obicei se desfac firele de pe dulie in cazuri de-astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun asa...bine ca naveti nimic deci a fost ziua sportserului *pe jos* in Romania :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stiti ca eu tot astept la sportsterul ala.

in fiecare saptamana aflu ca s-ar putea sa vina saptamana viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stiti ca eu tot astept la sportsterul ala.

in fiecare saptamana aflu ca s-ar putea sa vina saptamana viitoare.

 

 

"sar putea"...pai...l-ai comandat le kioscul de ziare...?...sau ti-l aduc impins...?

oricum...sa il stapinesti sanatos... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot suntem la vesti proaste, sa va dau si eu una: azi, cu o garoafa si cu un pahar de apa minerala eu si cu FLH-ul ne-am despartit. l-a luat in primire un coleg si prieten de al meu pe care niste evenimente nasoale l-au facut sa isi vinda dresser-ul din '03. a ramas fara motocicleta si m-a intrebat daca nu ii dau fl-ul, am primit pe el ceva bani si i-am dat drumul sa zburde pe alte meleaguri. stiu ca o sa aiba grija de el si va iesi un motor tapan din el (avem aceeleasi gusturi), in plus am prea multe proiecte in care am intrat ca si musca in kakat si nu imi ajung banii sa le fac pe toate. voi mai posta ceva poze cu progresul cind se va intampla

..be missing you...

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"sar putea"...pai...l-ai comandat le kioscul de ziare...?...sau ti-l aduc impins...?

oricum...sa il stapinesti sanatos... :D

 

da, merci.

cred ca daca il aduceau impins ajungea mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stiti ca eu tot astept la sportsterul ala.

in fiecare saptamana aflu ca s-ar putea sa vina saptamana viitoare.

 

saluti!

good choice!

 

la ce firma ai facut comanda? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai vorbit cu ei. sper ca in 2 saptamani sa o am.

acum trebuie sa imi gasesc garaj in zona dr. taberei, cetatea histria.

m-as cupla si cu alti motociclisti daca as gasi.

astept oferte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te asteptam la www.hogromania.com

iti multumesc.

 

sal,

completeaza-ti locatia la profil.

B.

e completata locatia. bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca saptamana viitoare, adica dupa 21 mai vine motorul. deja am echipamentul, oarecum am rezolvat si cu garajul, motor mai imi trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kata,o sa il "missing" si noi. Motorul ala era criminal. Asta-i viata. Nu poti sa le ai pe toate.

 

Eu am sarit de 1000 de Km astazi cu Sportsterul. Pot sa zic ca am devenit prieteni pe viata. Este motorul ideal pentru mine. Am stat numai pe el de cand am numerele provizorii acum vre-o 10 zile. Cred ca din astia 1000 de Km , 50% i-am facut numai in oras. Sportsterul este superb. Merge de rupe si este mult mai mult decat m-am asteptat. Il recomand oricui. Singurul lucru pe care il pot reprosa este ca imi picura putin ulei de la capacul transmisiei primare. O chestie pe care o rezolvi intr-o ora. Deci este destul de ireprosabil. :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...