Sari la conținut

Zona Pantelimon


ruud914
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In club A te calci in picioare si dansezi pe cioburi! Sunt un mare fan, dar de la ultima iesire acolo, s-ar putea sa am interdictie :D

 

Prefer FIRE, mai aerisit, aceeasi muzica, preturi o idee mai bune.

PS: nu ma bag nicaieri ca n-am bani.

 

@Roxynel

Shoei vs Suomy: amandoua o sa suiere si o sa vajaie ca dracu pe naked. Eu am luat Shoei pentru ca e mai ok pt forma capului, Suomy nu mi-a placut. Ideea e ca amandoua sunt casti de speed, iar daca nu stai cu dovleacu' pitit sub carena, s-ar putea sa nu fie tocmai placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci metalule .. vad ca esti singurul care m-a bagat in seama .. si-atunci ce-mi propui pt motoretuta mea? adevarul e ca eu am shark rsi .. si am fost mai mult decat multumita ..acum suiera si face ca toate cele ..ca sa nu mai spun ca am inceput sa pierd bucati din ea .. o bucatica am gasit-o si am bagat-o in buzunarul de la geaca .. dar o bucatica am pierdut-o .. era si normal .. la ce cazaturi am luat cu ea .. cel mai naspa dupa highside m-a aruncat peste ghidon in cap .. dar am mai folosit-o de atunci ca deh .. n-aveam alta :))

asteapta tu cavalere sa-mi revin si o sa vezi tu pe dracu atunci :friends:

frate tu ne duci in mall? daca e asa hai mai bine in idm ..sau texas .. ai si biliard si ping pong si muzica buna ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, ti-am zis, mie-mi place Shoeiul la nebunie, dar sa recunoastem, are marele minus ca nu se potriveste cu motocicleta. Daca as lua acum altceva, clar, tot Shoei ar fi, dar ceva orientat spre touring, poate un flip-up. As incerca un Multitec sau Qwest. Daca as avea carenata, XR1000 (din nou) sau XR1100 fara nici o discutie.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci metalule .. vad ca esti singurul care m-a bagat in seama .. si-atunci ce-mi propui pt motoretuta mea?

Desi uneori pare ca ma bag peste tot nu dau sfaturi despre ceva care nu stiu. Nu am incercat nici una dintre castile mentionate de tine.

 

Eu am avut doar HJC-uri, vreo 4. Cu care ma inteleg foarte bine, sunt confortabile, nu vajaie excesiv, daca vrei iti dau la primavara una care a fost a prietenei mele sa o incerci.

Nu sunt prea bune ca solutii antiaburire, au doar mouthguard din ala ca sa nu se duca vaporii direct pe viziera, dar nu cred ca fac ceva treaba. In schimb pentru vara nu le-am gasit mari defecte.

Si sunt ieftine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am suomy apex. eu sunt multumita de ea, nu suiera, nu chitaie , este usoara, frumoasa, practica, interior full detasabil si lavabil, nose deflector inclus. recunosc ca la viteza peste 130-140 ar merge si o protectie din aia la barbie ca baga aer ca la balamuc. vara e divin dar la 10 gradeafara iti ingheata retina. shoi nu stiu cum este, nu am cum sa fac o comparatie!

 

eu nu merg in carciuma ca sambata muncesc.

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu si cavaler' mergem perioada 1-4dec aici, am facut rezervare:

http://www.turistinfo.ro/valea_doftanei/cazare-valea_doftanei/vila_briza/poze-vila_briza-c58854.html

 

90lei/noapte camera, mai sunt 3 camere duble libere daca mai vrea cineva.

 

 

referitor la casti eu una am shoei xf1000(varianta xr1000 fara pinlock), singura nemultumire e viziera care se abureste fantastic...ti-o imprumut pe a mea daca ai chef sa incerci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sharkul meu are si protectia aia de la barbie .. mi-e perfect cu ea ca asa mai bag si telu in casca atunci cand mai am de dat un tel urgent sau ceva si sta acolo singurel nu tre sa-l tin eu .. cum adk de la 130-140 suiera? pai .. eu ma plangeam ca a mea suiera de la 80 dupa atatea cazaturi ..ma ce naiba? si doar vara e buna? pai si in rest ce fac?

claudiule ..de flip up nici sa nu aud .. e misto asa ca nu tre sa stai sa-ti mai dai toata casca jos sau ceva .. dar in caz de buf doamne fereste .. poate face flip .. si e up .. si te tarai cu barbitza de asfalt .. o fi bine?? :( full face clar ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sharkul meu are si protectia aia de la barbie .. mi-e perfect cu ea ca asa mai bag si telu in casca atunci cand mai am de dat un tel urgent sau ceva si sta acolo singurel nu tre sa-l tin eu .. cum adk de la 130-140 suiera? pai .. eu ma plangeam ca a mea suiera de la 80 dupa atatea cazaturi ..ma ce naiba? si doar vara e buna? pai si in rest ce fac?

claudiule ..de flip up nici sa nu aud .. e misto asa ca nu tre sa stai sa-ti mai dai toata casca jos sau ceva .. dar in caz de buf doamne fereste .. poate face flip .. si e up .. si te tarai cu barbitza de asfalt .. o fi bine?? :( full face clar ..

 

am auzi de un singur accindet in care flip-up-ul s-a deschis. un shubert C3, riderul a cazut la peste 120km/h si a dat cu casca de asfalt, cu partea din spate si s-a deschis dar el a mers in continuare pe spate. impactul a fost direct fara alta atenuare inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vezi? si daca aveam flip up cand am dat cu moaca de asfalt dupa care m-am rostogolit pe toate partile si flick flackuri si alte nebunii .. mi-am recuperat zilele trecute manusile de atunci .. ele sunt bune ..dar nu mai merg folosite din cauza dejtelor .. ca am incercat sa ma agat cumva de asflat sa ma opresc..eram buimaca =)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sharkul meu are si protectia aia de la barbie .. mi-e perfect cu ea ca asa mai bag si telu in casca atunci cand mai am de dat un tel urgent sau ceva si sta acolo singurel nu tre sa-l tin eu .. cum adk de la 130-140 suiera? pai .. eu ma plangeam ca a mea suiera de la 80 dupa atatea cazaturi ..ma ce naiba? si doar vara e buna? pai si in rest ce fac?

claudiule ..de flip up nici sa nu aud .. e misto asa ca nu tre sa stai sa-ti mai dai toata casca jos sau ceva .. dar in caz de buf doamne fereste .. poate face flip .. si e up .. si te tarai cu barbitza de asfalt .. o fi bine?? :( full face clar ..

 

nu suiera femeie la nici o viteza! dupa viteza aia ziceam ca simti mai bine aerul care intra pe la barbie! si e buna pe orice anotimp in ma-sa! :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vezi? si daca aveam flip up cand am dat cu moaca de asfalt dupa care m-am rostogolit pe toate partile si flick flackuri si alte nebunii .. mi-am recuperat zilele trecute manusile de atunci .. ele sunt bune ..dar nu mai merg folosite din cauza dejtelor .. ca am incercat sa ma agat cumva de asflat sa ma opresc..eram buimaca =)))

Pai cum mah, nu te-ai rulat si tu, nu ai culcat motoreta la timp cum fac aia mai destoinici? Ca eu asa stiu, cand se pune de o cazatura se controleaza cazatura, apoi se ruleaza ca pe tatami la arte martiale si se ajunge teafar in picioare fara nici o zgarietura! :laugh: Tu nu stii sa faci d-astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum mah, nu te-ai rulat si tu, nu ai culcat motoreta la timp cum fac aia mai destoinici? Ca eu asa stiu, cand se pune de o cazatura se controleaza cazatura, apoi se ruleaza ca pe tatami la arte martiale si se ajunge teafar in picioare fara nici o zgarietura! :laugh: Tu nu stii sa faci d-astea?

 

vere eu sunt roxynel nu cichi chian sau chuck norris .. daca am fost tuta am fost tuta :)) oricum am ramas intreaga ..doar echipamentul jerpelit :unsure:

 

nu stiu daca se mai face ceva diseara ..adevarul e ca si eu acum sunt cu jdemii de chestii pe cap ...daca pana pe la 6 se stabileste ceva intru sa vad si va anunt daca vin ... dar la fel cum zicea si niko ..nu prea cred .. iesiti voi 2 de data asta porumbeilor :) renelul il lasati in boala lui :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca sunt asa de putini amatori am putea merge la IDM,vedem ce prindem,bowling sau biliard.Roxyneto,pune mana pe o sticla de tarie si "trage la masea",ca de aia ii zice asa proverbului asta,plus ca ajungi in bar gata trotilata si cu chef de distractie!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niko ..daca ramane valabila treaba cu idm-ul sa-mi dai si mie un tzar.. nu poci sa trag la masea ca saraca ma asteapta cuminte in sufragerie pe masuta .. am scos-o frate ca ma stresa .. plus .. ce atata minte? mai da-o-n masa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...